Logo
0 800 30 07 00

Лікування вегето-судинної дистонії в Черкасах

Вегето-судинна дистонія (ВСД) – це патологічний стан, пов'язаний із порушеннями в роботі вегетативної нервової системи. Профілактикою, діагностикою та лікуванням судинної дистонії займається невролог. Записатися на прийом до невролога в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна цілодобово.

Причини вегето-судинної дистонії

Вегето-судинна дистонія – це захворювання, яке відсутнє в сучасному класифікаторі хвороб. За діагнозом судинної дистонії зазвичай ховаються ще не діагностовані захворювання серцево-судинної, нервової та ендокринної систем.

Тонус судин регулюється роботою нервової системи і нирок, а також залежить від кількості рідини, що циркулює в організмі, і гормонального фону. Причини вегето-судинної дистонії:

Ознаки вегето-судинної дистонії у жінок можуть бути пов'язані з періодом менопаузи. Вегето-судинні розлади бувають проявами передменструального синдрому і пов'язані з коливаннями статевих гормонів.

Симптоми вегето-судинної дистонії

Прояви вегето-судинної дистонії зачіпають різні органи і системи організму. Патології судин можуть виникнути в будь-якому віці: у дорослих і дітей.

Ознаки судинних порушень можуть виникати в спокої, на тлі фізичного навантаження або психоемоційного стресу. Симптоми вегето-судинної дистонії:

 • коливання артеріального тиску;
 • прискорене серцебиття;
 • пітливість;
 • мармуровий відтінок шкіри;
 • прискорене сечовипускання;
 • головний біль.

Головний біль за вегето-судинної дистонії може супроводжуватися нудотою і запамороченням і буває проявом мігрені або головного болю напруги. За тахікардією за вегето-судинної дистонії можуть ховатися екстрасистоли, суправентрикулярні аритмії і фібриляція передсердь.

Види вегето-судинної дистонії

За судинної дистонії можуть переважати серцево-судинні або неврологічні симптоми.

Дистонія цереброваскулярного типу проявляється головним болем і запамороченнями.

Розрізняють типи ВСД залежно від рівня кров'яного тиску. Види вегето-судинної дисфункції:

 • вегето-судинна дистонія за гіпертонічним типом (з підвищенням артеріального тиску);
 • вегето-судинна дистонія за гіпотонічним типом (з низьким артеріальним тиском);
 • вегето-судинна дистонія за змішаним типом (зі схильністю до перепадів артеріального тиску).

Наслідками проявів вегето-судинної дистонії можуть стати ішемічна хвороба серця, серцева недостатність та інсульт, тому за появи ознак судинної дисфункції необхідно звернутися до лікаря. Якщо ознаки дистонії судин супроводжуються болем у грудях, нестерпним головним болем, блювотою або втратою свідомості, необхідно викликати швидку допомогу.

Діагностика вегето-судинної дистонії (ВСД)

Щоб позбутися вегето-судинної дистонії, необхідно визначити її причину. За симптомів судинної дисфункції (коливання артеріального тиску, пітливості, головного болю) необхідно записатися на консультацію до невролога.

Невролог розпитає про скарги, проведе загальний огляд, перевірить рефлекси та виміряє артеріальний тиск. За необхідності лікар призначить аналізи:

Для діагностики судинної дисфункції можуть знадобитися ультразвукові дослідження серця і судин шиї. За необхідності невролог призначить консультацію суміжних фахівців: кардіолога, ендокринолога.

Лікування вегето-судинної дистонії (ВСД) у Черкасах

Лікування вегето-судинної дистонії залежить від її причини. Вилікувати вегето-судинну дистонію повністю, як правило, неможливо, тому що більшість захворювань, що проявляються судинною дисфункцією (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет) мають хронічний перебіг.

Для контролю за артеріальним тиском необхідний постійний прийом антигіпертензивних ліків. У разі атеросклеротичного ураження судин показані гіполіпідемічні засоби та дієта з низьким вмістом жирів. Немедикаментозне лікування ВСД передбачає регулярні фізичні навантаження, відмову від куріння, раціональне харчування, збалансоване за вмістом білків, жирів і вуглеводів.

Записатися на прийом до невролога і лікування вегето-судинної дистонії в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації невролога можна також на сайті та за телефоном.

Єгорова Марія Валеріївна
Єгорова Марія Валеріївна
Лікар відділення неврології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування вегето-судинної дистонії у Черкасах

Виклик лікаря-невролога додому
900 грн
Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-неврологів у Черкасах

Єгорова Марія крутий спеціаліст, вона мені дуже допомогла.
Олена , 29.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Рекомендую лікаря-невролога Єгорову Марію Валеріївну. Дуже гарний та кваліфікований спеціаліст! Сподобалась консультація, максимально доступно та зрозуміло, при...
Анастасія , 30.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Чудова клініка, гарний сервіс! Прийняли мене день у день, що допомогло вчасно розпочати лікування. Лікар справжній професіонал та емпат, все чітко пояснила і за...
Олена , 15.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Проходила лікування ішиасу у Берестянко Ксенії Юріївни. Лікарка поставила на мене на ноги, я не могла ні сидіти, ні ходити. Лікування проходило під наглядом, л...
Валентина , 08.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Берестянко Ксенія Юріївна - чудова, чуйна людина. Справжній лікар! Як говорять "лікар від Бога"!
Олена Михайлівна , 09.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна Ксенії Юріївні Берестянко за консультативну та дуже дієву допомогу в області головних болів. За 20 років "походів по лікарях" так нічого й не допомо...
Катерина Михайлівна , 28.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Прийом в клініці на вищому рівні. Лікар-невролог Марія Валеріївна Єгорова кваліфікований спеціаліст, лікування вперше дало гарний результат. Дякую і рекомендую!
Влад , 20.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячна лікарю-неврологу Єгоровій Маріі Валеріівні за дійсно ефективне лікування👍🏻 Розумний і чуйний спеціаліст. Рекомендую!!!
Ірина , 20.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.