Кольпоскопія в Сумах

Кольпоскопія - це метод обстеження піхви та шийки матки жінки. Перевагами кольпоскопії є висока інформативність, безболісність, атравматичность і швидкість виконання обстеження. Кольпоскопію проводить лікар акушер-гінеколог.

Як підготуватися до кольпоскопії?

Кольпоскопія проводиться в будь-який день менструального циклу, крім періоду менструацій. Спеціальна підготовка до кольпоскопії не потрібна, достатньо провести гігієну зовнішніх статевих органів теплою водою. Протягом доби перед проведенням кольпоскопії рекомендується виключити статеві контакти, спринцювання, використання тампонів і лікарських засобів у формі вагінальних свічок, не проводити трансвагінальне ультразвукове дослідження (УЗД) органів малого тазу.

Як проводиться кольпоскопія в «ОН Клінік Суми»?

Кольпоскопія проводиться на гінекологічному кріслі за допомогою кольпоскопа, який обладнаний мікрокамерою для огляду стінок піхви та шийки матки. Отримані зображення шийки матки виводяться на екран комп'ютера і зберігаються в архіві для подальшого спостереження в динаміці. Процедура займає кілька хвилин і абсолютно безболісна.

За діагностици дефектів епітелію (наприклад, ерозії шийки матки) проводять кольпоскопію з йодом. Йод є барвником для здорової тканини: він робить уражені ділянки слизової світлішими та добре помітними на тлі здорової тканини, яка просочується йодом і набуває насиченого коричневого відтінку. Вагінальні виділення після кольпоскопії з йодом впродовж 1-2 днів можуть бути пофарбовані в коричневий колір.

Під час проведення кольпоскопії можна відразу здати аналізи на біопсію шийки матки. Для обстеження лікар візьме зразки тканин з ділянок патологічно зміненого епітеліального покриву.

Кому необхідна кольпоскопія?

Профілактичну кольпоскопію рекомендується проходити раз на рік усім жінкам репродуктивного віку. Показаннями до проведення кольпоскопії є такі симптоми:

 • дискомфорт і біль внизу живота;
 • дискомфорт під час статевому акті;
 • свербіння, печіння в області піхви;
 • виділення з піхви;
 • висип на зовнішніх статевих органах;
 • виявлення патологічних змін у гінекологічних мазках і аналізах.

Які захворювання можна діагностувати за допомогою кольпоскопії в «ОН Клінік Суми»?

Кольпоскопія дозволяє діагностувати зміни епітелію стінок піхви та шийки матки:

 • дисплазію шийки матки;
 • ерозію шийки матки;
 • рак шийки матки.

Своєчасне лікування передракових захворювань (ерозії шийки матки, дисплазії шийки матки) є профілактикою їх перетворення на рак шийки матки.

Які аналізи необхідно здати перед кольпоскопією?

Додаткові аналізи можуть бути здані до проведення кольпоскопії або взяті під час процедури. Перелік необхідних аналізів у кожному індивідуальному випадку підбирається лікарем залежно від симптомів, даних огляду і віку жінки. Це можуть бути:

 • мазки для виявлення збудників інфекцій, що передаються статевим шляхом;
 • обстеження на вірус папіломи людини (ВПЛ);
 • цитологічний мазок.

Як часто необхідно проходити кольпоскопію?

Профілактичну кольпоскопію необхідно проходити раз на рік. Кольпоскопія - це ефективний метод діагностики передракових станів і раку шийки матки на ранніх стадіях, коли це захворювання можна успішно вилікувати. Важливо пам'ятати, що рак шийки матки тривалий час протікає безсимптомно, тому слід звертатися до лікаря для діагностики захворювань, не чекаючи появи будь-яких симптомів.

Чи проводять кольпоскопію вагітним?

Кольпоскопія може проводитися під час вагітності. Кольпоскопію, як правило, проводять в першому триместрі вагітності в рамках комплексного обстеження жінки. Своєчасна діагностика і лікування захворювань шийки матки в цей період дозволяє уникнути можливих ускладнень під час пологів (кровотеч, розривів шийки матки, патологій родової діяльності).

Протипоказання до процедури кольпоскопії

Проведення кольпоскопії має ряд обмежень. Вона протипоказана:

 • за наявності запальних процесів у матці;
 • у перші місяці після пологів;
 • у період відновлення після хірургічних втручань у матці або її придатках (яєчниках, маткових трубах);
 • під час менструацій.

Індивідуальна непереносимість йоду або інших препаратів, які використовуються для кольпоскопічних тестів, є протипоказанням до їх застосування. У таких випадках проводиться проста оглядова кольпоскопія.

Записатися до лікаря-гінеколога в Сумах для проходження огляду і проведення кольпоскопії можна, заповнивши форму запису на сайті або зателефонувавши за номером, вказаним на нашому сайті, до цілодобового контакт-центру.

Youtube OnClinic

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі