Лікування фарингіту у дітей у Дніпрі

Фарингіт у дітей — запалення слизової оболонки та лімфоїдної тканини (сукупності імунних клітин) глотки. Патологія може протікати у гострій та хронічній формі.

Причини фарингіту у дітей

Запалення глотки виникає через потрапляння в організм дитини патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів: стафілокока, стрептокока, аденовірусу, вірусу грипу та парагрипу. Інші причини фарингіту у дітей:

  • травми глотки;
  • гастроезофагеальний рефлюкс (попадання шлункового вмісту в стравохід);
  • тонзиліт (запалення мигдаликів);
  • часті алергічні реакції на пилок чи дим.

Розвитку фарингіту сприяють вживання занадто гарячої чи холодної їжі, карієс, синусит (запалення слизової оболонки приносових пазух), переохолодження організму, гіповітаміноз та стрес.

Симптоми фарингіту у дітей

За гострого фарингіту ознаки захворювання виникають раптово: у дитини з'являються сухість, першіння та біль у горлі, підвищується температура тіла, знижується апетит. Інші симптоми фарингіту у дітей:

За фарингіту також виникає нежить, з'являються загальна слабкість і сонливість. Стрептококовий фарингіт характеризується збільшенням лімфатичних вузлів, нудотою та блюванням.

За хронічного фарингіту чергуються періоди загострення та ремісії (відсутності симптоматики). Тривале запалення призводить до патологічних змін у тканинах глотки. Залежно від структури слизового шару глотки, виділяють такі види хронічного фарингіту:

  • катаральний фарингіт — гіперемія та набряклість слизової оболонки глотки;
  • гіпертрофічний (гранульозний) фарингіт — потовщення слизового шару та утворення гранул (розростань) на внутрішній поверхні глотки;
  • атрофічний фарингіт — слизова оболонка витончена, крізь неї видно кровоносні судини.

За відсутності лікування фарингіт може призвести до ревматизму (запального захворювання, що вражає сполучну тканину), отиту (запалення вуха), синуситу (запалення слизової оболонки приносових пазух) та епіглотиту (запалення надгортанника).

Лікування фарингіту у дітей у Дніпрі

Для діагностики запалення глотки педіатр збирає анамнез та проводить огляд. Лікування фарингіту включає прийом протизапальних та жарознижувальних препаратів, лікар також може виписати антисептичні розчини для полоскання горла. За гнійного фарингіту педіатр призначає антибіотики.

Для того, щоб назавжди вилікувати хронічний фарингіт, необхідно виконувати всі рекомендації лікаря і стежити за тим, щоб дитина повноцінно харчувалася і дотримувалася правил гігієни.

Для запису на консультацію педіатра та лікування фарингіту в Дніпрі в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» зателефонуйте за контактним номером, вказаним на сайті, або заповніть форму запису на прийом.

Літвінова Мар’яна Володимирівна
Літвінова Мар’яна Володимирівна
Лікар відділення педіатрії

Вартість лікування фарингіту у Дніпрі

ОНЛАЙН Консультація педіатра
ОНЛАЙН Консультація педіатра за кордон

Лікарі педіатрії ОН Клінік Дніпро

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

Дитяче відділеня «ОН Клінік Дніпро»
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 30 17 30 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама