Які шкірні захворювання можуть з'явитися в міжсезоння?

Після відпочинку на тропічних курортах можливі опіки шкірних покривів, фотодерматит, які проявляються почервонінням, сверблячкою, лущенням шкіри. Бажання надмірно засмагнути і тривале перебування на сонці без сонцезахисних засобів може призводити до появи особливого різновиду акне – так званим «сонячним вуграм».
Найпоширенішим проявом шкірної алергії є кропив'янка, яка проявляє себе сверблячими пухирями. Таке захворювання може спровокувати не тільки контакт з алергеном, але і вплив на шкіру тепла або холоду (сонячна або холодова кропив'янка).
З грибкових захворювань шкіри в осінній і весняний період найчастіше реєструють різнокольоровий лишай. Він проявляється у вигляді білястих плям на плечах і тулубі, ліктьових згинах, під колінами. Різнокольоровий лишай нерідко спостерігається у людей, які багато часу проводять під сонцем або активно відвідують солярій.
На другому місці серед грибкових інфекцій – мікроспорія і трихофітія. Захворювання проявляються у вигляді плям червоного кольору на тулубі і волосистої частини голови. На мікроспорію і трихофітію найчастіше хворіють діти, але можуть хворіти і дорослі.
Після курортного сезону у дітей загострюються шкірні захворювання, що протікають в хронічній формі. В першу чергу – псоріаз. Влітку його прояви зменшуються завдяки впливу ультрафіолету, а восени більшість пацієнтів змушені звертатися до лікаря.
Ще одна поширена патологія з вираженою сезонністю – атопічний дерматит. Він загострюється навесні і восени, проявляє себе свербіжом, висипаннями на тулубі. Із загостренням також стикаються пацієнти з екземою. Поштовхом до загострення патології стає холодне повітря, низька вологість, стрес, який у багатьох людей виникає з будь-яких обставин.
У холодну пору року із загостреннями стикаються пацієнти з іхтіозом. Його прояви, такі як сухість, лущення, зміна кольору шкіри, з настанням осінньо-зимового періоду посилюються.
Хронічні захворювання шкіри реагують на зміну клімату. Залежно від типу захворювання вплив ультрафіолету, холоду, вологи може поліпшити або погіршити стан хворого:
Тропічні інфекції часто привозять відпочилі на екзотичних курортах. Патології проявляють себе висипаннями, інколи до них можуть додатися:
Найчастіше у курортників діагностуються грибкові інфекції різного типу. Серед екзотичних для нашої країни захворювань нерідко виявляють лейшманіози – паразитарні шкірні хвороби, що виникають через укуси тропічних комах, які також є переносниками малярії та лихоманки Денге.
Небезпеку становлять мігруючі шкірні личинки. Підшкірний паразит може потрапити в організм людини при контакті з тваринами і комахами, які є переносниками яєць гельмінтів.
Обстежитися у лікаря-дерматолога при наявності хронічних захворювань шкіри потрібно 1-2 рази в рік. Людям з несприятливою спадковістю, підвищеним ризиком пухлинних захворювань шкіри показана дерматоскопія – інструментальне обстеження шкірних покривів для раннього виявлення змін.