Logo
0 800 30 17 33

Лікування циститу (запалення сечового міхура) у Сумах

Цистит – це захворювання, яке характеризується запаленням слизової оболонки сечового міхура. Патологія найчастіше спричиняється інфекцією, супроводжується порушеннями сечовипускання, болем і печінням у ділянці сечового міхура, а також наявністю крові в сечі.

Діагностику та лікування циститу проводять урологи медичного центру «ОН Клінік Суми». Запис на консультацію лікаря ведеться цілодобово.

Причини запалення сечового міхура

Запалення сечового міхура зазвичай спричиняється бактеріями з кишкової флори, переважно Escherichia coli. Інші причини циститу:

  • інфекція сечовивідних шляхів (наприклад, уретрит);
  • ушкодження сечового міхура (внаслідок травми або хірургічного втручання);
  • використання ароматизованих засобів для інтимної гігієни (наприклад, гелів, спреїв);
  • неповне спорожнення сечового міхура;
  • венеричні захворювання (наприклад, хламідіоз, гонорея, трихомоніаз);
  • зниження імунітету (зокрема на тлі приймання лікарських препаратів, діабету або вірусу імунодефіциту);
  • зміни в гормональному балансі (наприклад, під час менструації, вагітності або менопаузи).

Анатомічні патології сечовивідних шляхів (наприклад, уретральне звуження або пролапс сечового міхура) можуть стати причиною розвитку циститу. Зміни в анатомії сечовивідних шляхів можуть сприяти затримці сечі, створюючи сприятливі умови для розмноження бактерій і розвитку інфекції в сечовому міхурі. Погіршення відтоку сечі, спричинене порушеннями нервової регуляції сечовипускання, пухлинами, камінням або аденомою передміхурової залози, також може призвести до запалення сечового міхура.

Підвищити ризик циститу в жінок може використання діафрагми зі сперміцидами, на тлі якого може статися пошкодження природного захисного шару слизової оболонки піхви. У результаті збільшується ризик інфекції сечових шляхів і виникнення запалення в сечовому міхурі.

Цистит у чоловіків може розвинутися на тлі простатиту. Запалення в передміхуровій залозі може поширитися на сусідні органи (включно із сечовим міхуром) і призвести до порушення відтоку сечі, створюючи сприятливі умови для розвитку інфекції.

Типи циститу

Залежно від природи запалення виділяють інфекційний (бактеріальний) і неінфекційний цистит.

Види циститу

Назва

Характеристика

Катаральний

Поверхневе запалення слизової оболонки сечового міхура, що характеризується набряком і гіперемією. Супроводжується частим, болісним і утрудненим сечовипусканням, появою домішок слизу в сечі.

Гнійний

Характеризується проникненням гнійних мас у сечовий міхур. Симптоми включають ознаки запалення, а також наявність жовтуватих домішок у сечі.

Виразковий

Прогресуючий вид циститу, який характеризується утворенням виразок на слизовій оболонці сечового міхура. Супроводжується болісним сечовипусканням, кровотечами із сечовивідних шляхів і появою гнійних виділень.

Геморагічний

Відрізняється наявністю кровоточивих ран і крововиливів на слизовій оболонці сечового міхура, що призводить до крові в сечі. Геморагічний цистит супроводжується сильними болями внизу живота, прискореним сечовипусканням і загальним погіршенням самопочуття.

Гангренозний

Характеризується некрозом тканин сечового міхура внаслідок порушення його кровопостачання. За відсутності лікування може призвести до великої інфекції. Симптоми можуть включати болі внизу живота, лихоманку і загальну слабкість.

Флегмонозний

За флегмонозного циститу відбувається поширення гнійного запалення навколо сечового міхура і прилеглих тканин, що може призвести до формування абсцесів. Симптоми включають гострий біль внизу живота, лихоманку, набрякання і почервоніння шкіри в ділянці сечового міхура.

Гострий цистит характеризується раптовою появою симптомів: сильним печінням і частим сечовипусканням, часто з домішками крові. Для хронічного циститу характерні періоди загострень (ознаки запалення яскраво виражені) і ремісій (симптоми зникають повністю).

У разі підозри на розвиток запалення в сечовому міхурі необхідно звернутися до уролога за консультацією. Курс терапії залежить від виду та причини циститу.

Ознаки запалення сечового міхура

Через подразнення слизової оболонки сечового міхура, спричинене запальним процесом, характерним симптомом циститу є часте сечовипускання. Інші симптоми циститу:

  • виділення невеликої кількості сечі;
  • біль і печіння під час сечовипускання;
  • відчуття переповненості сечового міхура;
  • тягнучі болі в попереку і тазу;
  • спазми і відчуття тиску в нижній частині живота;
  • каламутний колір і різкий запах урини;
  • термінові позиви до сечовипускання;
  • болі в сечовому міхурі.

Різі під час сечовипускання виникають через подразнення і запалення слизової оболонки сечового міхура, що спричиняє болісні відчуття під час проходження сечі через сечовипускальний канал. Виділення при циститі можуть бути кров'янистими або мати домішки гною.

Цистит з кров'ю може виникати через подразнення або пошкодження слизової оболонки сечового міхура внаслідок запалення або інфекції. Кров також може з'являтися в сечі через руйнування судин або виразкові ураження внутрішніх стінок органу.

Діагностика циститу в Сумах

Позбутися запалення сечового міхура допоможе уролог після визначення типу циститу та причини розвитку патології. Діагностика циститу:

  • аналіз симптомів. Лікар запитує пацієнта про час появи симптомів, локалізацію та інтенсивність больового синдрому;
  • збір анамнезу. Дозволяє виявити фактори ризику, що передують розвитку циститу (зокрема перенесені інфекції сечовивідних шляхів, використання сперміцидів або антибіотиків);
  • фізикальний огляд. Включає оцінку стану слизової оболонки уретри та шкіри навколо неї, проводиться для виявлення ознак почервоніння, набряклості, виразок;
  • аналіз сечі. Дозволяє виявити наявність запальних процесів, інфекцій. У разі циститу в урині можуть виявлятися кров, лейкоцити, білок і бактерії;
  • УЗД сечовидільної системи. Використовується для візуалізації сечового міхура й оцінки його структури. У разі циститу на УЗД можуть бути виявлені: збільшення розмірів сечового міхура, наявність посиленої перистальтики, камені або пухлини.

У разі підозри на гормональний збій лікар може направити на консультацію до ендокринолога або гінеколога. Курс терапії підбирається за результатами діагностики.

Лікування запалення сечового міхура в Сумах

Для лікування запалення сечового міхура підбирається курс медикаментозної терапії. Лікування циститу може включати:

  • антибіотики. Знищують бактерії або перешкоджають їх зростанню і розмноженню, що призводить до зменшення запалення сечового міхура;
  • протизапальні препарати. Допомагають знижувати запалення і зменшують больовий синдром;
  • сечогінні засоби. Збільшують частоту сечовипускання, що сприяє видаленню бактерій і токсинів із сечового міхура;
  • анальгетики. Допомагають зняти біль у разі циститу, який може локалізуватися в ділянці живота, попереку, а також відчуватися під час сечовипускання;
  • пробіотики. Відновлюють баланс мікрофлори в сечовому міхурі та запобігають рецидивам інфекцій.

У разі циститу рекомендується дотримуватися дієти, яка сприяє зменшенню подразнення сечового міхура та полегшує симптоми. Важливо уникати споживання гострих спецій, кофеїну, алкоголю та газованих напоїв. 

Необхідно пити більше води для розведення сечі та пом'якшення її впливу на запалену ділянку. Включення в раціон харчування їжі, багатої на антиоксиданти і вітаміни (фруктів, овочів і зеленого чаю), також допоможе прискорити процес одужання.

Записатися на консультацію уролога і лікування циститу в медичному центрі «ОН Клінік Суми» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті.

Михайський Владислав Борисович
Михайський Владислав Борисович
Лікар відділення урології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування циститу (запалення сечового міхура) у Сумах

ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога після регламентованого періоду за кордон
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-уролога
Первинний прийом лікаря-уролога

Лікарі відділення урології ОН Клінік Суми

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.