Logo
0 800 30 07 00

Лікування синовіту в Черкасах

Синовіт — це захворювання, що характеризується запальним ураженням синовіальної оболонки суглобів та накопиченням у них рідини — ексудату (ексудативний синовіт). Синовіальна оболонка знаходиться навколо суглобів і зв'язок і забезпечує їхній захист та герметичність, знижує тертя та амортизацію під час руху. Синовіт може вражати великі та дрібні суглоби, супроводжується болем і дискомфортом.

Причини синовіту

Залежно від причини виникнення синовіт може мати інфекційний та неінфекційний характер. Причини розвитку синовіту:

 • травми суглобів і зв'язок (забиті місця, вивихи, садна);
 • ендокринні захворювання (наприклад, цукровий діабет);
 • алергічні реакції;
 • проникнення інфекції в синовіальну оболонку через кров або лімфу (пневмококи, стрептококи).

Також синовіт може розвиватися на тлі інших захворювань (наприклад, бурситу, подагри, гемофілії або туберкульозу). Провокуючим фактором запального ураження суглобів може бути ожиріння, зайва вага, а також зловживання алкоголем. Запалення кульшового суглоба (транзиторний синовіт) може спричинити перенесену вірусну інфекцію або травмування стегна.

Симптоми та види синовіту

Синовіт може протікати у гострій чи хронічній формі. Хронічний синовіт розвивається повільно, характеризується ниючим болем і поступовим накопиченням випоту в суглобі, що призводить до його водянки, розтягування та витончення зв'язок (деформуючий артроз). Гострий синовіт проявляється гостро та різко, супроводжується сильними болями в ураженому суглобі. Симптоми синовіту:

 • збільшення суглоба у розмірах та згладжування його контурів;
 • болючі відчуття, що посилюються за фізичних навантажень;
 • набряк м'яких тканин та почервоніння шкіри в області ураженого суглоба;
 • обмеження руху суглоба.

Інфекційний синовіт може супроводжуватися підвищенням температури тіла та загальною слабкістю, оскільки відбувається інтоксикація організму. За перших ознак синовіту необхідно звернутися до травматолога за консультацією для запобігання розвитку ускладнень: артриту, артрозу, поширенню гострої бактеріальної інфекції (флегмони) та сепсису.

Залежно від локалізації запалених суглобів, травматологи розрізняють кілька типів синовіту. Види синовіту:

 • синовіт колінного суглоба;
 • синовіт гомілковостопного суглоба;
 • синовіт тазостегнового суглоба;
 • синіт плечового суглоба.

Синовіт коліна є найпоширенішим і характеризується нестабільністю суглоба (через скупчення рідини в коліні його чашечка надмірно рухлива або, навпаки, обмежена у русі аж до блокування). Реактивний колінний синовіт розвивається внаслідок травм коліна, що постійно повторюються (часто діагностується у професійних спортсменів).

Також травматологи виділяють вілонодулярний синовіт, який характеризується розростанням синовіальної оболонки та утворенням вузлів на ній. Вілонодулярний синовіт є доброякісною пухлиною суглоба.

Лікування синовіту в Черкасах

Діагностику та лікування синовіту проводять травматологи медичного центру «ОН Клінік Черкаси». Діагностика синовіту полягає в огляді та пальпації ураженого суглоба, також лікар може призначити УЗД суглобів для визначення точного місця локалізації запалення та оцінки стану навколишніх м'яких тканин.

Після обстеження травматолог призначає лікування синовіту залежно від його виду та причин виникнення. Лікування синовіту може включати:

 • медикаментозну терапію (призначення протизапальних і знеболювальних препаратів, за інфекції — антибіотиків, а також препаратів місцевого застосування);
 • фізіотерапію (наприклад, електрофорез);
 • іммобілізація суглоба (забезпечення нерухомості за допомогою пов'язки чи шини).

Записатися на лікування синовіту в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Островський Олександр Вікторович
Островський Олександр Вікторович
Лікар відділення травматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому травматологів у Черкасах

Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда за кордон

Лікарі відділення травматології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-травматологів у Черкасах

Вітаю! Вчора (10.07.24) почала проходити лікування в медичному центрі під направленням травматолога. Мені були прописани уколи та процедури. Вчора мені зробил...
Дар'я , 11.07.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Техпідтримка не відповідає на повідомлення. Могли б е-мейл надіслати, якщо не виходить задзвонити за кордон. Я оплатила 2 онлайн-консультації, але марно.
Olena , 24.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячна лікарю Островському О.В. за гарне відношення, повагу до хворого. Рекомендую звертатися до лікаря-травматолога, лікар від Бога!
Світлана Володимирівна , 14.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікуюся у лікаря- травматолога.Дуже задоволена.,адже лікування суглоба ударно-хвильоаою терапією є тривалим процесом. Володимир Вікторович- уважний професіонал...
Світлана Миколаївна Маловічко , 01.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячний за роботу Володимира Вікторовича, допоміг з діагностуванням та лікуванням.
Владислав , 05.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вже не один раз користувався послугами лікаря Момонт Володимира Вікторовича, остався задоволений Перший раз звернув до лікаря з проблемою з спиною в поперековом...
Віталій , 04.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити щиру подяку лікарю ортопеду Момонту Володимиру Вікторовичу. Робила цього літа індопроте кульшового суглоба Хочу відмітити щирість, уважне ставлен...
Серафіма , 03.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю ортопеду Момонту Володимиру Вікторовичу. В цьому році робила індопротез кульшового суглоба. Хочу відмітити щирість, уважне ставлен...
Серафіма , 03.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.