Лікування розладів пам'яті в Дніпрі

Розлади пам'яті або амнезія виникає в людей різного віку і статі. Часто порушення вищих когнітивних функцій, за які відповідає центральна нервова система (ЦНС), пов'язане з отриманими черепно-мозковими травмами, сильним перенесеним стресом, неконтрольованим прийомом лікарських препаратів. Але також можливі порушення пам'яті за різних захворювань, наприклад, після перенесеного ішемічного інсульту.

В яких формах проявляються розлади пам'яті?

Існує помилкова думка, що амнезія завжди пов'язана із забудькуватістю і неуважністю, нездатністю людини згадати події, що відбулися в минулому.

Насправді неврологи виділяють три прояви розладів пам'яті:

 • гіпомнезія - стан, що характеризується послабленням вищої нервової діяльності. Людині стає складніше запам'ятовувати нові дані. Часто з подібним захворюванням стикаються люди похилого віку, але також гіпомнезія може бути наслідком травми або хвороби;
 • гіпермнезія - аномальне загострення когнітивних функцій, за якого пацієнт пам'ятає події до найдрібніших подробиць;
 • парамнезія - пов'язана з перекручуванням деяких подій минулого, появою помилкових спогадів.

Найчастіше неврологи діагностують гіпомнезію. Порушення пам'яті може супроводжуватися астенічним синдромом: пацієнт стає млявим, апатичним, відчуває постійну втому, втрачає інтерес до дійсності. Укупі з погіршенням когнітивних функцій це призводить до залежності людини від оточення. Поступово він перестає справлятися з простими побутовими завданнями, йому потрібен постійний догляд. Попередити наслідки розладу можна за своєчасного звернення до невролога. До завдань лікаря входить встановити причину когнітивних дисфункцій і усунути їх.

Причини порушення пам'яті та уваги

Можливий розвиток порушень пам'яті за різних захворювань:

 • інсультів;
 • хронічних порушень кровообігу в мозку;
 • дисфункцій вегетативної нервової системи;
 • пухлин мозку;
 • психічних розладів.

Хвороба Альцгеймера, травми черепа і хребта, важкі розлади метаболізму також позначаються на мозковій активності та призводять до поступового згасання функцій ЦНС. Якщо причина патології криється в нейроінфекції, токсичному або алергічному впливі, то порушення пам'яті оборотне. Правильна терапія дозволяє повністю або частково відновити діяльність мозку, поліпшити стан пацієнта.

Однак деякі стани, наприклад, старечий розлад пам'яті, незворотні. У такому разі завдання неврологаполягає в уповільненні дегенеративних процесів.

З цією метою лікар може призначити:

 • медикаменти, що поліпшують живлення нервової тканини;
 • лікарські препарати, спрямовані на боротьбу з атеросклерозом, ожирінням, іншими факторами ризику ішемічного інсульту;
 • виконання спеціальних вправ;
 • корекцію дієти.

Суворе дотримання рекомендацій невролога дозволяє значно поліпшити стан пацієнта і повернути йому радість життя. Пройти лікування розладів пам'яті можна в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро».

Невролог проведе первинний огляд, призначить додаткові дослідження для встановлення причин когнітивних дисфункцій. Після постановки діагнозу буде розроблена дієва терапія, спрямована на підтримку нормальної роботи центральної нервової системи. Записатися на консультацію до відділення неврології можна за контактним номером телефону, вказаним на сайті.

Коваленко Ольга Юріївна
Коваленко Ольга Юріївна
Лікар відділення неврології

Вартість лікування порушення пам'яті у Дніпрі

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Дніпро

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Дніпрі

Хочемо подякувати від усієї нашої родини прекрасному доктору-невропатологу Басараб Надії Антонівні за високий рівень професіоналізму та дуже душевне ставлення до пацієнтів!!! Призначене чоловікові лікування дає свої позитивні результати (і це після важкої травми голови та інсульту). Я також задоволена своїм візитом до лікаря. Призначені обстеження були всі у справі, без...
Людмила , 26.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

ОН Клінік Дніпро
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00, Нд: 9:00-15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама