Logo
0 800 30 77 33

Лікування жіночих інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) в Ужгороді

Захворювання, що передаються статевим шляхом, можуть вражати геніталії, промежину, задній прохід і пряму кишку, а також ротову порожнину і горло. Види венеричних захворювань:

 • жіночі грибкові інфекції (молочниця);
 • вірусні статеві інфекції (генітальний герпес, вірус папіломи людини);
 • бактеріальні статеві інфекції (сифіліс, гонорея);
 • жіночі паразитарні інфекції (трихомоніаз).

На діагностиці та лікуванні жіночих венеричних захворювань спеціалізується гінеколог. Вилікувати статеві інфекції в Ужгороді можна в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород».

Симптоми та передача жіночих статевих інфекцій

Статеві інфекції у жінок передаються під час вагінальних, оральних і анальних статевих контактів. Інші способи передачі венеричних захворювань:

 • шкірний контакт (генітальний герпес і ВПЛ);
 • грудне молоко (вірус імунодефіциту людини);
 • кров (гепатит);
 • слина (цитомегаловірус, сифіліс, герпес).

Від матері до дитини під час вагітності та пологів можуть передатися гонорея і хламідіоз. Зараження статевими інфекціями побутовим шляхом можливе через одяг, постільну білизну або рушники, з якими контактувала заражена лобковими вошами людина.

Перші ознаки статевих інфекцій з'являються після закінчення інкубаційного періоду, який варіюється від двох днів до 20 років.

Інкубаційний період венеричних захворювань

вірус імунодефіциту людини

2-4 тижні

вірус папіломи людини

30 днів-10 років

генітальний герпес

2-12 днів

гепатит А

15-50 днів

гепатит В

8-22 тижні

гепатит С

2-26 тижнів

трихомоніаз

5-28 днів

цитомегаловірус

3-12 тижнів

сифіліс

21 день-20 років

хламідіоз

7-21 день

гонорея

1-14 днів

уреаплазмоз

10-20 днів

мікоплазмоз

1-4 тижні

Інфекції, що передаються статевим шляхом (наприклад, трихомоніаз, сифіліс і гонорея), можуть протікати безсимптомно. Симптоми венеричних захворювань у жінок:

 • гострий або тупий біль у нижній частині живота;
 • збільшення і болючість лімфатичних вузлів у ділянці паху;
 • печіння і поколювання в піхві;
 • часте, болісне або утруднене сечовипускання;
 • біль і дискомфорт під час і після статевого контакту;
 • набряклість зовнішніх геніталій;
 • міжменструальні кровотечі;
 • шкірні нарости (папіломи, кондиломи, бородавки) у піхві та задньому проході;
 • виділення з ануса.

Висип при венеричних захворюваннях червоного кольору може поширюватися на піхву, промежину, задній прохід, груди, спину і кінцівки. Свербіж у разі статевих інфекцій у піхві та анальному отворі може посилюватися під час статевих контактів, сечовипусканні, дефекації та гігієнічних процедур.

За ІПСШ також можуть з'являтися піхвові виділення жовтого, зеленого, сірого кольору, з домішками гною і неприємним запахом. Молочниця (вагінальний кандидоз) характеризується білими виділеннями сирнистої консистенції.

Венеричні захворювання порожнини рота (хламідіоз, сифіліс, гонорея) призводять до появи виразок, бородавок, плям сірого або білого кольору на м'якому піднебінні, мигдаликах, язику, губах і гортані, болю в горлі. У деяких випадках статеві інфекції можуть супроводжуватися діареєю, нічною пітливістю, ознобом, втратою апетиту і ваги.

Профілактика венеричних захворювань полягає у використанні бар'єрної контрацепції (наприклад, чоловічих і жіночих презервативів). Запобігти інфікуванню гепатитом В і ВПЛ можна за допомогою вакцинації.

Симптоми жіночих статевих інфекцій

Симптоми жіночих статевих інфекцій

Ускладнення жіночих венеричних захворювань

Небезпека статевих інфекцій полягає в можливості розвитку запальних захворювань органів малого таза (ендометриту, вульвовагініту, сальпінгоофориту і бартолініту). Інші ускладнення жіночих венеричних захворювань:

 • хронічні тазові болі;
 • передчасні пологи, викидень, мертвонародження;
 • запалення очей;
 • захворювання серця;
 • безпліддя;
 • артрит;
 • рак піхви, шийки матки і прямої кишки.

Лікування статевих інфекцій у домашніх умовах неефективне і може призвести до посилення симптомів. Препарати від венеричних хвороб підбираються гінекологом після встановлення діагнозу.

Лікування вірусу папіломи у жінок в Ужгороді

Вірус папіломи людини передається під час спільного використання секс-іграшок, орального, анального або вагінального сексу, дотиків до геніталій. За ВПЛ можуть з'являтися кондиломи і папіломи у жінок (нарости коричневого, рожевого або тілесного кольору на геніталіях або задньому проході).

Для лікування шкірних наростів гінеколог може призначити креми або гелі на основі саліцилової або трихлороцтової кислоти, а також скерувати на їх видалення за допомогою заморожування рідким азотом, радіохвиль або лазера. За необхідності лікар також призначає засоби для лікування свербежу і болю в піхві.

Лікування гарднерельозу в жінок в Ужгороді

Гарднерельоз (бактеріальний вагіноз) проявляється печінням і свербінням під час сечовипускання, рідкими виділеннями білого, сірого або зеленого кольору, а також «рибним» запахом із піхви. Для лікування гарднерельозу гінеколог призначає антибактеріальні препарати.

Лікування генітального герпесу в жінок в Ужгороді

Генітальний герпес передається під час статевих контактів, під час дотиків до уражених ділянок шкіри. Характеризується герпес появою білих або червоних пухирів, виразок і струпів (кірочок, що вкривають відкриті рани під час загоєння), збільшенням пахових лімфатичних вузлів, м'язовими та головними болями. Виділення при генітальному герпесі можуть бути білими або прозорими, мати густу консистенцію, містити домішки крові.

Лікування генітального герпесу полягає в прийомі противірусних засобів. Гінеколог може призначити знеболювальні препарати та засоби для зменшення свербежу піхви.

Лікування мікоплазмозу в жінок в Ужгороді

Характерними ознаками мікоплазмозу є біль в анусі та кров'янисті вагінальні виділення після статевого контакту. Урогенітальний мікоплазмоз діагностують за допомогою мазка з шийки матки, уретри або піхви, аналізу сечі. Гінеколог для лікування мікоплазмозу призначає антибіотики.

Лікування трихомоніазу в жінок в Ужгороді

Трихомоніаз у жінок супроводжується піхвовими виділеннями жовтого або зеленого кольору з неприємним запахом, почервонінням, печінням і болем у ділянці геніталій. Після встановлення діагнозу гінеколог призначає курс антибактеріальних препаратів.

Лікування уреаплазмозу в жінок в Ужгороді

У разі уреаплазмозу з'являються печіння і біль під час сечовипускання, виділення з піхви водянистої консистенції. Уреаплазмоз у жінок діагностують за допомогою аналізу сечі або мазка з уретри, слизової матки або піхви. Для лікування уреаплазмозу гінеколог призначає антибіотики та знеболювальні препарати.

Лікування хламідіозу в жінок в Ужгороді

Хламідіоз у жінок проявляється болем у задньому проході, кровотечами між менструаціями, під час і після статевих контактів, а також вагінальними виділеннями з неприємним запахом. Для лікування лікар підбирає курс антибіотиків, рекомендує обмеження статевих контактів до одужання для запобігання повторному інфікуванню та зараженню партнера.

Лікування цитомегаловірусу в жінок в Ужгороді

Цитомегаловірус передається через слину, сечу, кров, сперму і грудне молоко. Характерні симптоми цитомегаловірусу включають втому, лихоманку, біль у м'язах і горлі. Цитомегаловірус у жінок лікується за допомогою противірусних препаратів.

Лікування сифілісу в жінок в Ужгороді

Сифіліс у жінок проявляється виразками в роті, на геніталіях, у прямій кишці, шкірними висипаннями, випаданням волосся і суглобовим болем. Після встановлення діагнозу гінеколог призначає для лікування сифілісу антибактеріальні препарати.

Лікування гонореї у жінок в Ужгороді

У жінок гонорея супроводжується водянистими, зеленуватими або кремоподібними піхвовими виділеннями, ректальною кровотечею, печіння і болем під час сечовипускання. Гінеколог для лікування гонореї підбирає курс антибіотиків.

Записатися на консультацію до гінеколога і пройти лікування венеричних захворювань в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Пузако Наталія Геннадіївна
Пузако Наталія Геннадіївна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гінекологів у Ужгороді

Відеокольпоскопія
ОНЛАЙН Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Ужгород

Відгуки про лікарів-гінекологів у Ужгороді

Добрый день! Хочу сказать спасибо гинекологу Пузако Н.Г. Очень внимательный врач, большое ей спасибо за назначенное лечение. Мы нашли причину падения ферритина...
Олена Мудра , 28.06.2024. Показати відгук
Оцінка:
Сьогодні була вперше у Вас в клініці, Повністю задоволена лікарями та персоналом. З усім невідомим допомогли. Моїм гінекологом була Вагнер-Желізняк Е.Р., дуже в...
Софія , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Сьогодні вперше прийшла в цей медичний центр. Особисто не було потреби і не планувала, але я прийшла з подружкою і вже тут на місці вирішила пройти обстеження....
Людмила , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вагнер-Железняк Елеонора Робертівна провела консультацію, дуже уважно вислухала, детально пояснила лікування, не лякала, рекомендувала прийнятне для мене лікува...
Ірина , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря-гінеколога Гарчар М.П. Хочу сказати слова подяки за професійний прийом. Лікар дуже ввічливий, уважний, спокійний. Все доступно розповід...
Світлана , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
По рекомендації подруг, я звернулася до лікаря Пузако Н.Г. Я дуже задоволена професійністю лікаря, уважністю до деталей та розуміння пацієнта. Я задоволена обс...
Івета , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі в лікаря гінеколога Пузако Н.Г. та проходила лікування, щиро вдячна за всі рекомендації лікаря, я задоволена професійністю лікаря. Рекомендую з...
Любов , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже сподобалась Наталія, чутка, привітна, завжди підкаже та проконсультує у будь якому питанні. Пузако Наталія - найкращий лікар!Дякую вам
Анна , 28.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.