Лікування печіння і свербіння в задньому проході в Полтаві

Свербіння і печіння в періанальній області (в області заднього проходу) є поширеними скаргами в практиці лікаря-проктолога. Свербіння в анальному отворі може виникати у здорових людей внаслідок подразнення шкіри в області ануса або бути симптомом захворювання. До причин виникнення свербіння і печіння в періанальної області у здорових людей відносять:

 • порушення гігієни в області заднього проходу;
 • посилене потовиділення;
 • подразнювальну дію гігієнічних засобів (мила, вологих серветок);
 • використання лубрикантів за анальних сексуальних контактів (зокрема з анестетиками).

Свербіння і печіння в анальному отворі, які виникають на тлі різних захворювань, називають вторинними. Причинами вторинного свербіння та печіння в задньому проході є:

 • проктологічні захворювання (геморой, анальні тріщини, доброякісні новоутворення в області ануса);
 • паразитарні інвазії (глисти) та інфекції (бактеріальні, вірусні, грибкові);
 • запальні захворювання кишечника, що супроводжуються порушеннями дефекації (закрепами та діареєю);
 • неврологічні розлади, що супроводжуються нетриманням сечі та калу;
 • шкірні захворювання (псоріаз);
 • захворювання обміну речовин.

Діагностикою причин анального свербіння займається лікар-проктолог, грунтуючись на аналізі скарг, даних огляду і аноскопії (обстеження ануса за допомогою інструменту з камерою, який дозволяє досліджувати область ануса і нижнього відділу прямої кишки). За геморою анальне свербіння, як правило, виникає після дефекації. Свербіння в задньому проході вночі характерне для глистових інвазій. За оптреби можуть бути призначені додаткові обстеження та аналізи.

Методи лікування печіння і свербіння в задньому проході в Полтаві

Лікуванням анального свербіння в Полтаві займається відділення проктології медичного центру «ОН Клінік Полтава». Незалежно від причини виникнення свербіння в періанальній області, лікар-проктолог дає рекомендації щодо догляду за шкірою в області заднього проходу і гігієни області ануса після дефекації. Для зняття свербіння можуть бути призначені симптоматичні медикаменти проти вздуття і протизапальні препарати, що застосовуються локально у формі мазей або свічок.

Лікування вторинного свербіння та печіння в задньому проході полягає в терапії основного захворювання, що є причиною виникнення дискомфорту в області заднього проходу. За виявлення інфекції або глистової інвазії можуть бути призначені антибактеріальні, протигрибкові і антипаразитарні препарати.

Для лікування геморою і анальної тріщини в Полтаві застосовують медикаментозні засоби та методи малоінвазивної хірургії. Якщо причиною свербіння в області ануса є доброякісні новоутворення заднього проходу, може бути рекомендовано їх висічення радіохвильовим методом. Перевагами методів малоінвазивної хірургії є безпека, швидкість, відносна безболісність процедури, низький ризик ускладнень у післяопераційному періоді.

Прийом лікаря-проктолога в медичному центрі «ОН Клінік Полтава» відбувається за попереднім записом. Запис до проктолога в Полтаві доступний цілодобово за телефоном або через форму запису на прийом на сайті.

Вартість лікування печіння і свербіння в задньому проході у Полтаві

Первинний прийом лікаря-колопроктолога
350грн. / 333грн.
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
275грн.
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
275грн. / 261грн.
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Полтава

Відгуки про проктологiв ОН Клінік у Полтаві

Адреса: Полтава, пр. Першотравневий, 18-А

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама