Про що говорять червоні родимки на тілі?

Маленькі червоні родимки можуть локалізуватися на животі, руках, ногах, спині, грудях, обличчі, шиї, а також на внутрішніх органах. Залежно від форми існує три види червоних родимок: точкові, запалі та зірчасті.
Червоні родимки утворюються великою кількістю мікроскопічних кровоносних (гемангіоми) і лімфатичних (лімфангіоми) судин. Основною причиною появи червоних родимок є дисфункція кровоносної та лімфатичної системи.
До виникнення ангиом на тілі найчастіше призводять:
Якщо на тілі з'являються червоні родимки, це може бути простим косметичним дефектом, а може й свідчити про патологічні процеси, що відбуваються в організмі. У ряді випадків виникнення ангіом сигналізує про неправильне харчування, тривале перебування на сонці і про зашлакованість організму.
Червоні точки як родимки можуть свідчити про підвищення рівня естрогену в організмі, порушення роботи печінки та підвищення інсуліну в крові. Крім того, у ряді випадків ангіоми з'являються як відповідь організму на брак йоду, магнію, хрому, вітамінів С і К.
Якщо на тілі з'явилися червоні родимки у великій кількості, поодинокі ангіоми збільшуються в розмірах або сталася травматизація червоної родимки, необхідно звернутися до дерматолога. Діагностика ангіом, які знаходяться на поверхні шкіри, як правило, проходить шляхом візуального огляду та пальпації.
Якщо є підозри на наявність червоних родимок у внутрішніх органах, для їх виявлення потрібні додаткові дослідження. Ангіоми скелета визначають за допомогою рентгена хребта, ребер, таза, кісток і черепа. Виявити червоні родимки в легенях, нирках, головному мозку та інших внутрішніх органах дозволяє ангіографія (контрастне рентгенологічне обстеження кровоносних судин). Структуру ангіоми та особливості її розташування визначає УЗД-дослідження.
Після проведення діагностики лікар-дерматолог визначить, чи потрібно лікувати червону родимку. Так, абсолютним показанням до видалення червоних родимок є їх швидке зростання.
Крім того, показаннями до лікування ангіом є:
Лікування червоних родимок передбачає їх видалення, яке може бути проведене різними способами. До методів лікування ангіом належать:
Ефективну терапію червоних родимок може призначити тільки лікар-дерматолог. Лікування ангіоми народними засобами не рекомендується.
На відміну від меланоми (злоякісної пухлини), ангіома є доброякісним утворенням. Поодинокі червоні родимки на тілі, які не збільшуються в розмірах і не створюють дискомфорту, не потребують лікування і не є небезпечними.
Але в ряді випадків червоні родимки можуть призводити до ускладнень. Внутрішні ангіоми залежно від місця розташування можуть спровокувати задишку, утруднене дихання, епілепсію, погіршення зору і слуху. Крім того, ангіоми можуть призвести до ускладнень, якщо:
Запобігти появі вроджених ангіом неможливо. Вроджена червона родимка у дитини найчастіше є короткочасним утворенням, і зникає до 5-7 років. Тому якщо дитина не скаржиться на біль або свербіння в області ангіоми, турбуватися не потрібно.
Щоб уникнути виникнення ангіом після народження, необхідно виконувати такі рекомендації:
Якщо у вас з'явилася червона родимка, важливо спостерігати за її розвитком і за перших ознак травматизації або зміни розмірів звертатися до дерматолога. За своєчасного звернення до лікаря можливо запобігти ускладненням ангіом і в разі потреби вчасно почати терапію.