Logo
0 800 30 07 00

Лікування анальних поліпів у Чернігові

Однією з частих причин звернення до проктолога є новоутворення в області ануса і дискомфорт в періанальній області. Причиною появи подібних симптомів можуть бути анальні поліпи.

Що таке поліпи прямої кишки?

Поліпи аноректальної зони — це доброякісні новоутворення в області анального сфінктера, анального каналу і прямої кишки. Поліпи в області ануса і кишечника, як правило, мають вигляд невеликих (кілька міліметрів) біло-сірих утворень неправильної або грибоподібної (на ніжці) форми. Поліпи можуть розташовуватися зовнішньо (навколо ануса) або на слизовій оболонці прямої кишки.

Єдиної причини виникнення анальних поліпів не існує. Появі поліпів у задньому проході сприяють:

 • запальні захворювання кишечника (ентерит, коліт, хвороба Крона);
 • порушення стулу (закреп або діарея);
 • генетична схильність до поліпоутворення (наявність поліпів у будь-яких органах у найближчих родичів);
 • куріння;
 • зловживання алкогольними напоями;
 • переважання в раціоні гострих страв.

Перераховані фактори призводять до частого подразнення періанальної області та прямої кишки. Якщо вчасно не усунути причину подразнення, в області ануса можуть з'явитися поліпи.

Ознаки появи анальних поліпів

Діагностикою та лікуванням анальних і ректальних поліпів у Чернігові займаються лікарі відділення проктології медичного центру «ОН Клінік Чернігів». Консультація проктолога починається з розпитування про те, що вас турбує. Лікар також знайомиться з результатами попередніх обстежень і випробуваних методів лікування.

Періанальний поліпоз може тривало протікати безсимптомно. Поліпи в області ануса і в прямій кишці можуть також супроводжуватися появою наступних симптомів:

 • анального свербіння і печіння;
 • дискомфорту і болю при дефекації;
 • мокнуття в області анального проходу;
 • естетичного дискомфорту (за зовнішнього розташування поліпів).

Обстеження за наявності поліпів в анальному проході включає зовнішній огляд періанальної області, пальцеве дослідження прямої кишки та ендоскопічний огляд ануса і прямої кишки (аноскопію і ректоскопію). Поліпи товстої кишки можна виявити під час проведення колоноскопії (ендоскопічного огляду товстого кишечника). Інструментальний огляд дозволяє точно визначити тип утворення в прямій кишці та відрізнити поліп від геморою, який також може супроводжуватися анальним свербінням і дискомфортом під час дефекації.

Видалення анальних поліпів у Чернігові

Лікування поліпів прямої кишки проводиться хірургічно і полягає в їх видаленні. Консервативні методи лікування поліпів, такі як противірусні свічки та таблетки від поліпів у задньому проході, неефективні. Лікарські препарати можуть застосовуватися для усунення дискомфорту і свербіння в анальному отворі, які можуть супроводжувати появу поліпів.

Видалення анального поліпа може відбуватися шляхом традиційного висічення (поліпектомія) або із застосуванням методів малоінвазивної хірургії. У проктологічному відділенні медичного центру «ОН Клінік Чернігів» для видалення поліпів застосовують малоінвазивний метод радіохвильового видалення. Перевагами радіохвильового видалення анальних поліпів є:

 • місцева анестезія;
 • відсутність ускладнень після видалення поліпів прямої кишки (кровотеч, інфікування післяопераційних ран);
 • короткий післяопераційний період після видалення поліпа (близько одного тижня).

апарат Сургітрон для видалення анальних поліпів у медичному центрі ОН Клінік Чернігів

апарат Сургітрон для видалення анальних поліпів у медичному центрі ОН Клінік Чернігів

Після видалення поліпи підлягають гістологічному дослідженню для визначення типу поліпа. За будовою поліп може бути фіброзним, аденоматозним або гіперпластичним. Аденоматозні поліпи мають підвищений ризик переродження в злоякісні пухлини, тому підлягають повному видаленню. Гіперпластичні та фіброзні поліпи мають більш низький ризик переродження в ракові.

Відновлювальний період після видалення поліпів прямої кишки, як правило, займає не більше за один тиждень, протягом якого заживає ранка на місці висіченого поліпа. Протягом тижня після видалення поліпа прямої кишки необхідно обмежити фізичні навантаження і дотримуватися дієти. Після видалення поліпа можна піднімати тяжкості, купатися у відкритих водоймах і займатися спортом до загоєння рани. Дієта за поліпів у кишечнику повинна містити достатню кількість рідини та клітковини. Продукти, що що підвищують газоутворення в кишечнику (гострі страви, газовані напої, солодощі), слід тимчасово обмежити.

Записатися на прийом до проктолога і на лікування анальних поліпів в «ОН Клінік Чернігів» можна за телефоном або через форму запису на сайті. Дізнатися вартість видалення анальних поліпів радіохвильовим методом можна також за телефоном.

Лаппо Андрій Олександрович
Лаппо Андрій Олександрович
Лікар відділення проктології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому проктологів у Чернігові

ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду за кордон
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Чернігів

Відгуки про лікарів-проктологів у Чернігові

Сьогодні була з візитом у проктолога Руденка Володимира Трохимовича. Говорю йому ,,Дякую щиро" за прийом. Професійність, людяність, чуйність, довіра - це про...
Людмила , 04.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Своєчасно все. Дуже приємні лікарі та персонал.
Руслан , 16.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день! Хочу залишити відгук вдячності для лікаря Лаппо Андрій Олександрович. Я дуже вдячна Андрію Олександровичу за лікування! Враховуючи те, що вирішення...
Альона , 03.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Я лікувалась у лікаря-проктолога Руденко В.Т. з приводу геморою. Лікуванням задоволена. Лікар ввічливий і завжди на зв'язку з хворим, якщо є якісь питання. Реко...
Людмила Василівна , 28.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Лаппо ввічливий, турботливий і професійний, швидко і якісно вирішив проблему, яка турбувала. Звертаюсь до нього вже не перший раз, все на вищому рівні.
Наталія , 22.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня, була на прийомі у лікаря Руденко В.Т. проблему мою вирішили, дуже професійно, компетентний лікар, професіонал своєї справи. Рекомендую.
Ірина , 19.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Сьогодні була на прийомі у лікаря Руденко Володимира Трохімовича. Це - компетентний, грамотний лікар, справжній професіонал своєї справи! Дякую за своєчасно, оп...
Людмила , 08.12.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Я звернулася за допомогою до ОН Клінік до проктолога з не дуже «зручним питанням» «як для мене». Моїм лікуючим лікарем був Лаппо А.О., мені були зроблені медичн...
Марина , 22.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Чернігів, вул. Героїв Чорнобиля, 3

ОН Клінік Чернігів
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.