Полтава , пр. Першотравневий, 18-А , 0 800 30 77 33 цілодобово
Ділимося порадами про здоров'я:
Как добраться в клинику

Ультразвукове дослідження в Полтаві

Переваги ультразвукових досліджень в медичній практиці очевидні. Даний метод діагностики вирізняється високою інформативністю, безпекою, доступністю.

У медичному центрі «ОН Клінік Полтава» можна пройти гінекологічне УЗД, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, сечостатевої системи, УЗД грудей, залоз внутрішньої секреції.

По завершенні кожної діагностичної процедури пацієнту видається компетентна розшифровка УЗД, яка є підставою для постановки або уточнення діагнозу лікарем.

Як часто і для чого потрібно робити УЗД?

Результати ультразвукових досліджень використовуються для діагностики захворювань гінекологічного, гастроентерологічного, урологічного, ендокринологічного та інших профілів. У «ОН Клінік Полтава» з цією метою застосовується сучасний апарат, що володіє розширеним функціоналом і декількома датчиками, за допомогою яких проводяться:

 • трансабдомінальне УЗД (застосовується для діагностики патологій органів шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи);
 • трансвагінальне УЗД (використовується з метою обстеження органів малого таза у жінок).

Трансабдомінальним способом проводиться діагностика урологічних патологій у чоловіків (УЗД нирок, сечового міхура, простати). Аналогічним чином досліджуються органи черевної порожнини. Пацієнти медичного центру мають можливість пройти ультразвукове дослідження:

 • печінки;
 • шлунка;
 • підшлункової залози;
 • надниркових залоз;
 • жовчного міхура;
 • кишечника.

За допомогою лінійних датчиків в медичному центрі проводяться УЗД молочних залоз, щитовидної залози та інших поверхневих органів.

Ультразвукові хвилі абсолютно безпечно впливають на тканини організму, під час обстеження виключені хворобливі відчуття. Це стосується не тільки поверхневої діагностики, але і трансвагінальної (наприклад, при виконанні УЗД матки або УЗД яєчників). Саме тому не варто турбуватися щодо того, як часто можна робити УЗД. Показання до проведення ультразвукових досліджень та їх частоту визначає лікуючий лікар.

Як готуватися до УЗД?

Особлива підготовка до УЗД органів малого таза, залоз внутрішньої секреції (УЗД щитовидки) і м'яких тканин не потрібно. Якщо гінекологічне або урологічне обстеження виконується трансабдомінально, необхідно лише випити за годину до процедури близько 1 літра води, так як при наповненому сечовому міхурі дослідження характеризується більшою інформативністю. Це стосується УЗД передміхурової залози у чоловіків, органів малого тазу у жінок. До обстеження зовнішніх чоловічих статевих органів (УЗД мошонки, статевого прутня) підготовка також не потрібна.

Перш, ніж записатися на вагінальне УЗД (загальне або маткових труб), рекомендується попередньо проконсультуватися з гінекологом. Доктор призначить, в який день циклу робити УЗД матки, детальніше розповість про особливості процедури. Час проведення дослідження молочних залоз також залежить від менструального циклу (оптимальний термін - на 7-9 день з першого дня циклу).

УЗД молочних залоз в Полтаві

УЗД молочних залоз показано при виникненні хворобливих відчуттів в області грудей (в тому числі, після травм), зміні форми і розміру грудей, а також огрубіння сосків або виділення з них рідини. Ультразвукове дослідження обов'язково проходять вагітні жінки і пацієнти, у яких діагностовано підозра на кісту або пухлина в області грудної клітини.

Також УЗД молочних залоз призначають при збільшенні лімфовузлів, для оцінки силіконових протезів і перед проведенням хірургічного втручання.

На відміну від рентгенографії проведення дослідження нешкідливо і безпечно для жіночого здоров'я. Ультразвукові хвилі не впливають на структуру тканин і дають можливість отримати точну клінічну картину в режимі реального часу. Як правило, під час обстеження відсутні неприємні відчуття. Дискомфорт може з'явитися тільки при наявності запального процесу в грудях. Крім області молочних залоз, фахівець перевіряє надключичну, підключичну і пахвову зони.

УЗД органів черевної порожнини в Полтаві

УЗД черевної порожнини дозволяє провести обстеження печінки, жовчного міхура, підшлункової залози і селезінки. Як правило, лікар направляє пацієнта на обстеження при наявності скарг на нездужання, болю в області живота або в боці. Процедура показана при підозрі на:

 • цироз, гепатит, поліпи, холецистит;
 • камені в нирках або сечовому міхурі;
 • панкреатит, цукровий діабет.
 • травми, новоутворення;
 • запальний процес у внутрішніх органах

Також обстеження проводять при скаргах на відчуття важкості після прийому їжі, підвищене газоутворення, а також при появі печії.

Перед УЗД органів черевної порожнини рекомендується:

 • за кілька днів до дослідження виключити з раціону газоутворюючі продукти;
 • безпосередньо перед УЗД черевної порожнини не вживати їжу протягом 8-12 годин (діагностика проводиться натщесерце).

УЗД щитовидної залози в Полтаві

Під час проведення УЗД щитовидної залози оцінюють будова, розташування, контури і розміри щитовидки. Дослідження призначають в будь-якому віці і навіть новонародженим. Цей метод - один з найбільш інформативних по оцінці роботи щитовидки і виявити проблеми в її роботі.

Як правило, обстеження показано при апатії, млявості, порушення обміну речовин, гормональних збоях, а також при зміні маси тіла і випаданні волосся.

Щоб записатися в Полтаві на ультразвукову діагностику в "ОН Клінік Полтава ", зателефонуйте за вказаним номером або заповніть форму зворотного зв'язку на сайті.

Підготовка до прийому

 №  Вид УЗИ   Подготовка
 1

УЗД органів черевної порожнини

 

 Проводиться строго натщесерце. Якщо пацієнт бажає провести даний вид УЗД у вечірній час – виключити прийом їжі та будь-якої рідини за 6-7 годин до дослідження.

 2  УЗД органів малого тазу чоловіків трансректальне   На ніч напередодні візиту робиться одна клізма обсягом 1 літр.
 3  УЗД органів сечовидільної системи  За 1 годину до дослідження пацієнт повинен випити до 1 літра води (негазованої). Дослідження проводиться при наповненому сечовому міхурі. Якщо дослідження нирок та сечового міхура проводиться спільно з УЗД органів черевної порожнини, наповнення сечового міхура проводиться після дослідження черевної порожнини, для цього необхідно буде 30-40 хвилин.
 4  УЗД органів малого тазу жінок трансабдомінальне  За 1 годину до дослідження пацієнтка повинна випити до 1 літра води (негазованої). Дослідження проводиться при наповненому сечовому міхурі.
 5 УЗД органів малого тазу чоловіків трансабдомінальне За 1 годину до дослідження пацієнт повинен випити до 1 літра води (негазованої). Дослідження проводиться при наповненому сечовому міхурі.
 6  УЗД молочних залоз  Рекомендується проводити на 7-9 день менструального циклу (відлік ведеться з першого дня місячних).
 7  Фолікулометрія  Проводиться в три етапи (на 8-9 день, 13-14 день та 17-18 день менструального циклу).
 8

 Ехосальпінгографія

 Робиться тільки після консультації лікаря-гінеколога.
 

Вартість прийому лікарів у Полтаві

5%
Знижка 5% при оплаті онлайн первинних прийомів та діагностики

УЗД

УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)
270 грн.
УЗД молочних залоз
220 грн.
УЗД органів сечовидільної системи (нирки, сечовий міхур)
210 грн.
УЗД слинних залоз
210 грн.
УЗД щитовидної залози
210 грн.
УЗД поверхневих утворень м'яких тканин і периферичних лімфовузлів (1область)
190 грн.
УЗД органів малого тазу жінок трансабдомінальне (матка, придатки)
240 грн.
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне (матка, придатки)
250 грн.
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне + трансабдомінальне
370 грн.
УЗД при ехосальпінгоскопіі трансабдоминально + трансвагинально
450 грн.
Фолікулометрія
370 грн.
УЗД органів малого тазу чоловіків трансабдоминальное (передміхурова залоза, насінні бульбашки, сечовий міхур)
230 грн.
УЗД зовнішніх статевих органів чоловіків (статевий член, органи мошонки)
190 грн.
УЗД семенних бульбашок в динаміці (до і після еякуляції)
120 грн.
Доплерографія вен або артерій нижніх або верхніх кінцівок (однієї)
210 грн.

Youtube ON Clinic

Лікарі відділення

Адреса: Полтава, пр. Першотравневий, 18-А

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 13:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 цілодобово
-5%
Знижка 5% при оплаті онлайн первинних прийомів та діагностики

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік