Logo
0 800 30 07 00

Лікування полінейропатії в Черкасах

Полінейропатія – це неврологічне захворювання, що характеризується множинним ураженням периферичних нервів, унаслідок чого порушуються живлення і моторика кінцівок. Патологія супроводжується вегето-судинними і трофічними розладами (порушенням травлення, підвищеним потовиділенням, атрофією м'язів).

Діагностику та лікування полінейропатії проводять неврологи медичного центру «ОН Клінік Черкаси». Запис на консультацію ведеться цілодобово.

Причини та види полінейропатії

Ураження периферичних нервових волокон може статися внаслідок вікових змін, порушення обмінних процесів в організмі або механічних травм кінцівок. Інші причини полінейропатії:

  • здавлювання великих нервових пучків (остеохондроз, корінцевий синдром);
  • неконтрольований цукровий діабет (через високий рівень глюкози в крові руйнуються капіляри і нерви не отримують достатнього живлення);
  • отруєння важкими металами;
  • ендокринні патології (гормональний дисбаланс призводить до порушення метаболізму);
  • інфекційні захворювання (дифтерія, бореліоз, цитомегаловірусна інфекція);
  • запалення, що вражають нервову тканину (наприклад, синдром Гієна-Барре).

Полінейропатія нижніх кінцівок може розвинутися через посилені навантаження на ноги (наприклад, вправи з обважнювачами на ногах, підняття важких предметів), а також на тлі надмірної маси тіла. Причиною ураження периферичних нервів може бути надмірне вживання спиртних напоїв, оскільки вони впливають на обмін речовин і призводять до інтоксикації організму. Також полінейропатія може розвинутися після курсів хіміотерапії через тривалий токсичний вплив на організм протипухлинних препаратів.

Неврологи класифікують полінейропатію за причиною і характером пошкодження периферичних нервових волокон. Визначити тип захворювання може лікар після обстеження.

Види полінейропатії

Діабетична

Розвивається на тлі цукрового діабету.

Алкогольна

Викликана інтоксикацією організму спиртними напоями.

Токсична

Виникає при отруєнні важкими металами (ртуттю, свинцем, миш'яком) або хімічними речовинами (аміаком).

Інфекційна

З'являється після перенесених інфекційних захворювань, що вражають нервові волокна (дифтерії, мононуклеозу, кору, хвороби Лайма, ВІЛ).

Постковідна

Є наслідком ускладненої вірусної інфекції COVID-19.

Сенсорна

Характеризується розладом чутливих нервів. Проявляється болем і печінням під час дотику до ураженої ділянки або, навпаки, онімінням кінцівок.

Моторна

Зачіпає рухові нерви і супроводжується зниженням тонусу м'язів, а далі їхньою атрофією, що призводить до болю під час руху і скорочення рухливості.

Мотосенсорна

Уражаються чутливі та рухові нерви, порушуються нормальні м'язові скорочення і чутливість кінцівок.

Вегетативна

У патологічний процес залучені вегетативні нерви, що регулюють функції внутрішніх органів і систем. Можуть розвиватися серцево-судинні порушення (аритмія, гіпертонія), проблеми з травленням (розлади випорожнень), патології сечовидільної системи (наприклад, нетримання сечі).

За механізмом розвитку полінейропатія може бути аксональною або демієлінізуючою. За аксональної полінейропатії уражаються відростки нервових волокон, за демієлінізуючої – руйнується мієлінова оболонка нервів.

Симптоми та стадії полінейропатії

Ознаки неврологічного захворювання залежать від виду патології та ступеня ураження нервових волокон. Симптоми полінейропатії:

  • поколювання та оніміння кінцівок;
  • слабкість і больові відчуття в м'язах (підвищена стомлюваність під час фізичних навантажень, ходьби);
  • зниження чутливості в кінцівках;
  • почервоніння або синява окремих ділянок шкірних покривів;
  • тривале загоєння ушкоджень шкіри (ран, порізів).

Полінейропатія часто супроводжується нічними судомами і набряком кінцівок зранку. Вегетативна полінейропатія проявляється порушенням процесу теплообміну (підвищеним потовиділенням, ознобом, відчуттям холоду в руках і ногах), стрибками артеріального тиску, розладом травлення.

Ураження нервових волокон відбувається стадійно. Ступені полінейропатії:

  • гостра (розвивається протягом трьох-чотирьох тижнів);
  • підгостра (триває від чотирьох до восьми тижнів);
  • хронічна (характеризується тривалим перебігом з ремісією та періодичними загостреннями).

Рецидив полінейропатії можуть спричинити зовнішні чинники: стрес, перевтома, травма, інфекційне захворювання. Полінейропатія рук і ніг без лікування прогресує і може викликати атрофію м'язів, параліч і трофічні виразки кінцівок.

Діагностика полінейропатії в Черкасах

Полінейропатію діагностує невролог медичного центру «ОН Клінік Черкаси». Обстеження спрямоване на виявлення причини захворювання, характеру його протікання і визначення типу пошкоджених нервових волокон. Діагностика полінейропатії включає:

  • збір анамнезу (вивчення історії хвороби, аналіз скарг);
  • фізикальний огляд (вимірювання артеріального тиску, перевірка сухожильних рефлексів і чутливості шкіри, візуальний огляд шкірних покривів);
  • лабораторні аналізи крові (для оцінки загального стану організму, визначення рівня цукру в крові, функціональності внутрішніх органів);
  • коагулограму (дослідження згортання крові).

За підозри на авітаміноз лікар може призначити тест на дефіцити вітамінів і мінералів в організмі. За необхідності (симптоми розладу шлунково-кишкового тракту або гормональних порушень) невролог може направити на консультації лікарів інших спеціалізацій (наприклад, гастроентеролога або ендокринолога).

Лікування полінейропатії в Черкасах

Лікування полінейропатії невролог призначає індивідуально, враховуючи результати обстежень і особливості організму. Медикаментозна терапія полінейропатії може включати:

  • знеболювальні засоби (анальгетики);
  • кортикостероїди;
  • метаболіки та антиоксиданти;
  • препарати для поліпшення мікроциркуляції крові;
  • ноотропи, нейролептики, протисудомні;
  • вітамінні комплекси.

Швидко вилікувати діабетичну полінейропатію можна шляхом нормалізації рівня цукру в крові та обмінних процесів в організмі. Для лікування цукрового діабету невролог направить на консультацію ендокринолога.

Після лікування невролог може рекомендувати реабілітаційний курс, який спрямований на закріплення результатів терапії та відновлення периферичних нервових волокон. Реабілітація за полінейропатії передбачає дієту, лікувально-оздоровчий масаж, ЛФК (лікувальну фізкультуру для зміцнення м'язів і поліпшення кровообігу).

Важливо дотримуватися профілактичних заходів, щоб уникнути рецидиву захворювання. Профілактика полінейропатії включає:

  • збалансоване харчування (з необхідною кількістю поживних речовин);
  • обмежене вживання алкоголю та відмову від куріння;
  • регулярні фізичні навантаження (для підтримки тонусу м'язів);
  • контроль рівня глюкози в крові;
  • уникнення перегріву та переохолодження організму.

Важливо проходити регулярні профілактичні огляди неврологом не менше одного разу на рік. Також необхідно своєчасно лікувати інфекційні захворювання та неврологічні патології.

Записатися на консультацію невролога і лікування полінейропатії в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті. На сайті доступна послуга консультації невролога онлайн.

Єгорова Марія Валеріївна
Єгорова Марія Валеріївна
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування полінейропатії у Черкасах

Виклик лікаря-невролога додому
850 грн
Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-неврологів у Черкасах

Рекомендую лікаря-невролога Єгорову Марію Валеріївну. Дуже гарний та кваліфікований спеціаліст! Сподобалась консультація, максимально доступно та зрозуміло, при...
Анастасія , 30.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Чудова клініка, гарний сервіс! Прийняли мене день у день, що допомогло вчасно розпочати лікування. Лікар справжній професіонал та емпат, все чітко пояснила і за...
Олена , 15.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Проходила лікування ішиасу у Берестянко Ксенії Юріївни. Лікарка поставила на мене на ноги, я не могла ні сидіти, ні ходити. Лікування проходило під наглядом, л...
Валентина , 08.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Берестянко Ксенія Юріївна - чудова, чуйна людина. Справжній лікар! Як говорять "лікар від Бога"!
Олена Михайлівна , 09.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна Ксенії Юріївні Берестянко за консультативну та дуже дієву допомогу в області головних болів. За 20 років "походів по лікарях" так нічого й не допомо...
Катерина Михайлівна , 28.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Прийом в клініці на вищому рівні. Лікар-невролог Марія Валеріївна Єгорова кваліфікований спеціаліст, лікування вперше дало гарний результат. Дякую і рекомендую!
Влад , 20.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячна лікарю-неврологу Єгоровій Маріі Валеріівні за дійсно ефективне лікування👍🏻 Розумний і чуйний спеціаліст. Рекомендую!!!
Ірина , 20.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Висловлюю подяку спеціалісту-неврологу Єгоровій Марині Валеріївні за професіональне ставлення. Уважно вислухала скарги, призначила обстеження та лікування, післ...
Світлана , 23.05.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.