Лікування синдрому подразненого кишечника у Черкасах

Синдром подразненого кишечника (СРК) - хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту, що виникає через порушення рухової активності кишечника і характеризується болем у животі, запором та діареєю.

Симптоми синдрому подразненого кишечника

При СРК з'являються спазм кишечника та дискомфорт у нижній частині живота. Болісні відчуття посилюються після їжі та знижуються після дефекації. Інші симптоми синдрому роздратованого кишечника:

 • здуття живота та метеоризм;
 • нудота, блювання;
 • діарея;
 • запор;
 • часте сечовипускання;
 • печія;
 • поява слизу у калі.

Ознакою СРК є відчуття швидкого насичення: тяжкість та відчуття переповнення у шлунку після прийому невеликої порції їжі. При розладі кишечника також може виникати біль голови, слабкість і постійна втома.

Причини розвитку синдрому подразненого кишечника

Роздратування кишечника виникає через вживання великої кількості газоутворюючих продуктів та алкоголю, тривалого та безконтрольного прийому антибактеріальних препаратів або антидепресантів. Інші причини синдрому роздратованого кишечника:

 • хронічний стрес;
 • дисбаланс мікрофлори кишківника;
 • вірусні чи бактеріальні кишкові інфекції;
 • порушення нервової регуляції рухової функції шлунково-кишкового тракту.

Перелічені симптоми можуть бути характерні і для целіакії (непереносимості глютена), хвороби Крона (запального захворювання кишечника), виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Для діагностики та лікування синдрому роздратованого кишечника необхідно звернутися до гастроентеролога.

Лікування синдрому подразненого кишечника у Черкасах

Для діагностики проблем із кишечником гастроентеролог проводить огляд, збирає анамнез, призначає загальний та біохімічний аналізи крові, посів калових мас та напрвляє на гастроскопію (дослідження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту) або колоноскопію (обстеження товстого кишечника).

Медикаментозне лікування синдрому подразненого кишечника полягає у застосуванні антидепресантів, знеболюючих препаратів та спазмолітиків. Від синдрому роздратованого кишечника також призначаються ліки, що нормалізують моторику шлунково-кишкового тракту (протидіарейні, проносні).

Щоб подолати синдром роздратованого кишечника, лікар індивідуально підбере дієтотерапію. Профілактика СРК полягає у вживанні достатньої кількості рідини, регулярних заняттях спортом та дотриманні режиму дня.

Записатися на консультацію гастроентеролога та лікування синдрому роздратованого кишечника в Черкасах в «ОН Клінік Черкаси» можна, зателефонувавши за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Фролова Еліна Юріївна
Фролова Еліна Юріївна
Лікар відділення гастроентерології

Вартість прийому лікарів у Черкасах

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про гастроентерологів ОН Клінік у Черкасах

Дякуємо лікарю Елені Юріївні за вчасно і вірно поставлений діагноз, це врятувало життя моєму чоловіку . Дякую
Наталя , 24.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн -Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама