Обстеження та діагностика в трихології – «ОН Клінік Одеса»

Щодня до лікаря-трихолога звертаються пацієнти, які зіткнулися з лупою, шкірним свербежем, випадінням волосся. До завдань фахівця входить точна і швидка діагностика причини патологічного стану і вироблення ефективної методики лікування. Першим кроком стає збір анамнезу і візуальна оцінка стану волосся і шкіри голови.

Трихологічні захворювання провокуються багатьма факторами: від вибору невідповідного шампуню до системних гормональних збоїв. Тому консультація трихолога починається з розпитування пацієнта про його спосіб життя, рівень стресу, дієту, перенесені захворювання та операції. Ця інформація може стати ключем до розуміння причини втрати волосся або іншої хвороби.

Другий крок – це вивчення стану шкірного і волосистого покриву голови за допомогою трихоскопії. Це неінвазивний безболісний метод дослідження, що дозволяє визначити наявність і характер запалення або інших дерматологічних проблем, оцінити роботу сальних залоз, визначити характеристики волосу. Трихоскопія показує локалізацію випадіння (якщо воно є), дозволяє визначити наявність рубцювання тканин.

Діагностика в трихології також передбачає проведення лабораторних досліджень. Пацієнта можуть спрямувати на:

  • загальний аналіз;

  • аналіз крові на рівень гормонів;

  • біопсію шкіри голови.

Ці дослідження показують наявність системних збоїв, що призводять до проблеми з волоссям. Наприклад, часто у жінок втрата волосся пов'язана з анемією – нестачею заліза. Загальний аналіз крові виявить його і дозволить підібрати ефективне лікування.

Для пацієнтів-чоловіків картина інша: алопеції можуть бути викликані надлишком статевих гормонів. Тому обстеження у трихолога часто вимагає докладного вивчення гормонального фону пацієнта. Біопсія призначається в разі, якщо підібрана терапія не дає результату або потрібно виключити автоімунний характер ураження тканин.

Дослідження волосся та шкіри голови

Трихологія володіє унікальним набором дослідницьких методик, спрямованих на встановлення причини патології. Трихоскопія – тільки один з методів, але саме він отримав найбільше розповсюдження завдяки своїм перевагам:

  • процедура безболісна і не заподіює пацієнту дискомфорт;

  • для її проведення потрібно мінімум часу;

  • методика інформативна і показова при будь-яких проблемах: від подразнення шкіри до випадіння волосся.

Дослідження волосся та шкіри голови проводиться за допомогою комп'ютерного трихоскопа. Це невеликий медичний апарат, який дає збільшене зображення шкірного покриву. «Зображення» виводиться на монітор і дозволяє фахівцю візуально оцінити стан шкіри і волосся, виявити осередки лущення і запалення, наявність рубців або виразок.

Трихологічне дослідження дозволяє не тільки поставити точний діагноз, але і відстежувати зміни в циклах росту волосся, контролювати ефективність підібраної терапії, вчасно коригувати лікування і підбирати оптимальні процедури з урахуванням особливостей організму пацієнта.         

За результатами проведених досліджень та аналізів визначається точна причина патології і складається індивідуальна програма лікування. Вона може включати в себе різні процедури, спрямовані на комплексне відновлення здоров'я та краси волосяного покриву. Наприклад, якщо потрібно, лікування волосся і шкіри голови від алопецій, часто призначають ін'єкції спеціальних складів, що стимулюють формування волосяних цибулин. Також призначення лікаря може стосуватися збалансованої дієти, вибору відповідних косметичних засобів, прийом курсу вітамінів та макроелементів.

Точна професійна і швидка діагностика чекає вас в «ОН Клінік Одеса». Записатися на первинну консультацію до трихолога можна на сайті або за контактним телефоном. 

Фахівці «Трихологія»

Желудкова
Наталія
Василівна

Лікар-трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 15 років.

 
Дзвінок в один клік