Logo
0 800 30 11 77

Чи шкідливо читати в туалеті?

Чи шкідливо читати в туалеті?
Читати 7 хвилин | Створено: 20 грудня 2019 | Оновлено: 30 серпня 2023 | 58634 58634
У туалеті не рекомендується читати книжки чи журнали, дивитися фільми або грати в ігри на телефоні, оскільки так збільшується час, проведений на унітазі.

Тривале сидіння може сприяти порушенню процесу дефекації, виникненню закрепів, геморою і захворювань сечового міхура, ослабленню м'язів тазового дна.

Скільки можна сидіти в туалеті?

У туалеті можна сидіти до 10-15 хвилин. Тривалість спорожнення кишківника може залежати від харчових звичок, загального стану здоров'я, рівня фізичної активності та ступеня гідратації організму. За відсутності закрепів процес дефекації зазвичай займає 5-10 хвилин.

Чи можна читати в туалеті?

Чи можна читати в туалеті?

Що буде, якщо довго сидіти в туалеті?

Поставте своє питання Проктологу
«ОН Клінік»

Якщо довго сидіти в туалеті, через тривале напруження і тиск у ділянці прямої кишки може розвинутися геморой. Інші наслідки тривалого перебування в туалеті:

 • закрепи. Під час затримки калу в кишківнику може відбутися зворотне всмоктування води з фекалій в організм, що зробить кал твердішим і сухішим, ускладнивши дефекацію. Зайве напруження і неправильна поза (наприклад, нахилившись уперед) можуть призвести до надмірного тиску на пряму кишку, спазмів, а також до порушення перистальтики (скорочення) кишківника;
 • порушення функціонування сечового міхура. Тривале сидіння на унітазі може призвести до підвищення тиску на сечовий міхур, збільшення його об'єму або розтягування стінок органа, розвитку нетримання урини і погіршення функції сечового сфінктера;
 • стиснення нервових закінчень. Здавлювання нервів у ділянці стегон і промежини може викликати поколювання, оніміння або дискомфорт;
 • м'язова слабкість. Під час тривалого сидіння м'язи тазового дна можуть залишатися неактивними або перебувати в розслабленому стані, що підвищує ризик їхнього ослаблення;
 • стриктура (звуження) слизової прямої кишки. Через надлишковий тиск може розвинутися ректальний пролапс, за якого слизова оболонка прямої кишки вивертається або виступає з анального отвору.

Здавлювання кровоносних судин може призвести до порушення кровопостачання і погіршення кровотоку в ділянці промежини. У рідкісних випадках може розвинутися передавлювання сідничного нерва.

Як правильно підмиватися після туалету?

Застосовувати туалетний папір після дефекації не рекомендується, оскільки він не здатен забезпечити достатньо глибоке очищення ануса та видалити бактерії. Також папір може спричинити подразнення шкіри, що призведе до болю та дискомфорту, особливо за наявності захворювань прямої кишки та анального отвору (наприклад, анальної тріщини, проктиту).

Під час підмивання рекомендується використовувати теплу або прохолодну воду, оскільки вона краще видаляє забруднення і патогенні мікроорганізми після дефекації. Важливо відмовитися від занадто гарячої або холодної води, щоб уникнути подразнення шкіри. Інші рекомендації для правильного підмивання чоловікові після туалету:

 • ретельне очищення. Під час підмивання потрібно зосередитися на очищенні ділянки пеніса, мошонки та періанальної зони. Можна застосовувати м'яке мило без ароматизаторів (для запобігання алергічної реакції);
 • промивання заднього проходу. Рекомендується використовувати руку або м'яку губку для промивання ануса;
 • ополіскування. Після миття потрібно обполоснути зовнішні статеві органи і задній прохід теплою або прохолодною водою.

Після підмивання анальна область має бути добре просушена. Потрібно уникати тертя, щоб не викликати подразнення шкіри. Можна дати шкірі природно висохнути або використовувати м'який рушник для поглинання вологи.

Жінкам також рекомендується підмиватися після дефекації, використовуючи мило або гелі для інтимної гігієни без агресивних компонентів. Під час підмивання рекомендується просуватися від передньої частини піхви до заднього проходу, щоб уникнути передавання мікроорганізмів з анальної ділянки в піхву.

Чому розвивається геморой від сидіння на унітазі?

Геморой — це розширення і запалення вен у ділянці прямої кишки й ануса, яке може бути спричинене генетичними факторами, закрепами, вагітністю та пологами, сидячим способом життя. Причини розвитку геморою від сидіння на унітазі:

 • збільшення тиску в прямій кишці. Тривале сидіння на унітазі може підвищувати тиск на вени, сприяючи їхньому розширенню і розтягуванню;
 • порушення кровотоку. Статичне положення може сприяти застою крові та погіршенню кровообігу, призвести до недостатнього живлення тканин і утворення гемороїдальних вузлів;
 • придушення активності кишківника. Тривале сидіння на унітазі може також впливати на перистальтику кишківника і сприяти закрепам і розвитку геморою.

Крім геморою, напруга під час дефекації може спричиняти травму і подразнення слизової оболонки ануса і прямої кишки. У результаті можуть з'явитися симптоми: запалення, свербіж, печіння, біль під час дефекації та кров із заднього проходу.

Проктологія в ОН Клінік Біла Церква

Чи шкідливо читати в туалеті? - Бакшеєв Андрій Олексійович
Бакшеєв Андрій Олексійович
ОН Клінік Біла Церква
вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13
Графік роботи:
Пн - Пт: 8:00 - 20:00
Сб: 8:00 - 18:00
Нд: 10:00 - 16:00

Популярні питання

1. Яку позу прийняти, щоб сходити в туалет?

Щоб сходити в туалет, рекомендується прийняти таку позу: сідниці повністю розташовані на сидінні унітазу (необхідно для рівномірного розподілу ваги і забезпечення підтримки тіла). Правила користування унітазом для чоловіків і жінок:

 1. Розведіть коліна. Рекомендується розсунути коліна в боки, щоб створити кут між стегнами і унітазом (допоможе витягнути пряму кишку і забезпечити природне проходження калу).
 2. Не напружуйтеся. Важливо розслабити м'язи таза і не тужитися, оскільки напруга м'язів таза може утруднити спорожнення та створити тиск у ділянці прямої кишки.
 3. Опустіть руки. Руки можна покласти на коліна або на бічні поверхні унітазу для підтримки та комфорту, збереження стійкості та рівноваги.
 4. Робіть упор на ноги. Рекомендується спиратися на носки або передню частину стопи, щоб підняти ноги трохи вище підлоги (допоможе полегшити дефекацію).

Сильний нахил уперед може обмежувати простір у ділянці живота і таза, що ускладнює процес дефекації. Таким чином відбувається недостатнє витягування прямої кишки і виникають проблеми з випорожненням.

2. Чому дівчатам не можна довго сидіти на унітазі?

Дівчатам не можна довго сидіти на унітазі, оскільки тривале сидіння на унітазі може збільшити ризик інфекцій сечового тракту. Волога і теплий клімат навколо піхви можуть сприяти розмноженню бактерій і виникненню інфекцій. Інші наслідки тривалого сидіння на унітазі для жінок:

 • порушення кровопостачання. Через неправильну позу, тривале сидіння або зайве стиснення м'язів обмежується кровотік у нижній частині тіла, включно з ногами, сідницями і тазовою ділянкою;
 • слабкість м'язів тазового дна. Спроби затримати сечу або випорожнення можуть вплинути на функцію сечової системи, спричинивши підтікання або нетримання урини.

Тривале сидіння на унітазі може призвести до поколювання або оніміння в ділянці ануса. У разі неможливості швидкого випорожнення кишківника, появі болю і печіння в задньому проході або прямій кишці необхідна консультація проктолога.

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 3 оцінок
Чи шкідливо читати в туалеті?
Лікар хірург-проктолог.
Чи шкідливо читати в туалеті?
Стаття перевірена: Бабак Микола Володимирович
Лікар-проктолог. Перша категорія.

Схожі статті:

Коментарі

Максим 8 місяців тому
Добрий вечір, чому не можна сидіти довго в туалеті за анальної тріщини? Мені здається, що в мене надрив слизової ануса, оскільки є біль і печіння в ділянці анального отвору.
Відповісти
Здрастуйте, у разі анальної тріщини тривале сидіння на унітазі може чинити додатковий тиск на ділянку ануса, затримувати кровообіг і утруднювати природне загоєння тріщини. Також тривале напруження під час дефекації під час затримки випорожнення може посилювати симптоми тріщини і ускладнювати її лікування. Однак біль і печіння ануса можуть бути і при інших захворюваннях. Анальні тріщини, геморой, проктит лікує проктолог, тому необхідна його консультація.
Тетяна 8 місяців тому
Добрий день, а чи можна довго сидіти на унітазі? Що робити, якщо не можеш сходити в туалет?
Відповісти
Тривале сидіння на унітазі не рекомендується, оскільки може призводити до звуження кровоносних судин, підвищеного тиску в тазовій ділянці й обмеження кровопостачання. У разі появи проблем із випорожненням рекомендується вжити заходів для стимуляції кишківника: збільшення споживання харчових продуктів, багатих на клітковину, пиття достатньої кількості води, фізична активність і відвідування проктолога.
Ірина 8 місяців тому
Доброго дня, що буде, якщо довго сидіти в туалеті з телефоном? Хочу пояснити синові, чому це шкідливо.
Відповісти
Здрастуйте, тривале сидіння може призвести до напруження та обмеження кровопостачання в ділянці таза, що може спричинити дискомфорт і проблеми з кровотоком. Використання телефону під час дефекації може відволікти від процесу дефекації та затягнути його, що може призвести до затримки випорожнень і виникнення проблем (наприклад, закрепів).
Маргарита 8 місяців тому
Здрастуйте, чоловік може протягом години сидіти в туалеті, при тому, що закрепів або якихось інших проблем з кишківником у нього немає. Чи можна так довго сидіти на унітазі? Як відучити чоловіка довго сидіти в туалеті?
Відповісти
Добрий день, можна сидіти на унітазі до 10-15 хвилин. Щоб відучити чоловіка від довгого сидіння в туалеті, можна обговорити з ним важливість підтримання гігієни і застерегти про можливі негативні наслідки тривалого сидіння (геморой, слабкість м'язів тазового дна).
Світлана 8 місяців тому
Доброго дня, підкажіть, будь ласка, що почитати в туалеті і чи можна це взагалі робити? Якщо ні, то чому краще відмовитися від книги або газети під час походу в туалет?
Відповісти
Добрий день, тривале сидіння і фіксація в одній позі на унітазі може викликати напругу і звуження кровоносних судин, що може призвести до неприємних відчуттів і дискомфорту. Крім того, книжки можуть стати джерелом бактерій і мікробів, які можуть передаватися через руки, оскільки після виходу з туалету речі не миються.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.

Не пропустіть оновлення від нас!

Обмінюємо email на корисну інформацію про ваше здоров’я. Нас читають понад 100 000 користувачів щомісяця. Приєднуйтесь і ви!
Підписуйтесь на наші соцмережі та вигравайте 1000 грн у березні!