Logo
0 800 30 07 00

Лікування епікондиліту в Черкасах

Епікондиліт — це запальне захворювання ліктьового суглоба, викликане дегенеративним ураженням м'язів у місцях їх кріплення до кістки. Епікондиліт плеча найчастіше розвивається у людей віком від 30 до 40 років і може супроводжуватися болем і дискомфортом в області суглоба. Без своєчасного лікування епікондиліт може перейти в хронічну форму, тому якщо болить рука на згині ліктя із зовнішнього боку, необхідно записатися на консультацію до травматолога.

Причини епікондиліту

Епікондиліт ліктьового суглоба зазвичай виникає через перенапруження зчленування та залучення сухожиль під час занять спортом, наприклад, гольфом або тенісом (тенісний лікоть). Інші причини болю в ліктьовому суглобі із зовнішнього боку за епікондиліту:

 • професійна діяльність, пов'язана з повторюваними захопленнями та підйомами;
 • регулярне підняття важких предметів;
 • травми ліктьового суглоба;
 • недотримання реабілітаційного режиму після травм суглоба.

Ліктьовий епікондиліт зазвичай вражає домінуючу руку, але залежно від причини захворювання воно може розвиватися на обох руках. За поширення запалення на зв'язково-м'язовий апарат епікондиліт ліктя може викликати ускладнення (бурсит, атрофію м'язів передпліччя), тому важливо записатися на прийом до травматолога за появи перших симптомів захворювання.

Симптоми та види епікондиліту

На розвиток епікондиліту може вказувати біль у ліктьовому суглобі за підняття тяжкостей, обертальних рухів, згинання або розгинання руки. Інші симптоми епікондиліту:

 • печіння та біль із зовнішнього боку ліктя;
 • скутість рухів;
 • опухлість та біль за дотику до суглоба;
 • тремор (тремтіння) у руках.

Також епікондиліт може супроводжуватися болем у лікті за стискання кулака та ослабленням захоплення за спроб утримати предмет (наприклад, ракетку, інструменти, ручку чи руку). Симптоми запалення ліктя можуть розвиватися з часом та посилюватися протягом тижнів або місяців. Види епікондиліту:

 • зовнішній (латеральний) епікондиліт — запалені сухожилля, прикріплені до надвиростка із зовнішнього боку кістки. За латерального епікондиліту зазвичай болить лікоть за розгинання руки;
 • внутрішній (медіальний) епікондиліт — запалення локалізується в області кріплення сухожиль до внутрішнього надвиростка. Внутрішній епікондиліт ліктьового суглоба супроводжується болем у лікті під час згинання та відведення руки.

Медіальний епікондиліт ліктьового суглоба також відомий як лікоть гольфіста, оскільки запалені сухожилля відповідають за можливість виконання рухів, характерних для гри в гольф. Цей тип патології трапляється рідше, ніж латеральний.

Лікування епікондиліту в Черкасах

Травматологи медичного центру «ОН Клінік Черкаси» займаються діагностикою та лікуванням синдрому тенісиста. На первинному прийомі лікар збирає анамнез, проводить огляд та спрямовує на додаткові дослідження для встановлення діагнозу. Діагностика епікондиліту може включати:

За результатами обстеження травматолог підбирає лікування епікондиліту, яке може включати прийом нестероїдних протизапальних препаратів та фізіопроцедури (ультразвукову або ударно-хвильову терапію). Лікувальна блокада за епікондиліту призначається для зняття гострого болю та запобігання поширенню запалення на весь суглоб. Також після зняття запалення показаний реабілітаційний період, протягом якого лікар порекомендує обмежити фізичні навантаження на пошкоджений лікоть та виконувати лікувальну гімнастику.

Записатися на консультацію травматолога та лікування епікондиліту в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за номером телефону, вказаним на сайті або через форму запису на прийом.

Островський Олександр Вікторович
Островський Олександр Вікторович
Лікар відділення травматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому травматологів у Черкасах

Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда за кордон

Лікарі відділення травматології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-травматологів у Черкасах

Вітаю! Вчора (10.07.24) почала проходити лікування в медичному центрі під направленням травматолога. Мені були прописани уколи та процедури. Вчора мені зробил...
Дар'я , 11.07.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Техпідтримка не відповідає на повідомлення. Могли б е-мейл надіслати, якщо не виходить задзвонити за кордон. Я оплатила 2 онлайн-консультації, але марно.
Olena , 24.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячна лікарю Островському О.В. за гарне відношення, повагу до хворого. Рекомендую звертатися до лікаря-травматолога, лікар від Бога!
Світлана Володимирівна , 14.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікуюся у лікаря- травматолога.Дуже задоволена.,адже лікування суглоба ударно-хвильоаою терапією є тривалим процесом. Володимир Вікторович- уважний професіонал...
Світлана Миколаївна Маловічко , 01.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячний за роботу Володимира Вікторовича, допоміг з діагностуванням та лікуванням.
Владислав , 05.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вже не один раз користувався послугами лікаря Момонт Володимира Вікторовича, остався задоволений Перший раз звернув до лікаря з проблемою з спиною в поперековом...
Віталій , 04.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити щиру подяку лікарю ортопеду Момонту Володимиру Вікторовичу. Робила цього літа індопроте кульшового суглоба Хочу відмітити щирість, уважне ставлен...
Серафіма , 03.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю ортопеду Момонту Володимиру Вікторовичу. В цьому році робила індопротез кульшового суглоба. Хочу відмітити щирість, уважне ставлен...
Серафіма , 03.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.