Що таке криптит і як його лікувати?

Але коли ідеться про хвороби заднього проходу, на перший план часто виходять сором і страх звернутися до лікаря. Проте регулярні профілактичні консультації проктолога допоможуть у своєчасному виявленні не тільки таких широко відомих хвороб, як геморой, але й таких менш поширених захворювань, як криптит.
Криптит - це запалення пазух (крипт) заднього проходу. Як правило, запалення крипт починається внаслідок поганого спорожнення кишечника і застою в них калових мас.
До причин кріптіту належать:
У більшості випадків криптит розвивається повільно. На початкових стадіях розвитку захворювання супроводжується болем у задньому проході.
Крім того, до симптомів криптиту належать:
Гострий криптит характеризується проявом симптомів в яскраво вираженій формі. За хронічного криптиту симптоми, як правило, виражені в слабкій формі.
Для діагностики криптиту заднього проходу необхідно записатися на консультацію проктолога. Лікар збере анамнез і проведе пальцеве ректальне обстеження прямої кишки. За потреби для діагностики криптиту проктолог може направити пацієнта на додаткові дослідження:
Запалення за криптиту переходить у хронічну форму через реінфекцію вмістом кишечника і поганий дренаж крипти. Часті загострення криптиту призводять до появи рубців на крипті та її деформації, що призводить до зниження еластичності анального каналу.
Хронічний криптит може призвести до розвитку ускладнень:
Дієта за криптиту включає відмову від споживання алкогольних напоїв, приправ, копчених, гострих і солоних страв. Споживані продукти повинні піддаватися термічній обробці та містити достатню кількість негрубої клітковини, яка сприяє виведенню калових мас з організму.
Харчуватися потрібно збалансовано і регулярно. Кількість споживаної щодня рідини повинна становити 1,5-2 л.
Після проведення діагностики проктолог призначає індивідуальну схему лікування криптиту. Залежно від симптомів і стадії розвитку хвороби лікування криптиту може включати:
Для профілактичного огляду проктолога потрібно відвідувати раз на рік, а після 40 років - 2 рази на рік. Крім того, до лікаря необхідно звернутися за появи перших симптомів проктологічних захворювань.
Лікувати криптит у домашніх умовах можна тільки відповідно до індивідуальної схеми лікування, призначеної лікарем-проктологом. Самолікування криптиту може призвести до перетікання хвороби в хронічну форму і розвитку її ускладнень.
За появи болю заднього проходу необхідно записатися на консультацію до проктолога. Визначити причину болю і скласти план його лікування може тільки лікар після проведення діагностичного обстеження.