Logo
0 800 30 07 00

Лікування ендометріозу в Кропивницькому

Ендометріоз — розростання клітин ендометрію за межі матки. Попадання клітин ендометрію в інші органи (фалопієві труби, травний тракт, піхву) призводить до утворення спайок (товстої рубцевої тканини) на внутрішній стороні ураженого органу.

Види та ознаки ендометріозу

Найбільш поширеним є генітальний ендометріоз, за якого клітини ендометрію вражають репродуктивні органи. Розрізняють очеревинний і позаочеревинний ендометріоз. За ендометріозу черевної порожнини клітини ендометрію потрапляють у фалопієві труби, яєчники, а за позаочеревинного — у піхву, зовнішні статеві органи, вульву. За змішаного ендометріозу клітини ендометрію проникають у кілька органів, які пов'язані між собою.

На наявність ендометріозу вказує біль у нижній частині спини під час менструації. До симптомів ендометріозу належать:

 • біль під час сечовипускання;
 • дисменорея (хворобливі місячні);
 • рясні місячні;
 • коричневі виділення в середині циклу;
 • біль під час і після сексу;
 • міжменструальні кровотечі.

Якщо клітини ендометрію вразили кишечник, виникає діарея. За появи порушень менструального циклу, дискомфорту під час сексу і кров'яних виділень перед менструацією, необхідно записатися на прийом до гінеколога.

Причини появи ендометріозу

Однією з причин появи ендометріозу є ретроградна менструація, під час якої менструальна кров тече назад у порожнину таза. Інші причини виникнення ендометріозу:

 • гормональні порушення у жінок, внаслідок яких клітини, що вистилають внутрішню сторону живота, перетворюються в клітини, схожі з ендометрієм;
 • транспортування лімфою і кров'ю клітин ендометрію в інші органи; 
 • імунні порушення, через які клітини імунної системи не можуть розпізнавати та знищувати клітини ендометрію, що проникають за межі матки.

Якщо гінеколог під час огляду запідозрить гормональний збій у розвиток ендометріозу, лікар призначить консультацію ендокринолога. Проконсультуватися з ендокринологом у Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» за попереднім записом.

Ускладнення за ендометріозу

За несвоєчасного лікування ендометріозу яєчників можуть утворитися кісти. Вміст кіст є кров'янистою субстанцією, схожою з менструальною кров'ю, яка виробляється ураженими клітинами ендометрію ділянками та накопичується, не маючи виходу. Через розтягування тканин кіста збільшується, а з часом може розірватися. Інші ускладнення ендометріозу:

 • безпліддя;
 • спайкові процеси у фалопієвих трубах;
 • хронічні болі в області таза або спини.

Одним із можливих ускладнень ендометріозу шийки матки та яєчників є злоякісні новоутворення. Щоб запобігти розвитку ускладнень ендометріозу, за міжменструальних кровотеч, дискомфорту і болю під час сексу у жінок потрібно записатися на прийом до гінеколога.

Лікування ендометріозу

Перед початком лікування ендометріозу гінеколог збирає анамнез (запитує про симптоми та час їх появи), проводить гінекологічний огляд. Пройти гінекологічний огляд у Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький».

Під час лікування слід враховувати протипоказання за ендометріозу, які можуть уповільнити лікування або призвести до розвитку ускладнень. До протипоказань за ендометріозу відносять:

 • засмагання;
 • грязьові, сірководневі та мінеральні ванни;
 • прогрівання нижньої частини живота;
 • вживання смаженої та жирної їжі;
 • використання тампонів.

Під час лікування ендометріозу потрібно відмовитися від кави та шоколаду. Після консультації з гінекологом також слід тимчасово припинити прийом будь-яких гормональних препаратів.

Для діагностики ендометріозу в Кропивницькому гінеколог може направити жінку на УЗД органів малого таза. Зробити УЗД органів малого таза в Кропивницькому можна за попереднім записом.

Після отримання результатів обстеження гінеколог може призначити ліки за ендометріозу (спазмолітики, знеболювальні та гормональні препарати) або запропонувати видалення вогнищ ендометріозу за допомогою лапароскопа, якщо в цьому буде необхідність. Пройти малоінвазивне лікування ендометріозу в Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький».

Запишіться на консультацію гінеколога, а також на діагностику і лікування ендометріозу, зателефонувавши за контактним номером, або заповніть форму запису на прийом.

Кирилюк Наталія Станіславівна
Кирилюк Наталія Станіславівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гінекологів у Кропивницькому

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
650 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про лікарів-гінекологів у Кропивницькому

Чудовий лікар. Після відвідування залишилися лише позитивні емоції, все дуже акуратно, лікар ввічлива, завжди запитувала чи не боляче при огляді.
Дар'я , 11.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Кирилюк Наталія Станіславівна це лікар від БОГА!!! Я безмежно вдячна Наталії Станіславівна за моє здоровʼя!!!
Оксана , 28.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена якістю лікування та якістю обслуговування дівчат на рецепції! У мене проблема була на протязі майже трьох років і лікарі в звичайній лікарні не...
Оксана , 20.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря – гінеколога. Смирна Ірина Григорівна - професіонал своєї справи, на прийомі все докладно пояснює та дає рекомендації. Лікар із задовол...
Варвара , 14.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Це просто жах. Перший раз прийшла всі ходять з коронами до стелі 😆😆😆😆😆. Лікар дав направлення для здачі аналізів в іншу клініку і не уточнив як будуть б...
Тетяна , 19.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на консультації в серпні у гінеколога і залишилася дуже не задоволена. Вона з легкістю і без особливих підстав вирішила, що "у вас схоже кіста", чим сильно...
Катерина , 20.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велике дякую лікарю Кирилюк Наталії Станіславівні. Думала у мене проблеми, а потрібно просто звернутись до найкращого лікаря. Все обстежили, покікували. Лікар у...
Марія , 07.06.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго вечора, хочу залишити свій відгук щодо onclinic в Кропивницькому. По-перше на консультації по телефону, сказали що здати цитологію без огляду у гінеколо...
Олеся , 11.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.