Logo
0 800 30 07 00

Лікування жіночих інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), у Кропивницькому

Діагностикою, лікуванням і профілактикою жіночих інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), займається гінеколог. Пройти лікування ЗПСШ у Кропивницькому можна у медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький».

Шляхи передачі венеричних захворювань

ЗПСШ — це захворювання, які передаються за статевого контакту під час вагінального, анального чи орального сексу. Інші шляхи передачі венеричних захворювань:

 • шкірний контакт (вірус папіломи людини та герпес);
 • від матері до дитини під час вагітності та пологів (хламідіоз, гонорея, сифіліс, кандидоз);
 • кров (гепатит, вірус імунодефіциту людини).

Лобкові воші можуть передаватися за тісного особистого контакту (наприклад, дотику або спільного сну) або контакту з одягом, постільною білизною або рушниками, якими користувалася заражена людина. Венеричні захворювання також передаються через слину (цитомегаловірус, герпес, сифіліс чи вірус папіломи людини).

Профілактика ЗПСШ полягає у використанні бар'єрної контрацепції за статевих контактів. Також жінкам рекомендується проходити профілактичні огляди раз на рік.

Симптоми венеричних захворювань у жінок

Перші ознаки венеричних захворювань з'являються після закінчення періоду інкубації, тривалість якого залежить від типу статевої інфекції.

Інкубаційні періоди ЗПСШ

хламідіоз

7-21 день

генітальний герпес

2-12 днів

гонорея

1-14 днів

гепатит А

15-50 днів

гепатит В

8-22 тижні

гепатит С

2-26 тижнів

вірус імунодефіциту людини

2-4 тижні

вірус папіломи людини

30 днів-10 років (залежно від типу)

оральний герпес

2-12 днів

сифіліс

3 тижні-20 років (залежно від типу)

трихомоніаз

5-28 дів

цитомегаловирус

3-12 тижнів

уреаплазмоз

10-20 днів

мікоплазмоз

1-4 тижні

Венеричні захворювання у жінок можуть протікати безсимптомно (наприклад, гонорея, урогенітальний герпес, трихомоніаз, гарднереллез). Можливі симптоми ЗПСШ у жінок:

 • виділення з піхви чи ануса;
 • біль та печіння під час сечовипускання;
 • почервоніння та набряклість зовнішніх статевих органів;
 • свербіж та поколювання у піхві;
 • біль у нижній частині живота;
 • запалення та збільшення пахових лімфатичних вузлів;
 • шкірні нарости (наприклад, генітальні бородавки, папіломи та кондиломи) в області піхви та заднього проходу;
 • вагінальна кровотеча між менструаціями чи після статевого контакту;
 • біль у піхві під час сексу.

Неспецифічні прояви венеричних захворювань включають підвищену втому, лихоманку, погіршення зору чи слуху, нудоту та втрату ваги. Жіночі статеві інфекції також можуть призвести до нічної пітливості, діареї, висипу на шкірі, жовтяниці (пожовтінню білків очей і шкіри).

З появою описаних симптомів необхідно пройти перевірку на венеричні захворювання у гінеколога. Здати аналізи на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом, необхідно за планування вагітності для запобігання передчасним пологам та передачі венеричного захворювання дитині. Перевірка на ЗПСШ включає гінекологічний огляд, здачу аналізу сечі, крові або мазка з піхви, уретри або шийки матки.

Симптоми жіночих статевих інфекцій

Симптоми жіночих статевих інфекцій

Лікування герпесу у жінок у Кропивницькому

За генітального герпесу у жінок з'являються червоні або білі пухирі, виразки та струпи (кірочки, що утворюються за загоєння виразок), які локалізуються на сідницях та стегнах, анусі, уретрі, піхві та шийці матки. Підлоговий герпес призводить до збільшення та запалення пахових лімфатичних вузлів, підвищеної температури, головного та м'язового болю. Виділення з піхви за генітального герпесу є білими, прозорими, іноді містять домішки крові, мають густу консистенцію та рибний запах.

Передається герпес за вагінальних, оральних та анальних статевих контактів, через слину та дотики до пухирів та виразок. Позбутися герпесу можна за допомогою противірусних препаратів. Для лікування герпесу гінеколог може призначити знеболювальні препарати для зменшення болю в області піхви та направити на фізіопроцедури.

Лікування цитомегаловірусу у жінок у Кропивницькому

Цитомегаловірус — статеве захворювання, яке передається через сперму, сечу, кров, слину та грудне молоко. Симптоми за цитомегаловірусу у жінок включають біль у горлі та м'язах, лихоманку та підвищену втому.

Аналізи крові дозволяють виявити антитіла до цитомегаловірусу (IgG та IgM) та діагностувати первинну та перенесену ІПСШ. Для лікування цитомегаловірусу гінеколог призначає противірусні препарати.

Лікування гарднерели (бактеріального вагінозу) у жінок у Кропивницькому

Причиною гарднереллезу є надмірне зростання анаеробних бактерій у піхві. Гарднерельоз не передається статевим чи побутовим шляхом партнерам чоловічої статі. Спринцювання, секс, пітливість, використання ароматизованих засобів інтимної гігієни та носіння вузької нижньої білизни можуть спричинити стимулювання росту бактерій та призвести до бактеріального вагінозу.

Гарднерела у жінок проявляється вагінальним свербінням та печінням під час сечовипускання. За гарднерельозу з'являються виділення сірого, білого або зеленого кольору рідкої консистенції. Для лікування гарднерельозу у жінок гінеколог призначає антибактеріальні препарати у вигляді гелю або крему для піхви або пігулок для перорального прийому.

Лікування уреаплазмозу у жінок у Кропивницькому

Симптомами уреаплазмозу у жінок є біль і печіння під час сечовипускання, неприємний запах та рідкі виділення з піхви. Уреаплазмоз у жінок діагностують за допомогою аналізу сечі чи мазка з піхви, слизової оболонки матки, уретри. Для лікування уреаплазмозу гінеколог призначає антибактеріальні препарати.

Лікування хламідіозу у жінок у Кропивницькому

Хламідіоз передається за вагінальних, оральних та анальних статевих контактів, дотику до геніталій, а також від матері до дитини під час пологів. Симптомами хламідіозу у жінок є вагінальні кровотечі між менструаціями та після статевого контакту, виділення з піхви з неприємним запахом, печіння під час сечовипускання та біль у задньому проході.

Хламідіоз у жінок діагностують за допомогою аналізу сечі або мазка виділень із шийки матки. Для лікування хламідіозу лікар-гінеколог призначає антибіотики. До одужання не можна займатися сексом для запобігання повторному зараженню та передачі хламідіозу статевому партнеру.

Лікування мікоплазмозу у жінок у Кропивницькому

Мікоплазмоз передається за орального, анального або вагінального сексу, а також за дотику до геніталій. Симптомами мікоплазмозу є кров'яні виділення з піхви після статевого акту, біль в анусі, поколювання, печіння та дискомфорт під час сечовипускання та біль у нижній частині живота.

Для діагностування урогенітального мікоплазмозу використовують аналіз сечі чи мазок із піхви, шийки матки чи уретри. Після встановлення діагнозу гінеколог призначає антибактеріальні препарати для лікування мікоплазмозу.

Лікування трихомоніазу у жінок у Кропивницькому

Трихомоніаз передається за статевих контактів з інфікованою людиною. Симптоми трихомоніазу у жінок включають печіння, почервоніння, болючість і свербіж геніталій, біль у піхві під час статевих контактів та сечовипускання. За урогенітального трихомоніазу з'являються виділення з піхви зеленого або жовтого кольору з неприємним запахом.

У жінок трихомоніаз вражає вульву, піхву, шийку матки чи уретру. Для лікування трихомоніазу у жінок призначається курс антибіотиків.

Записатися на консультацію до гінеколога та пройти лікування венеричних захворювань у Кропивницькому в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Кирилюк Наталія Станіславівна
Кирилюк Наталія Станіславівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування ЗПСШ у Кропивницькому

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
650 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про лікарів-гінекологів у Кропивницькому

Чудовий лікар. Після відвідування залишилися лише позитивні емоції, все дуже акуратно, лікар ввічлива, завжди запитувала чи не боляче при огляді.
Дар'я , 11.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Кирилюк Наталія Станіславівна це лікар від БОГА!!! Я безмежно вдячна Наталії Станіславівна за моє здоровʼя!!!
Оксана , 28.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена якістю лікування та якістю обслуговування дівчат на рецепції! У мене проблема була на протязі майже трьох років і лікарі в звичайній лікарні не...
Оксана , 20.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря – гінеколога. Смирна Ірина Григорівна - професіонал своєї справи, на прийомі все докладно пояснює та дає рекомендації. Лікар із задовол...
Варвара , 14.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Це просто жах. Перший раз прийшла всі ходять з коронами до стелі 😆😆😆😆😆. Лікар дав направлення для здачі аналізів в іншу клініку і не уточнив як будуть б...
Тетяна , 19.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на консультації в серпні у гінеколога і залишилася дуже не задоволена. Вона з легкістю і без особливих підстав вирішила, що "у вас схоже кіста", чим сильно...
Катерина , 20.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велике дякую лікарю Кирилюк Наталії Станіславівні. Думала у мене проблеми, а потрібно просто звернутись до найкращого лікаря. Все обстежили, покікували. Лікар у...
Марія , 07.06.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго вечора, хочу залишити свій відгук щодо onclinic в Кропивницькому. По-перше на консультації по телефону, сказали що здати цитологію без огляду у гінеколо...
Олеся , 11.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.