Лікування енцефалопатій різного ґенезу в Дніпрі

Енцефалопатією називається ураження тканин головного мозку, що приводить до порушення діяльності ЦНС. Нервові клітини не здатні накопичувати поживні речовини, тому особливо чутливі до надходження кисню і глюкози. Відсутність кровопостачання призводить до швидкої загибелі нейронів, що і викликає енцефалопатію мозку.

Основні причини енцефалопатії:

 • родові травми;
 • черепно-мозкові травми;
 • склеротичні зміни судин головного мозку;
 • ішемічний інсульт.

Порушити нормальну роботу ЦНС можуть деякі хронічні патології, наприклад, цироз печінки, гепатит. Нестача вітамінів (гіповітаміноз), зловживання алкоголем або наркотиками також можуть стати причиною енцефалопатії. Нейрони чутливі до дії алергенів, токсинів, патогенів, тому захворювання може розвинутися на тлі сильного отруєння або нейроінфекції.

Як часто трапляється енцефалопатія?

Енцефалопатія мозку належить до досить рідкісних захворювань і може бути вродженою та набутою. Вроджена патологія обумовлена ​​неправильним формуванням плода і родовими травмами, придбана найчастіше розвивається на тлі інфекцій, отруєнь і метаболічних порушень.

Симптоми енцефалопатії залежать від ступеня ураження мозкових клітин і порушених відділів ЦНС. Клінічні прояви досить різноманітні, але всі пацієнти відчувають проблеми з пам'яттю, концентрацією уваги, страждають на запаморочення і головний біль. Також трапляється така симптоматика:

 • шум у вухах;
 • розлад сну;
 • різкі перепади настрою;
 • швидка стомлюваність;
 • ригідність мислення.

Якщо вчасно не почати лікування, ознаки судинної енцефалопатії посилюються. Ураження призводить до набряку мозкової тканини, хворий страждає на сильний головний боіль, світлочутливість, нудоту, блювоту. Надалі розвиваються судоми, парез, параліч.

Чи можна вилікувати енцефалопатію?

Енцефалопатія мозку вимагає ранньої діагностики та якнайшвидшого початку лікування - це підвищує ймовірність повного одужання пацієнта. Медичний прогноз багато в чому залежить від причин, що викликали зміни нервової тканини. Хронічна енцефалопатія не піддається лікуванню, але за допомогою правильно підібраних медикаментів і реабілітаційних процедур вдається уповільнити дегенеративні процеси центральної нервової системи та послабити вираженість симптомів.

Гострі стани (викликані, наприклад, токсичним ураженням) лікуються, але для мінімізації ризику ускладнень важливо вчасно звернутися до невролога. Лікар проведе діагностику: вислухає скарги, огляне пацієнта, направить на аналізи. Для встановлення причини патології можуть знадобитися аналіз на токсини, УЗД судин, МРТ або КТ. За результатами буде розроблена відповідна терапія.

Лікування направлено одночасно на усунення причини патологічного стану і підтримання функцій головного мозку. Пацієнту призначають препарати, що покращують мозковий кровообіг і стимулюють роботу нейронів. Значна увага приділяється виробленню правильного режиму дня: помірним фізичним навантаженням, прогулянкам, повноцінному відпочинку. Хворий повинен відмовитися від стресів, куріння, алкоголю. Важливо збалансовано харчуватися і приймати вітамінні комплекси для профілактики авітамінозу.

Пройти лікування неврологічних патологій різного генезу можна в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро». У нас працюють компетентні неврологи з великим досвідом успішної терапії різних порушень мозкової діяльності. Записатися на прийом можна за контактним телефоном медичного центру.

Коваленко Ольга Юріївна
Коваленко Ольга Юріївна
Лікар відділення неврології

Вартість лікування енцефалопатії різного генезу у Дніпрі

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Дніпро

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Дніпрі

Хочемо подякувати від усієї нашої родини прекрасному доктору-невропатологу Басараб Надії Антонівні за високий рівень професіоналізму та дуже душевне ставлення до пацієнтів!!! Призначене чоловікові лікування дає свої позитивні результати (і це після важкої травми голови та інсульту). Я також задоволена своїм візитом до лікаря. Призначені обстеження були всі у справі, без...
Людмила , 26.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

ОН Клінік Дніпро
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00, Нд: 9:00-15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама