Лікування хронічних порушень мозкового кровообігу в Дніпрі

Хронічне порушення мозкового кровообігу (ХНМК) - поступово розвивається патологія мозкової тканини, що характеризується повільним відмиранням нейронів і появою супутніх симптомів з боку нервової системи. Зазвичай захворювання розвивається на тлі хвороб серця і судин, наприклад, артеріальної гіпертензії та атеросклерозу. Але також ХНМК провокує цукровий діабет, васкуліт, хвороби крові.

Класифікація порушень мозкового кровообігу

Неврологи дотримуються такої класифікації ХНМК:

 • минуще або динамічне порушення мозкового кровообігу (МНМК). Гострий стан, викликаний зміною складу крові, дрыбновогнищевими крововиливами або недостатнім притоком крові до нейронам. За діагностики та лікування МНМК протягом 24 годин після настання патологічного стану захворювання повністю оборотне;
 • гостре порушення мозкового кровообігу за ішемічним типом. Нормальному кровотоку заважає закупорювання судин, викликане тромбом або холестериновою бляшкою. Ділянка мозку не отримує достатнього живлення і, як наслідок, розвивається інсульт;
 • гостре порушення мозкового кровообігу за геморагічним типом. Це захворювання викликане пошкодженням стінки живильної судини. У хворого розвивається крововилив, що приводить до загибелі прилеглої нервової тканини.

Симптоми залежать від порушених відділів і ступеня ураження головного мозку.

Ознаки порушення мозкового кровообігу

Перші ознаки ГПМК, з якими стикається хворий, включають в себе:

 • запаморочення;
 • головний біль;
 • нудоту;
 • втрату почуття рівноваги.

Якщо вчасно не звернутися до невролога і не розпізнати ГПМК, симптоми посилюються. Може з'явитися:

 • сплутаність свідомості;
 • параліч;
 • ністагм;
 • порушення функцій лицьових нервів.

Для діагностики стану потрібен огляд невролога, аналізи крові та сечі, УЗД судин, рентген шийного відділу хребта або КТ голови з контрастом. За результатами обстеження підбирається відповідна схема терапії.

Лікування минущого порушення мозкового кровообігу передбачає усунення причини основного захворювання, що призвело до МНМК. Пацієнту призначаються препарати, які зміцнюють стінки судин, поліпшують живлення нервових клітин. Велике значення приділяється дотриманню ліжкового режиму, відмовы від психоемоційних навантажень, збалансованому харчування. Хворому рекомендується помірна фізична активність, щоденні прогулянки.

Лікування ГПМК будується за схожою схемою. Але за важких уражень ЦНС складно домогтися повного відновлення здоров'я. Необхідна реабілітація пацієнта, в яку входить як медикаментозна терапія, так і масаж, фізіопроцедури, рефлексотерапія. Комплекс реабілітаційних заходів залежить від того, роботу якого відділу мозку було порушено патологією і до яких наслідків це призвело. Наприклад, за ураження мовного апарату потрібні регулярні заняття з логопедом для відновлення чіткої дикції.

Пройти лікування ГПМК, МНМК і хронічних порушень мозкового кровообігу пропонує медичний центр «ОН Клінік Дніпро». У нашому центрі працюють неврологи з великим досвідом терапії мозкових патологій різного генезу. Для діагностики стану і встановлення його причини використовується сучасне обладнання, що дозволяє точно визначити уражені ділянки мозку. Завдяки цьому розробляється результативне лікування, спрямоване на відновлення функцій ЦНС. Записатися на прийом можна за контактним номером телефону, вказаним на сайті.

Коваленко Ольга Юріївна
Коваленко Ольга Юріївна
Лікар відділення неврології

Вартість лікування хронічних порушень мозкового кровообігу у Дніпрі

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Дніпро

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Дніпрі

Хочемо подякувати від усієї нашої родини прекрасному доктору-невропатологу Басараб Надії Антонівні за високий рівень професіоналізму та дуже душевне ставлення до пацієнтів!!! Призначене чоловікові лікування дає свої позитивні результати (і це після важкої травми голови та інсульту). Я також задоволена своїм візитом до лікаря. Призначені обстеження були всі у справі, без...
Людмила , 26.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

ОН Клінік Дніпро
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00, Нд: 9:00-15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама