Logo
0 800 30 17 33

Лікування фурункула (чиряка) у Сумах

Фурункул (чиряк) — це гостре гнійне запалення волосяного фолікула і шкіри, що його оточує. Патологія виникає внаслідок бактеріального ураження цибулини волосся. Запис на лікування фурункулу у медичному центрі «ОН Клінік Суми» проводиться цілодобово.

Причини появи фурункулів

Чиряк виникає в результаті проникнення патогенного мікроорганізму (частіше золотистого стафілокока) у волосяний фолікул, що призводить до запалення, утворення гною та появи підшкірної шишки. Інші причини фурункулу:

  • ушкодження шкірних покривів (порізи під час гоління, укуси комах, застосування воску для видалення волосся);
  • цукровий діабет (оскільки знижується здатність імунної системи справлятися з інфекцією);
  • захворювання шкіри (наприклад, акне або екзема).

Фурункул на статевих губах або члені може виникнути через надмірне тертя геніталій мочалкою, кістозне ураження (кісти бартолінової залози), а також у вагітних або жінок, що годують (оскільки зміна гормонального фону, стрес під час пологів сприяють зниженню імунітету та розвитку інфекції). Фурункул на лобку може з'явитися внаслідок недотримання правил інтимної гігієни, носіння вузької, синтетичної або брудної спідньої білизни, а також захворювань, що передаються статевим шляхом (наприклад, сифілісу).

У місці запалення шкіра стає багряно-синюшною, з'являється червона шишка, яка може поступово збільшуватись до п'яти сантиметрів. Під час дотику до ураженої ділянки виникають болючі відчуття, при локалізації фурункула на попі може з'являтися біль при сидінні.

Підшкірний фурункул зовні схожий на прищ, але при інфікуванні волосяного фолікула поступово збільшується зона запалення, з'являється шишка, наповнена гноєм, навколо якої червоніє і набрякає шкіра. Відрізнити фурункул від прища може хірург після огляду та збору анамнезу.

Стадії розвитку фурункулу

Процес інфікування волосяного фолікула та поширення запалення на навколишні тканини відбувається поступово. З моменту потрапляння інфекції до прориву фурункула проходить від двох днів до трьох тижнів.

Стадії розвитку фурункула

Стадія інфільтрації

Волосяний фолікул запалюється і з'являється хвороблива червона шишка.

Стадія гнійно-некротичного утворення

У фурункула з'являється стрижень, що складається з гною та відмерлих тканин, який піднімається над поверхнею шкіри у вигляді жовто-білого кінчика.

Стадія відторгнення тканин та загоєння

Фурункул проривається назовні, виходять гнійні маси і після розтину гнійника утворюється рана, яка гоїться з утворенням рубця.

За відсутності лікування фурункул може самостійно прорватися, або інфекційний процес може поширитись у глибокі шари шкіри та тканини органів. Абцедуючий фурункул може призвести до запалення кісткової тканини (остеомієліту) або лімфатичних вузлів (лімфаденіту) та сепсису (поширення інфекційного процесу та дисфункції внутрішніх органів).

Типи та локалізація фурункулів

Фурункул виникає в місцях з волосяним покривом, які часто піддаються тертю: на обличчі, задній частині шиї, пахвах, на спині (в області попереку) і стегнах. Залежно від кількості гнійників, хірурги виділяють поодиноку та множинну (фурункульоз) форму патології. Карбункул це різновид фурункула, який виникає внаслідок відсутності лікування захворювання і характеризується великим гнійним ураженням волосяних фолікулів, шкіри та підшкірної жирової клітковини.

Розтин фурункула (чиряка) у Сумах

Для діагностики фурункула хірург збирає анамнез та оглядає уражену ділянку шкіри. Вибір схеми лікування гнійника залежить від стадії патології: у період інфільтрації призначається медикаментозна терапія антибактеріальними препаратами, у разі розвитку гнійно-некротичної стадії проводиться хірургічне видалення фурункула.

В «ОН Клінік Суми» виконують радіохвильове видалення чиряків— малоінвазивний метод видалення фурункула, під час якого хірурги використовують промінь високої температури. Операція проводиться в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Техніка радіохвильового видалення фурункула:

  1. Хірург робить невеликий розріз навколо фурункула, щоб витягнути стрижень.
  2. Повністю видаляє чиряк, не зачіпаючи здорові тканини.
  3. Коагулює (запаює) кровоносні судини для запобігання кровотечі.
  4. Закриває область післяопераційної рани спеціальною пов'язкою.

Після видалення фурункула протягом п'яти-семи днів у післяопераційній області може з'явитися ущільнення, яке поступово повністю зникне. При розвитку почервоніння чи хворобливих відчуттів над ущільненням необхідно звернутися за консультацією хірурга.

Щоб швидко вилікувати фурункул, необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, уникати тиску на уражену зону і не намагатися самостійно видавити гнійник. У період лікування фурункулу на обличчі необхідно відмовитись від нанесення макіяжу. Після видалення фурункула на лобку жінка і чоловікам потрібно носити нижню білизну з натуральних тканин, що підходить за розміром, а також утриматися від сексуальних контактів, щоб не призвести до пошкодження гнійника і поширення інфекції.

Записатися на консультацію хірурга та лікування фурункула у Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Смоловий Валерій Васильович
Смоловий Валерій Васильович
Лікар відділення хірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування фурункула (чиряка) у Сумах

Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон
Повторний прийом лікаря-хірурга
Повторний прийом лікаря-хірурга після регламентованого періоду

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Суми

Відгуки про лікарів-хірургів у Сумах

Була на прийомі щодо різаної рани пальця правої кисті у лікаря Бабич Івана Михайловича. Супровід пацієнта в кліниці на гарному рівні на всіх етапах. Записувалас...
Альфія , 07.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня! Я була на прийомі у лікаря хірурга Березного Тараса Владиславовичу у м.Суми, вул. Харківська 23. Дуже приємний, уважний лікар! Провів усі дії для п...
Анна , 26.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.