Logo
0 800 30 07 00

Лікування переломів і вивихів у Черкасах

Переломи та вивихи є видами травм опорно-рухового апарату. Профілактикою, діагностикою та лікуванням травм займається травматолог.

Симптоми переломів і вивихів

Опорно-руховий апарат складається з кісток і суглобів, що з'єднують їх. Вивих є травмою суглоба, за якої порушується цілісність суглобової сумки та зв'язок, внаслідок чого кістки приймають патологічне неприродне становище. Переломом називають травму, за якої порушується цілісність кістки.

Травму кісток та суглобів можна отримати за падіння, удару, зіткнення. Загальні симптоми вивихів та переломів:

  • біль у місці травми;
  • припухлість та почервоніння шкіри над ураженим місцем;
  • обмеження чи зміна амплітуди рухів;
  • зміна зовнішнього вигляду ураженої частини тіла.

За вивиху колінного суглоба колінна чашка може бути звернено убік чи назад. Вивихи плеча супроводжуються неприродним становищем руки та часто виникають під час падіння чи спортивних травм. За вивиху гомілкостопа, який може виникнути за ходьби по нерівній поверхні або після стрибка, змінюється напрям стопи. Вивих щелепи проявляється неможливістю жувати, говорити та закрити рот.

Переломи можуть бути повними (кістка ламається впоперек) або неповними (у кістці утворюється тріщина). Види переломів залежно від цілісності шкірних покривів:

  • закритий перелом (шкіра над місцем перелому не пошкоджена);
  • відкритий перелом (уламок кістки травмує шкіру зсередини та формує відкриту рану).

Найчастіше трапляються переломи рук та ніг. Перелом шийки стегна частіше виникає у віці, старше за 60 років, і може бути патологічним (відбувається без травми внаслідок вікового стоншення кістки). Перелом гомілкостопа проявляється неможливістю наступити на ногу та набряком стопи.

Симптомом перелому ребер є різкий біль у грудях. Якщо за перелому ребер ушкоджується оболонка легень, то утруднюється дихання і виникає нестача кисню. Перелом ключиці небезпечний пошкодженням прилеглих великих артерій і може супроводжуватися розвитком сильної кровотечі.

Переломи таза та хребта призводять до знерухомлення (неможливості ходити, вставати, сидіти). Компресійний перелом хребта відбувається внаслідок стиснення хребців за різкого падіння на ноги або куприк. За перелому куприка біль посилюється під час напруження (наприклад, за дефекації).

Лікування переломів і вивихів у Черкасах

Діагностувати вивих, відрізнити забій від перелому може лише лікар, тому після отримання травми необхідно якнайшвидше записатися на консультацію до травматолога. Після огляду за потреби лікар призначить додаткові обстеження та консультації суміжних фахівців (наприклад, за перелому носа потрібна консультація оториноларинголога).

Лікування вивихів полягає у їх вправленні. Лікування вивиху плеча відбувається під місцевим знеболенням, після вправлення лікар призначить фіксуючу пов'язку та знеболювальні засоби.

Лікування переломів полягає у створенні умов для їхнього зрощення. Для того, щоб утворився консолідований перелом (зрощення кісток), лікар зіставить кісткові уламки та зафіксує їх за допомогою накладання гіпсу. За перелому кісточки гіпс накладають на строк до трьох тижнів. За перелому руки фіксація потрібна протягом 4-5 тижнів, а за перелому ноги довше — до двох місяців.

За перелому плеча чи ребер лікар може призначити бандаж. Додатково лікар порекомендує вітаміни та мінеральні комплекси для прискорення зрощення перелому. Травматолог також призначить дату контрольного огляду, після якого можна буде зняти гіпс. Після успішного зрощення кісток лікар дасть рекомендації щодо реабілітації та відновлення рухливості.

Записатися на прийом до травматолога та на лікування переломів та вивихів у Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном та через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість консультації травматолога можна також на сайті та за телефоном.

Островський Олександр Вікторович
Островський Олександр Вікторович
Лікар відділення травматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому травматологів у Черкасах

Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда за кордон

Лікарі відділення травматології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-травматологів у Черкасах

Вітаю! Вчора (10.07.24) почала проходити лікування в медичному центрі під направленням травматолога. Мені були прописани уколи та процедури. Вчора мені зробил...
Дар'я , 11.07.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Техпідтримка не відповідає на повідомлення. Могли б е-мейл надіслати, якщо не виходить задзвонити за кордон. Я оплатила 2 онлайн-консультації, але марно.
Olena , 24.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячна лікарю Островському О.В. за гарне відношення, повагу до хворого. Рекомендую звертатися до лікаря-травматолога, лікар від Бога!
Світлана Володимирівна , 14.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікуюся у лікаря- травматолога.Дуже задоволена.,адже лікування суглоба ударно-хвильоаою терапією є тривалим процесом. Володимир Вікторович- уважний професіонал...
Світлана Миколаївна Маловічко , 01.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячний за роботу Володимира Вікторовича, допоміг з діагностуванням та лікуванням.
Владислав , 05.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вже не один раз користувався послугами лікаря Момонт Володимира Вікторовича, остався задоволений Перший раз звернув до лікаря з проблемою з спиною в поперековом...
Віталій , 04.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити щиру подяку лікарю ортопеду Момонту Володимиру Вікторовичу. Робила цього літа індопроте кульшового суглоба Хочу відмітити щирість, уважне ставлен...
Серафіма , 03.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю ортопеду Момонту Володимиру Вікторовичу. В цьому році робила індопротез кульшового суглоба. Хочу відмітити щирість, уважне ставлен...
Серафіма , 03.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.