Тривале сидіння може сприяти порушенню процесу дефекації, виникненню закрепів, геморою і захворювань сечового міхура, ослабленню м'язів тазового дна.
Скільки можна сидіти в туалеті?
У туалеті можна сидіти до 10-15 хвилин. Тривалість спорожнення кишківника може залежати від харчових звичок, загального стану здоров'я, рівня фізичної активності та ступеня гідратації організму. За відсутності закрепів процес дефекації зазвичай займає 5-10 хвилин.
Чи можна читати в туалеті?
Що буде, якщо довго сидіти в туалеті?
Поставте своє питання Проктологу «ОН Клінік»
Якщо довго сидіти в туалеті, через тривале напруження і тиск у ділянці прямої кишки може розвинутися геморой. Інші наслідки тривалого перебування в туалеті:
- закрепи. Під час затримки калу в кишківнику може відбутися зворотне всмоктування води з фекалій в організм, що зробить кал твердішим і сухішим, ускладнивши дефекацію. Зайве напруження і неправильна поза (наприклад, нахилившись уперед) можуть призвести до надмірного тиску на пряму кишку, спазмів, а також до порушення перистальтики (скорочення) кишківника;
- порушення функціонування сечового міхура. Тривале сидіння на унітазі може призвести до підвищення тиску на сечовий міхур, збільшення його об'єму або розтягування стінок органа, розвитку нетримання урини і погіршення функції сечового сфінктера;
- стиснення нервових закінчень. Здавлювання нервів у ділянці стегон і промежини може викликати поколювання, оніміння або дискомфорт;
- м'язова слабкість. Під час тривалого сидіння м'язи тазового дна можуть залишатися неактивними або перебувати в розслабленому стані, що підвищує ризик їхнього ослаблення;
- стриктура (звуження) слизової прямої кишки. Через надлишковий тиск може розвинутися ректальний пролапс, за якого слизова оболонка прямої кишки вивертається або виступає з анального отвору.
Здавлювання кровоносних судин може призвести до порушення кровопостачання і погіршення кровотоку в ділянці промежини. У рідкісних випадках може розвинутися передавлювання сідничного нерва.
Як правильно підмиватися після туалету?
Застосовувати туалетний папір після дефекації не рекомендується, оскільки він не здатен забезпечити достатньо глибоке очищення ануса та видалити бактерії. Також папір може спричинити подразнення шкіри, що призведе до болю та дискомфорту, особливо за наявності захворювань прямої кишки та анального отвору (наприклад, анальної тріщини, проктиту).
Під час підмивання рекомендується використовувати теплу або прохолодну воду, оскільки вона краще видаляє забруднення і патогенні мікроорганізми після дефекації. Важливо відмовитися від занадто гарячої або холодної води, щоб уникнути подразнення шкіри. Інші рекомендації для правильного підмивання чоловікові після туалету:
- ретельне очищення. Під час підмивання потрібно зосередитися на очищенні ділянки пеніса, мошонки та періанальної зони. Можна застосовувати м'яке мило без ароматизаторів (для запобігання алергічної реакції);
- промивання заднього проходу. Рекомендується використовувати руку або м'яку губку для промивання ануса;
- ополіскування. Після миття потрібно обполоснути зовнішні статеві органи і задній прохід теплою або прохолодною водою.
Після підмивання анальна область має бути добре просушена. Потрібно уникати тертя, щоб не викликати подразнення шкіри. Можна дати шкірі природно висохнути або використовувати м'який рушник для поглинання вологи.
Жінкам також рекомендується підмиватися після дефекації, використовуючи мило або гелі для інтимної гігієни без агресивних компонентів. Під час підмивання рекомендується просуватися від передньої частини піхви до заднього проходу, щоб уникнути передавання мікроорганізмів з анальної ділянки в піхву.
Чому розвивається геморой від сидіння на унітазі?
Геморой — це розширення і запалення вен у ділянці прямої кишки й ануса, яке може бути спричинене генетичними факторами, закрепами, вагітністю та пологами, сидячим способом життя. Причини розвитку геморою від сидіння на унітазі:
- збільшення тиску в прямій кишці. Тривале сидіння на унітазі може підвищувати тиск на вени, сприяючи їхньому розширенню і розтягуванню;
- порушення кровотоку. Статичне положення може сприяти застою крові та погіршенню кровообігу, призвести до недостатнього живлення тканин і утворення гемороїдальних вузлів;
- придушення активності кишківника. Тривале сидіння на унітазі може також впливати на перистальтику кишківника і сприяти закрепам і розвитку геморою.
Крім геморою, напруга під час дефекації може спричиняти травму і подразнення слизової оболонки ануса і прямої кишки. У результаті можуть з'явитися симптоми: запалення, свербіж, печіння, біль під час дефекації та кров із заднього проходу.
У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.
Проктологія в ОН Клінік Біла Церква
Популярні питання
Щоб сходити в туалет, рекомендується прийняти таку позу: сідниці повністю розташовані на сидінні унітазу (необхідно для рівномірного розподілу ваги і забезпечення підтримки тіла). Правила користування унітазом для чоловіків і жінок:
- Розведіть коліна. Рекомендується розсунути коліна в боки, щоб створити кут між стегнами і унітазом (допоможе витягнути пряму кишку і забезпечити природне проходження калу).
- Не напружуйтеся. Важливо розслабити м'язи таза і не тужитися, оскільки напруга м'язів таза може утруднити спорожнення та створити тиск у ділянці прямої кишки.
- Опустіть руки. Руки можна покласти на коліна або на бічні поверхні унітазу для підтримки та комфорту, збереження стійкості та рівноваги.
- Робіть упор на ноги. Рекомендується спиратися на носки або передню частину стопи, щоб підняти ноги трохи вище підлоги (допоможе полегшити дефекацію).
Сильний нахил уперед може обмежувати простір у ділянці живота і таза, що ускладнює процес дефекації. Таким чином відбувається недостатнє витягування прямої кишки і виникають проблеми з випорожненням.
Дівчатам не можна довго сидіти на унітазі, оскільки тривале сидіння на унітазі може збільшити ризик інфекцій сечового тракту. Волога і теплий клімат навколо піхви можуть сприяти розмноженню бактерій і виникненню інфекцій. Інші наслідки тривалого сидіння на унітазі для жінок:
- порушення кровопостачання. Через неправильну позу, тривале сидіння або зайве стиснення м'язів обмежується кровотік у нижній частині тіла, включно з ногами, сідницями і тазовою ділянкою;
- слабкість м'язів тазового дна. Спроби затримати сечу або випорожнення можуть вплинути на функцію сечової системи, спричинивши підтікання або нетримання урини.
Тривале сидіння на унітазі може призвести до поколювання або оніміння в ділянці ануса. У разі неможливості швидкого випорожнення кишківника, появі болю і печіння в задньому проході або прямій кишці необхідна консультація проктолога.