Logo
0 800 30 07 00

Лікування остеохондрозу в Черкасах

Остеохондроз — це захворювання опорно-рухового апарату, що характеризується дегенеративно-дистрофічними змінами у хрящовій тканині хребетного стовпа. За остеохондрозу у міжхребцевих дисках відбуваються патологічні зміни (зменшується їх об’єм та еластичність), що призводить до порушення іннервації та кровопостачання хребта.

Причини остеохондрозу

До деструкції міжхребцевих дисків призводять вікові зміни чи травмування хребта. Інші причини остеохондрозу:

 • малорухливий спосіб життя;
 • зайва вага;
 • надмірні та неконтрольовані фізичні навантаження;
 • порушення обміну речовин (внаслідок ендокринних захворювань чи незбалансованого харчування);
 • підвищені навантаження на хребет (регулярне підняття важких предметів, вагітність);
 • вроджені аномалії хребетного стовпа;
 • порушення постави (наприклад, кіфоз, сколіоз).

Порушення у міжхребцевих дисках виникає через зловживання алкоголем чи курінням, оскільки порушується живлення хрящової тканини. Також розвиток остеохондрозу провокують травми спини або переохолодження, що спричиняють запальні процеси у хребті.

Симптоми та види остеохондрозу

Остеохондроз супроводжується больовими відчуттями в області спини, які посилюються за фізичних навантажень. Симптоми остеохондрозу різняться залежно від місця локалізації пошкоджених міжхребцевих дисків. Види остеохондрозу:

 • шийний остеохондроз;
 • остеохондроз грудного відділу;
 • поперековий остеохондроз.

Остеохондроз шийного відділу розвивається внаслідок сидячого способу життя (наприклад, в офісних працівників). за шийного остеохондрозу виникають болі в області шиї, що посилюються за повороту голови, також є симптоми розладу нервової системи: запаморочення, головний біль, оніміння рук, погіршення гостроти зору, шум у вухах. Ускладненням остеохондрозу шийного хребця є порушення кровообігу у головному мозку, що може спровокувати інсульт.

Симптоми грудного остеохондрозу проявляються як серцево-судинні захворювання, оскільки може порушитися робота серця та легень. Симптоми остеохондрозу грудного відділу:

 • біль в області грудей, між лопатками;
 • печіння у грудній клітці;
 • м'язова слабкість кінцівок;
 • відчуття нестачі повітря;
 • утрудненість глибокого вдиху.

Остеохондроз поперекового відділу супроводжується ниючим болем в області попереку, який може поширюватися на таз і нижні кінцівки, що може спричинити утруднення рухливості. Також за остеохондрозу попереку може знижуватися чутливість в області спини, розвиватися слабкість у м'язах ніг.

У деяких випадках діагностується полісегментарний остеохондроз, який характеризується ураженням міжхребцевих дисків одразу в кількох відділах хребетного стовпа. За перших ознак остеохондрозу необхідно звернутися до травматолога за консультацією, щоб уникнути розвитку ускладнень: міжхребцевої грижі, протрузії, радикуліту та атрофії м'язів.

Лікування та профілактика остеохондрозу в Черкасах

Діагностику та лікування остеохондрозу проводять травматологи медичного центру «ОН Клінік Черкаси». Діагностика остеохондрозу заснована на збиранні анамнезу, фізикальному огляді (оцінюється викривлення хребта, чутливість та больовий синдром у його області), а також інструментальному дослідженні (УЗД суглобів).

Після обстеження травматолог призначає лікування залежно від виду та стадії захворювання. Лікування остеохондрозу може включати медикаментозну терапію та корекцію способу життя (наприклад, лікар може призначити дієту та фізичні вправи). Медикаментозна терапія спрямована на усунення болю та зняття запалення, а також на нормалізацію обміну речовин в організмі.

Профілактика остеохондрозу спрямована на зміцнення м'язів спини, шиї та попереку, оскільки м'язовий корсет підтримує та захищає хребетний стовп за навантажень. Профілактика остеохондрозу включає:

 • регулярні та помірні фізичні навантаження;
 • уникнення травм хребта;
 • збалансоване харчування (з достатньою кількістю вітамінів і мінералів);
 • своєчасне лікування захворювань опорно-рухового апарату;
 • відмова від шкідливих звичок;
 • контроль ваги.

Записатися на лікування остеохондрозу в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Островський Олександр Вікторович
Островський Олександр Вікторович
Лікар відділення травматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому травматологів у Черкасах

Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда за кордон

Лікарі відділення травматології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-травматологів у Черкасах

Вітаю! Вчора (10.07.24) почала проходити лікування в медичному центрі під направленням травматолога. Мені були прописани уколи та процедури. Вчора мені зробил...
Дар'я , 11.07.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Техпідтримка не відповідає на повідомлення. Могли б е-мейл надіслати, якщо не виходить задзвонити за кордон. Я оплатила 2 онлайн-консультації, але марно.
Olena , 24.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячна лікарю Островському О.В. за гарне відношення, повагу до хворого. Рекомендую звертатися до лікаря-травматолога, лікар від Бога!
Світлана Володимирівна , 14.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікуюся у лікаря- травматолога.Дуже задоволена.,адже лікування суглоба ударно-хвильоаою терапією є тривалим процесом. Володимир Вікторович- уважний професіонал...
Світлана Миколаївна Маловічко , 01.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячний за роботу Володимира Вікторовича, допоміг з діагностуванням та лікуванням.
Владислав , 05.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вже не один раз користувався послугами лікаря Момонт Володимира Вікторовича, остався задоволений Перший раз звернув до лікаря з проблемою з спиною в поперековом...
Віталій , 04.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити щиру подяку лікарю ортопеду Момонту Володимиру Вікторовичу. Робила цього літа індопроте кульшового суглоба Хочу відмітити щирість, уважне ставлен...
Серафіма , 03.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю ортопеду Момонту Володимиру Вікторовичу. В цьому році робила індопротез кульшового суглоба. Хочу відмітити щирість, уважне ставлен...
Серафіма , 03.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.