Лікування холециститу в Черкасах

Холецистит або запалення жовчного міхура – захворювання змішаної етіології, що розвивається у пацієнтів будь-якої статі і віку.

Першою безсимптомною стадією стає застій жовчі. Відсутність своєчасного відтоку рідини призводить до зміни її хімічного складу, у ній починають накопичуватися токсини і розвиватися патогенні мікроорганізми. Отрути і бактерії атакують слизову оболонку проток, порушують цілісність тканин, викликають запалення. На цій стадії з'являється головна ознака захворювання: болі в правому підребер'ї. Одночасно з ними спостерігаються наступні симптоми холециститу:

 • почастішання серцебиття;
 • загальна слабкість на тлі постійної хворобливості;
 • багаторазова блювота;
 • лихоманка і різке підвищення температури тіла, можливо рясне потовиділення.

Симптоматика диференційована залежно від типу захворювання, це ж визначає характер болю. Частина пацієнтів скаржиться на несильні, помірні больові відчуття. Але це не означає, що стан не є небезпечним: швидше за все, нервові закінчення були зруйновані, і потрібна негайна діагностика холециститу. Призначається УЗД абдомінальної області, загальний аналіз крові, у ряді випадків – контрастна рентгенографія. Дослідження виявляють поточний стан жовчного міхура і проток, наявність і розташування каменів, тип хвороби і дозволяють призначити або скоригувати лікування.

Загострення холециститу спостерігається після прийому важкої їжі, алкоголевмісних напоїв, непомірного або тривалого фізичного навантаження. У разі виникнення болю рекомендується записатися на прийом до гастроентеролога. Своєчасне виявлення патології та початок лікування дозволяють не допустити переходу хвороби в хронічну стадію, небезпечну важкими ускладненнями і загальним порушенням нормальної роботи шлунково-кишкового тракту.

Причини холециститу

Захворювання викликається різними зовнішніми і внутрішніми чинниками, до нього схильні і дорослі, і діти. Привести до хвороби можуть:

 • гормональні порушення;
 • паразити;
 • травми абдомінальної області;
 • нездорова дієта (велика кількість жирної і гострої їжі);
 • надмірне вживання алкоголю;
 • аномалії розвитку проток.

Гастроентерологія розрізняє два різних патологічних процеси:

 • Гострий холецистит. Симптоматика з'являється раптово. Для хвороби характерне протікання з сильними болями, загальним погіршенням самопочуття, лихоманкою. У деяких випадках шкіра свербить, змінюється її колір (покрив і склера набувають жовтого відтінку). Найбільш небезпечні ускладнення холециститу – запалення очеревини, порушення роботи печінки.
 • Хронічний холецистит. Частіше розвивається внаслідок несвоєчасного лікування, але може виникнути і сам по собі. Основні симптоми – поява важкості і болю після прийому їжі, нудота. Головна небезпека полягає в ризику потрапляння жовчних пігментів у кров, що викликає поширення запалення на навколишні тканини, органи і призводить до загальної інтоксикації.

Ефективне лікування холециститу у Черкасах проводиться у кілька етапів. Після точної діагностики і виявлення стану пацієнта призначається курс препаратів, що нормалізують роботу жовчних проток, антибіотики для зупинення запального процесу. У ряді випадків лікар після обстеження може прийняти рішення про оперативне втручання. Після одужання потрібна профілактика: призначається збалансована дієта, з раціону виключаються продукти з підвищеним вмістом холестерину.

Для підтримки здоров'я рекомендується двічі на рік проходити плановий огляд у гастроентеролога. Записатися на прийом у медичний центр «ОН Клінік Черкаси» можна за контактними номерами телефонів або за допомогою форми на сайті. 

Фролова Еліна Юріївна
Фролова Еліна Юріївна
Лікар відділення гастроентерології

Вартість прийому лікарів у Черкасах

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про гастроентерологів ОН Клінік у Черкасах

Дякуємо лікарю Елені Юріївні за вчасно і вірно поставлений діагноз, це врятувало життя моєму чоловіку . Дякую
Наталя , 24.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн -Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама