0 800 30 07 00

Ультразвукове дослідження в Кропивницькому

Ультразвукове дослідження (УЗД) — це метод діагностики, який використовується в медицині для оцінки стану систем і органів (органів ШКТ, органів малого таза) і внутрішніх органів (серця, нирок, щитоподібної залози тощо).

Ультразвукова діагностика виконується завдяки впливу на органи високочастотних ультразвукових хвиль, що відображаються від них спеціальним датчиком і перетворюються в зображення на апараті УЗД.

Ми проводимо:

На підставі отриманих результатів зображень лікар може виявити патологічні зміни систем і органів, а також поставити діагноз.

Ультразвукові методи дослідження розрізняються залежно від способу проведення діагностики. Виділяють кілька видів ультразвукової діагностики:

 • трансабдомінальна (поверхнева) — проводиться через передню черевну стінку (переміщенням датчика по животу), використовується для обстеження печінки, підшлункової залози, сечового міхура та інших органів ШКТ, а також малого таза;
 • трансректальна — датчик вводиться в пряму кишку, використовується для діагностики захворювань прямої кишки та простати;
 • трансвагінальна — різновид гінекологічного УЗД, за якого датчик вводиться в піхву. Трансвагінальне УЗД використовується для обстеження органів малого таза у жінок (матки, яєчників).

Ультразвукове дослідження — безпечна і ефективна діагностична процедура, в якій використовуються звукові хвилі слабкої потужності, що не заподіюють шкоди організму. Ризики за проведення УЗД відсутні.

Показання до УЗД

Ультразвукова діагностика використовується у разі необхідності перевірки стану внутрішніх органів. У числі показань до ультразвукового дослідження:

 • підозра на наявність пухлинних утворень;
 • запальні або інфекційні захворювання (жовчнокам'яна хвороба, запалення сечового міхура, запалення нирок, запалення суглобів);
 • підозра на недорозвинення або атипове положення органів;
 • контроль ефективності проведеного лікування.

УЗД органів малого таза у жінок проводиться за підозри на наявність патологій матки, яєчників і придатків (міоми матки, кіст і пухлин яєчників, ендометріозу — розростання клітин ендометрію поза порожниною матки). Також УЗД органів малого таза дозволяє підтвердити вагітність завдяки виявленню плодового яйця в порожнині матки. Ультразвукове дослідження під час вагітності проводиться для контролю стану плода. Чоловікам УЗД органів малого таза роблять для діагностики стану сечового міхура, передміхурової залози та сім’яних пухирців.

УЗД молочних залоз використовується для виявлення новоутворень грудей (кіст і пухлин), абсцесів і маститів молочних залоз — запальних захворювань, за яких у тканинах грудей утворюються порожнини, заповнені гноєм. Також УЗД молочних залоз дозволяє оцінити стан силіконових імплантів.

УЗД черевної порожнини призначається для оцінки стану печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та селезінки, вимірювання їх розмірів, виявлення ущільнень і патологічних утворень (кіст, пухлин). Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини інформативно за ряду захворювань: жовчнокам'яної хвороби, панкреатиту (запалення підшлункової), жирової хвороби печінки та інших.

На УЗД щитоподібної залози направляють за збільшення розмірів щитоподібної залози, наявності в органі утворень (вузлів, кіст). Також ультразвукову діагностику щитоподібної залози виконують за зміни рівня її гормонів (тироксину, трийодтироніну, кальцитоніну), визначених на дослідженні крові.

УЗД нирок необхідно за підозри на наявність каменів у нирках, за їх запальних захворювань (нефриту, пієлонефритів), і судинних порушень. Уролог може направити на УЗД нирок і сечового міхура для діагностики циститу — запалення сечового міхура.

УЗД судин (доплерівське сканування) надає інформацію про анатомію судин і стан органів, які вони кровопостачають. УЗД судин з доплером використовується для діагностики атеросклеротичних змін у великих судинах голови, шиї, ніг, хребетних і коронарних артеріях, призначається за варикозного розширення вен, спазмів і паралічу судин серця, нирок, ніг та інших патологіях. Окремо на УЗД серця направляють за болю в грудях і під лопаткою, задишки, слабкості та запаморочення, прискореного серцебиття.

Підготовка до ультразвукового дослідження

Більшість видів ультразвукових досліджень не вимагають спеціальної підготовки. Підготовка потрібна перед наступними видами УЗД:

 • перед проведенням УЗД жовчного міхура не можна їсти та пити протягом 8-12 годин, за день до процедури не можна вживати молоко, житній хліб, газоутворювальні продукти (бобові, фрукти, солодке і борошняне), пити газовані напої;
 • УЗД сечового міхура виконується за наповненого сечового міхура.

Підготуватися до інших видів УЗД нескладно: потрібно прийти на дослідження у вільному одязі, також слід зняти прикраси з досліджуваної області (щоб вони не перешкоджали проходженню ультразвукових хвиль). Перед початком процедури лікар попросить вас зняти одяг з досліджуваної області та лягти на кушетку.

Зробити УЗД внутрішніх органів у Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький». На підставі отриманої інформації лікар поставить діагноз і підбере необхідне лікування. Ультразвукове дослідження в «ОН Клінік Кропивницький» робиться дорослим і дітям.

УЗД члена в Кропивницькому

УЗД статевого члена призначається внаслідок болей в зоні паху, почервоніння та набряку пеніса. Інші показання до ультразвукового дослідження пеніса:

 • збільшені пахові лімфовузли;
 • домішки крові або гною в сім’яній рідині;
 • еректильна дисфункція;
 • травма полового члена;
 • підозра на пахову грижу або новоутворення.

Зробити УЗД статевого члена необхідно для діагностики хвороби Пейроні (викривлення пеніса) та приапізму (тривалої та хворобливої ​​ерекції). Запис на ультразвукове дослідження статевого члена в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» проводиться за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну на УЗД у Кропивницькому можна у наших операторів за телефоном.

УЗД мошонки в Кропивницькому

УЗД мошонки призначається для визначення розміру яєчок, локалізації набряку чи запалення. УЗД мошонки показує:

 • варикоцеле (розширення вен мошонки);
 • пухлини яєчок;
 • гідроцеле (скупчення рідини навколо яєчка);
 • запалення яєчка (орхіт) або його придатка (епідидиміт);
 • перекручування яєчка.

УЗД мошонки проводиться для діагностики інфекції або абсцесу в яєчках. Ультразвукове дослідження мошонки призначається за появи підозри на кісту для визначення її діаметра та розташування.

УЗД ока в Кропивницькому

УЗД ока дозволяє оцінити його структурну цілісність і виявити патології сітківки та орбіти (помутніння рогівки, крововилив у склоподібне тіло та катаракту). УЗД сітківки ока призначається за підозри на її відшарування (на яке вказують затуманений зір, підвищена чутливість до світла, відчуття «мушок» перед очима).

Зробити УЗД орбіти ока необхідно за підозри на новоутворення, отримання травми або потрапляння в око стороннього тіла. УЗД судин ока призначається для діагностики глаукоми (захворювання, що розвивається внаслідок високого внутрішньоочного тиску). Дізнатися ціни на УЗД ока можна на сайті та по телефону.

УЗД м'яких тканин у Кропивницькому

Ультразвукове дослідження м'яких тканин застосовується для діагностики патологічних утворень у лімфовузлах, м'язах та шкірі. Показання до УЗД м'яких тканин:

 • абсцес (запалення тканин, що викликає скупчення гною);
 • грижа;
 • гематома.

УЗД призначають для діагностики новоутворень м'яких тканин (хондроми, ліпоми, атероми). Ультразвукове дослідження дозволяє визначити розмір, локалізацію та швидкість кровотоку в новоутворенні.

УЗД м'яких тканин шиї та лімфовузлів призначають внаслідок виявлення ущільнення, збільшення лімфатичних вузлів, травм шиї. Ультразвукове дослідження шиї також необхідне за появи шуму у вухах, частих запаморочень і головних болей.

УЗД хребта в Кропивницькому

УЗД хребта призначається для визначення причини болю в спині, оніміння кінцівок, обмеженій рухливості рук. Зробити УЗД хребта в Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» за попереднім записом. УЗД хребта показує:

 • інфекції хребта;
 • сколіоз;
 • пухлини хребта.

За підозрі на хлистову травму призначається УЗД шийного відділу хребта. Уточнити ціни на УЗД хребта в Кропивницькому можна у наших операторів за телефоном.

УЗД слинних залоз у Кропивницькому

УЗД під'язикової слинної залози дозволяє визначити їх структурні особливості, швидкість кровотоку, візуалізувати слинну протоку, а також встановити розміри залози. Показання до УЗД слинних залоз:

 • біль у підщелепній зоні;
 • ущільнення у слинних залозах;
 • недостатнє або підвищене слиновиділення;
 • сухість в роті.

УЗД підщелепної слинної залози призначають за підозри на сіалоаденіт (захворювання, спричинене набряком та запаленням слинних залоз). УЗД привушної слинної залози призначається внаслідок виявлення збільшення лімфовузлів та болю в ділянці вуха.

Записатися на УЗД лімфовузлів та слинної залози в Кропивницькому в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

УЗД червоподібного відростка в Кропивницькому

УЗД червоподібного відростка призначають за підозри на апендицит (запалення апендикса). Запалення апендикса на УЗД діагностується за товщиною стінки, розміром, наявністю рідини навколо апендикса. Записатися на УЗД апендикса в Кропивницькому в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті.

Для запису на ультразвукову діагностику в «ОН Клінік Кропивницький» телефонуйте за нижче вказаними номерами телефонів або заповнюйте форму запису на прийом на сайті. Оператор медичного центру підбере для вас найбільш зручну дату і час.

Кравченко В’ячеслав Юрійович
Кравченко В’ячеслав Юрійович
Лікар відділення ультразвукової діагностики

Відгуки про відділення ультразвукової діагностики в ОН Клінік Кропивницькому

Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів УЗД у Кропивницькому

Доплерографія артерій нижніх кінцівок (2 кінцівки)
Доплерографія вен і артерій нижніх кінцівок (2 кінцівки)
Доплерографія вен нижніх кінцівок (2 кінцівки)
Доплерографія ниркових артерій (діагностика причин вазоренальної гіпертензії)
Доплерографія судин печінки
Доплерографія судин шиї та голови
Знімок
Пакет №1 Комплексне УЗД організму жінки
Пакет №2 Комплексне УЗД організму чоловіка
Пакет №3 Комплексне УЗД "Жіноче здоров'я"
Пакет №4 Комплексне УЗД "Чоловіче здоров'я"
УЗД зовнішніх статевих органів чоловіків (органи мошонки)
УЗД зовнішніх статевих органів чоловіків (статевий член)
УЗД легенів (діагностика респіраторної недостатності шоків)
УЗД молочних залоз
УЗД ока
УЗД органів малого тазу жінок трансабдомінальне (матка, придатки)
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне (матка, придатки)
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне + трансабдомінальне
УЗД органів малого тазу чоловіків трансабдомінальне (нирки, передміхурова залоза, сечовий міхур)
УЗД органів малого тазу чоловіків трансабдомінальне (передміхурова залоза, сім`яні пухирці, сечовий міхур)
УЗД органів малого тазу чоловіків трансректальне (передміхурова залоза, сім`яні пухирці, сечовий міхур)
УЗД органів сечовидільної системи (нирки, сечовий міхур)
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) з дослідженням портального кровотоку
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчовивідні шляхи, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) + УЗД нирок
УЗД плевральних синусів
УЗД поверхневих утворень м'яких тканин і периферичних лімфовузлів (1область)
УЗД сім`яних пухирців в динаміці (до і після еякуляції)
УЗД серця
УЗД слинних залоз
УЗД слинних залоз (підщелепних)
УЗД слинних залоз (привушних)
УЗД суглоба (коліно, плече, лікоть, голеностоп, кульшовий, лучезап'ястний) - два суглоба
УЗД суглоба (коліно, плече, лікоть, голеностоп, кульшовий, лучезап'ястний) - один суглоб
УЗД червоподібного відростка (гострий апендикс)
УЗД черевного відділу аорти
УЗД шийного відділу хребта
УЗД щитовидної залози
Фолікулометрія

Лікарі відділення ультразвукової діагностики ОН Клінік Кропивницький

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.