Logo
0 800 30 07 00

Розтин абсцесу в Чернігові

Абсцес — це локальне запалення тканин, яке супроводжується утворенням гнійної порожнини. Залежно від локалізації абсцеси бувають зовнішніми (нариви на шкірі, підшкірний абсцес) та внутрішніми (гнійники внутрішніх органів).

Без своєчасного лікування абсцес може призвести до розвитку ускладнень: хронічного запалення, ураження кровоносних судин, бактеріємії (попадання бактерій у кровотік) та сепсису. За перших ознак гнійного абсцесу необхідно записатися на консультацію до хірурга.

Причини розвитку абсцесу

Абсцес шкіри розвивається внаслідок потрапляння в організм патогенних мікроорганізмів (стрептококів, стафілококів). Абсцеси можуть бути первинними або вторинними, які виникають внаслідок ускладнень інших гнійних запалень (наприклад, абсцес легень після перенесеної пневмонії). Чинники, що провокують появу абсцесу:

 • ушкодження шкіри (подряпини, порізи, садна, відкриті переломи);
 • ослаблена імунна система (наприклад, за ВІЛ);
 • гнійно-запальні захворювання (гнійна ангіна, ускладнення фурункулів і карбункулів);
 • ендокринні порушення (цукровий діабет);
 • порушення кровообігу;
 • недотримання правил гігієни.

Абсцес м'яких тканин може виникати через порушення санітарно-гігієнічних норм під час проведення хірургічних маніпуляцій. Абсцес сідниці може бути спровокований неправильним введенням препаратів за внутрішньом'язової ін'єкції. Абсцес на попі з'являється внаслідок використання нестерильних шприців або неправильного дозування лікарського препарату.

Абсцес супроводжується утворенням капсули з гноєм під шкірою. Інші симптоми абсцесу:

 • почервоніння та набряк у місці ураження;
 • біль за дотику до гнійника;
 • гіперемія запаленої ділянки.

У разі поширення інфекції гнійний абсцес може супроводжуватися ознаками загальної інтоксикації організму (головним болем, лихоманкою, нудотою, блюванням). Лікувати абсцес м'яких тканин повинен хірург, тому з появою перших симптомів патології необхідно звернутися по медичну допомогу.

Розтин абсцесу в Чернігові

Хірурги медичного центру «ОН Клінік Чернігів» проводять видалення абсцесу радіохвильовим способом. До переваг лікування абсцесу радіохвилями належать мінімальна травматичність, безкровність та відсутність рубців після операції.

Під час радіохвильової операції з видалення нариву хірург розсікає абсцес, проводить дренування, щоб витягнути гній з абсцесу, та висікає некротичні тканини. Потім лікар обробляє рану антисептиком та накладає стерильну пов'язку. Розтин проводиться під місцевою анестезією.

Загоєння після розтину абсцесу може тривати 10-14 днів. Для швидкого відновлення необхідно робити перев'язки та приймати антибактеріальні препарати, призначені хірургом.

Записатися на консультацію хірурга та розтин абсцесу в Чернігові в медичному центрі «ОН Клінік Чернігів» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Лаппо Андрій Олександрович
Лаппо Андрій Олександрович
Лікар відділення хірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому хірургів у Чернігові

Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Чернігів

Відгуки про лікарів-хірургів у Чернігові

Хочу подякувати лікарю Руденко Володимиру за його професіоналізм, чуйність, уважне ставлення до пацієнтів. Хочу, щоб в Україні було більше таких лікарів! Слава...
Марк Борисович , 19.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня. Була на прийомі у лікаря Руденко В. Т. Це дуже досвідчений та компетентний лікар-хірург. Дякую за оперативно надану медичну допомогу та лікування....
Наталія , 12.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Записала маму в клініку до хірурга, Руденко Володимира Трохимовича Від візиту сказати що я в шоці - нічого не сказати. По-перше відношення лікаря до пацієнта...
Христина , 05.11.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.