Logo
0 800 30 07 00

Лікування вугрового висипу (акне) в Черкасах

Вугрі або акне — це дерматологічне захворювання, за якого волосяні фолікули закупорюються жиром і відмерлими клітинами шкіри. У результаті з'являються білі вугри, чорні цятки, прищі або рубці. Позбутися акне в Черкасах можна в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси». Запис на прийом до дерматолога ведеться цілодобово.

Причини появи акне

Одним із чинників, який може підвищувати ймовірність появи акне, є генетична (спадкова) схильність до вугрового висипу. Інші причини акне:

 • інтенсивне вироблення шкірного сала;
 • закупорка волосяних фолікулів жиром і омертвілими клітинами шкіри;
 • бактеріальні інфекції (наприклад, акне з прищами на обличчі може викликатися стафілококом);
 • запалення шкіри і волосяних фолікулів;
 • гормональний дисбаланс (наприклад, підвищений рівень тестостерону є однією з причин гормонального акне у жінок);
 • зловживання препаратами, що містять кортикостероїди, літій або тестостерон;
 • регулярне включення в раціон продуктів, багатих на вуглеводи (наприклад, чіпсів або хлібобулочних виробів);
 • куріння;
 • систематичне використання жирних лосьйонів і кремів на масляній основі (одна з причин акне на лобі);
 • тертя або тиск на шкіру (наприклад, акне на спині може спричинятися носінням тісних предметів одягу або важких рюкзаків).

Факторами ризику загострень акне є стрес і висока вологість повітря. Також акне може прогресувати через недотримання гігієни.

Симптоми розвитку акне

Висипання при акне зазвичай з'являються на обличчі, лобі та щоках. Також акне може вражати шкіру на підборідді, грудях, верхній частині спини та плечах, де розташована найбільша кількість сальних залоз. Акне на ногах утворюється рідше, ніж на верхній частині тіла. Симптоми акне:

 • закупорені пори (білі вугри або чорні цятки);
 • болючі прищі (з гноєм або без гною), відтінок яких може варіюватися від червоного до фіолетового;
 • болісні підшкірні ущільнення і гнійні утворення.

Поширеними ускладненнями, що виникають після акне, є шрами (рубці). Також після акне шкіра може ставати темнішою (гіперпігментація) або світлішою (гіпопігментація), ніж до виникнення захворювання. За акне на обличчі можуть розвиватися психоемоційні порушення (наприклад, депресія).

Види та стадії розвитку акне

Класифікація акне ґрунтується на переважних симптомах та етіології (механізмі розвитку). Тип акне визначається за зовнішнім виглядом висипу.

Види акне на обличчі та тілі

Види акне

Опис

Грибкове акне

Грибкове акне на обличчі та тілі виникає, коли у волосяних фолікулах накопичуються грибки, що спричиняють свербіння і запалення

Кістозне акне

Кістозна форма акне супроводжується появою глибоких, наповнених гноєм прищів і вузликів, які можуть доповнюватися шрамами

Вузликове акне

На поверхні шкіри утворюються комедони, а в підшкірних тканинах — вузликові утворення

Вузликово-кістозне акне

Поєднує симптоми вузликового та кістозного акне

Гормональне акне

Акне розвивається на тлі гормональних збоїв і може супроводжуватися надмірним виробленням шкірного сала, яке закупорює пори

Фульмінантне акне

Гостра, фебрильна, виразкова форма акне, що характеризуються раптовою появою абсцесів, що зливаються, лейкоцитозом, болями і набряками в суглобах 

Келоїдне акне

Проявляється патологічним розростанням сполучної тканини в місці запалення

Види акне

Види акне

Стадії (ступені) акне можуть визначатися за кількістю висипань. Наприклад, за одиничних вугрів на обличчі без гною діагностується акне легкого ступеня.

Середня стадія акне характеризується збільшенням кількості великих і болючих прищів на обличчі, спині або грудях. На важкій стадії захворювання з'являються болючі, запалені, щільні новоутворення.

Ступені акне

Ступінь

Прояви

Акне 1 ступеня

Чорний або жовтуватий висип

Акне 2 ступеня

Білі комедони (можуть бути твердішими, ніж на першій стадії)

Акне 3 ступеня

Папули (відрізняються червоним відтінком, підвищеною чутливістю і болючістю)

Акне 4 ступеня

Пустули (схожі на папули, але мають білий кінчик у центрі, викликаний скупченням гною)

Акне 5 ступеня

Вузлики (утворюються під поверхнею шкіри і можуть супроводжуватися болями)

Акне 6 (найважчого) ступеня

Кісти (схожі на фурункули, наповнені гноєм)

Для важких форм акне характерний найбільший ризик виникнення незворотних рубців. На різних ділянках шкіри можуть діагностуватися різні стадії акне.

Діагностика акне на обличчі та тілі в Черкасах

У разі виявлення акне необхідно звернутися до дерматолога. Для діагностики та визначення стадії акне проводять огляд і вивчення анамнезу та патогенезу захворювання. У разі виявлення ознак запалення або гормональних порушень можуть призначатися аналізи за акне (лабораторні дослідження крові та зішкрібів з уражених ділянок шкіри).

Диференціальна діагностика акне дає змогу виключити розацеа і дерматит. Якщо прояви акне доповнюються симптомами ендокринних хвороб, проводиться консультація ендокринолога.

Лікування відкритих комедонів (чорних цяток) у Черкасах

Терапія чорних цяток об'єднує засоби для внутрішнього (перорального) і зовнішнього застосування. Методи лікування відкритих комедонів:

 • антибіотики (у вигляді таблеток, гелів або засобів для вмивання);
 • протигрибкові препарати місцевої дії;
 • засоби, що сприяють зниженню набряклості;
 • ретиноїди (похідні вітаміну A);
 • стероїди;
 • плазмоліфтинг (введення пацієнту його власної плазми).

У разі супутніх гормональних порушень проводять терапію гормонами. Під час лікування акне, причинами якого є гормональні збої, використовують препарати естрогену і прогестерону.

Лікування закритих комедонів у Черкасах

Основу лікування закритих комедонів складають ретиноїди в поєднанні з місцевими антибіотиками, протизапальними препаратами і засобами, спрямованими на зниження вироблення шкірного сала. Мазі, гелі та креми призначені для щоденного застосування.

За відсутності реакції на консервативну терапію може проводитися фізичне вилучення комедонів за допомогою спеціального екстрактора. Пероральні антибіотики за комедонального акне застосовують, коли широке поширення вугрового висипу робить місцеву терапію недоцільною.

Лікування папул у Черкасах

Для терапії папул використовують засоби для місцевого застосування, що мають протимікробну активність і характеризуються протизапальними властивостями. Лікування доповнюється пероральними антибіотиками, що сприяють зменшенню висипу, набряків і почервоніння, а також гормональними препаратами (за наявності гормональних збоїв).

Лікування пустул у Черкасах

Методи лікування пустул включають препарати, які нейтралізують бактерії, що провокують висип, і допомагають запобігти закупорці пор. Терапія доповнюється очисними засобами (наприклад, лосьйонами), що допомагають видалити змертвілі клітини шкіри, а також препаратами, що нормалізують гормональний фон при папуло-пустульозній формі акне.

Лікування вузлового акне в Черкасах

Під час лікування вузлового акне використовують ретиноїди, антибіотики та засоби, що нормалізують гормональний фон. Для зменшення запалення і прискорення загоєння виконуються ін'єкції стероїдних препаратів в уражені ділянки.

Лікування кістозного акне в Черкасах

Для лікування кістозного акне застосовують гормональні препарати, ретиноїди, пероральні антибіотики, а також гелі, розчини та лосьйони, що знищують бактерії та зменшують запалення. За сильного болю можуть використовуватися ін'єкції кортикостероїдів. Для видалення гнійного вмісту, який є однією з причин ускладнень кістозного акне, проводиться розтин (розріз) і дренування кісти. Методи профілактики акне:

 • щоденне вмивання теплою водою та очисними засобами;
 • нанесення безмасляних зволожувальних кремів;
 • скорочення обсягів споживання солодкої їжі;
 • використання некомедогенної косметики (на водній основі);
 • видалення макіяжу перед сном.

Також слід уникати дотиків рук до обличчя. Спроби самостійно позбутися акне на нижній частині обличчя та інших ділянках шкіри можуть спровокувати ускладнення (поширення інфекції та запалення на здорові тканини).

Записатися на консультацію дерматолога й лікування вугрового висипу в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Кулик Каролина Гаврилівна
Кулик Каролина Гаврилівна
Лікар відділення дерматології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому дерматологів у Черкасах

Дерматоскопія (1 елемент)
300 грн
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду

Лікарі відділення дерматології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про лікарів-дерматологів у Черкасах

Я звернулась до лікаря Пастушок І.С.. Під час прийому лікар була дуже уважна, приділила достатньо уваги. Залишилась дуже задоволена таким прийомом. Рекомендую і...
Раїса Андріївна , 29.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на онлайн-прийомі у лікаря дерматолога Пастушок І.С, я дуже задоволена. Лікар все доступно пояснив і призначив лікування.
Жанна , 28.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячна лікарці Олійник Ірині Сергіївні! Зверталась двічі і щоразу отримувала професійну консультацію. Лікар дуже чуйна, уважна і робить все від себе залежн...
Ірина , 20.11.2022. Показати відповідь
Оцінка:
?Найдорожче і найнеефективніше лікування у дерматолога в моєму житті В серпні звернулась в клініку до дерматолога Олійник з висипаннями на обличчі. Зараз вже...
Юлія , 08.10.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Проходжу огляд у лікаря дерматолога, хочу сказати, що лікарем дуже задоволена, знає підхід до пацієнта, дуже уважна і радить гарні поради. Дерматолог Івченко Ір...
Анастасія , 24.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Звернулась з проблемою акне в ОН Клінік до дерматолога Мацур Валентини Миколаївни. На даний час уже було три консультації, якими я задоволена, лікар підійшла до...
Мирослава , 08.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:
Відвідувала лікаря Івченко Ірину Ігорівну. Отримала детальне пояснення своїх діагнозів, дуже привітний лікар, професіонал своєї справи, відразу зрозуміло, що лі...
Христина , 09.06.2021. Показати відповідь
Оцінка:
Потрапила до Івченко Ірини Ігорівни з загостренням розацеа і наслідками неправильного лікування, призначеного в іншій клініці. Дуже вдячна за високий професіо...
Ірина , 08.04.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.