Ультразвукове дослідження в Кропивницькому

Ультразвукове дослідження (УЗД) — це метод діагностики, який використовується в медицині для оцінки стану систем і органів (органів ШКТ, органів малого таза) і внутрішніх органів (серця, нирок, щитоподібної залози тощо).
Ультразвукова діагностика виконується завдяки впливу на органи високочастотних ультразвукових хвиль, що відображаються від них спеціальним датчиком і перетворюються в зображення на апараті УЗД.

Ми проводимо:

На підставі отриманих результатів зображень лікар може виявити патологічні зміни систем і органів, а також поставити діагноз.

Ультразвукові методи дослідження розрізняються залежно від способу проведення діагностики. Виділяють кілька видів ультразвукової діагностики:

 • трансабдомінальна (поверхнева) — проводиться через передню черевну стінку (переміщенням датчика по животу), використовується для обстеження печінки, підшлункової залози, сечового міхура та інших органів ШКТ, а також малого таза;
 • трансректальна — датчик вводиться в пряму кишку, використовується для діагностики захворювань прямої кишки та простати;
 • трансвагінальна — різновид гінекологічного УЗД, за якого датчик вводиться в піхву. Трансвагінальне УЗД використовується для обстеження органів малого таза у жінок (матки, яєчників).

Ультразвукове дослідження — безпечна і ефективна діагностична процедура, в якій використовуються звукові хвилі слабкої потужності, що не заподіюють шкоди організму. Ризики за проведення УЗД відсутні.

Показання до УЗД

Ультразвукова діагностика використовується у разі необхідності перевірки стану внутрішніх органів. У числі показань до ультразвукового дослідження:

 • підозра на наявність пухлинних утворень;
 • запальні або інфекційні захворювання (жовчнокам'яна хвороба, запалення сечового міхура, запалення нирок, запалення суглобів);
 • підозра на недорозвинення або атипове положення органів;
 • контроль ефективності проведеного лікування.

УЗД органів малого таза у жінок проводиться за підозри на наявність патологій матки, яєчників і придатків (міоми матки, кіст і пухлин яєчників, ендометріозу — розростання клітин ендометрію поза порожниною матки). Також УЗД органів малого таза дозволяє підтвердити вагітність завдяки виявленню плодового яйця в порожнині матки. Ультразвукове дослідження під час вагітності проводиться для контролю стану плода. Чоловікам УЗД органів малого таза роблять для діагностики стану сечового міхура, передміхурової залози та сім’яних пухирців.

УЗД молочних залоз використовується для виявлення новоутворень грудей (кіст і пухлин), абсцесів і маститів молочних залоз — запальних захворювань, за яких у тканинах грудей утворюються порожнини, заповнені гноєм. Також УЗД молочних залоз дозволяє оцінити стан силіконових імплантів.

УЗД черевної порожнини призначається для оцінки стану печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та селезінки, вимірювання їх розмірів, виявлення ущільнень і патологічних утворень (кіст, пухлин). Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини інформативно за ряду захворювань: жовчнокам'яної хвороби, панкреатиту (запалення підшлункової), жирової хвороби печінки та інших.

На УЗД щитоподібної залози направляють за збільшення розмірів щитоподібної залози, наявності в органі утворень (вузлів, кіст). Також ультразвукову діагностику щитоподібної залози виконують за зміни рівня її гормонів (тироксину, трийодтироніну, кальцитоніну), визначених на дослідженні крові.

УЗД нирок необхідно за підозри на наявність каменів у нирках, за їх запальних захворювань (нефриту, пієлонефритів), і судинних порушень. Уролог може направити на УЗД нирок і сечового міхура для діагностики циститу — запалення сечового міхура.

УЗД судин (доплерівське сканування) надає інформацію про анатомію судин і стан органів, які вони кровопостачають. УЗД судин з доплером використовується для діагностики атеросклеротичних змін у великих судинах голови, шиї, ніг, хребетних і коронарних артеріях, призначається за варикозного розширення вен, спазмів і паралічу судин серця, нирок, ніг та інших патологіях. Окремо на УЗД серця направляють за болю в грудях і під лопаткою, задишки, слабкості та запаморочення, прискореного серцебиття.

Підготовка до ультразвукового дослідження

Більшість видів ультразвукових досліджень не вимагають спеціальної підготовки. Підготовка потрібна перед наступними видами УЗД:

 • перед проведенням УЗД жовчного міхура не можна їсти та пити протягом 8-12 годин, за день до процедури не можна вживати молоко, житній хліб, газоутворювальні продукти (бобові, фрукти, солодке і борошняне), пити газовані напої;
 • УЗД сечового міхура виконується за наповненого сечового міхура.

Підготуватися до інших видів УЗД нескладно: потрібно прийти на дослідження у вільному одязі, також слід зняти прикраси з досліджуваної області (щоб вони не перешкоджали проходженню ультразвукових хвиль). Перед початком процедури лікар попросить вас зняти одяг з досліджуваної області та лягти на кушетку.

Зробити УЗД внутрішніх органів у Кропивницькому можна в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький». На підставі отриманої інформації лікар поставить діагноз і підбере необхідне лікування. Ультразвукове дослідження в «ОН Клінік Кропивницький» робиться дорослим і дітям.

Для запису на ультразвукову діагностику в «ОН Клінік Кропивницький» телефонуйте за нижче вказаними номерами телефонів або заповнюйте форму запису на прийом на сайті. Оператор медичного центру підбере для вас найбільш зручну дату і час.

Кравченко В’ячеслав Юрійович
Кравченко В’ячеслав Юрійович
Лікар відділення узд

Вартість прийому лікарів узд у Кропивницькому

УЗД суглоба (коліно, плече, лікоть, голеностоп, кульшовий, лучезап'ястний) - один суглоб
240 грн / 228 грн
УЗД суглоба (коліно, плече, лікоть, голеностоп, кульшовий, лучезап'ястний) - два суглоба
360 грн / 342 грн
Доплерографія судин шиї та голови
400 грн / 380 грн
УЗД легенів (діагностика респіраторної недостатності шоків)
300 грн / 285 грн
УЗД слинних залоз (підщелепних)
180 грн / 171 грн
УЗД слинних залоз (привушних)
180 грн / 171 грн
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчовивідні шляхи, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) + УЗД нирок
300 грн / 285 грн
УЗД органів малого тазу чоловіків трансабдомінальне (нирки, передміхурова залоза, сечовий міхур)
350 грн / 333 грн
УЗД плевральних синусів
200 грн / 190 грн
Доплерографія ниркових артерій (діагностика причин вазоренальної гіпертензії)
380 грн / 361 грн
Доплерографія судин печінки
380 грн / 361 грн
УЗД серця
270 грн / 257 грн
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) з дослідженням портального кровотоку
350 грн / 333 грн
УЗД органів малого тазу чоловіків трансректальне (передміхурова залоза, сім`яні пухирці, сечовий міхур)
300 грн / 285 грн
УЗД органів малого тазу чоловіків трансабдомінальне (передміхурова залоза, сім`яні пухирці, сечовий міхур)
220 грн / 209 грн
УЗД сім`яних пухирців в динаміці (до і після еякуляції)
150 грн / 143 грн
УЗД зовнішніх статевих органів чоловіків (статевий член)
180 грн / 171 грн
УЗД зовнішніх статевих органів чоловіків (органи мошонки)
200 грн / 190 грн
Пакет №1 Комплексне УЗД організму жінки
799 грн / 759 грн
Пакет №2 Комплексне УЗД організму чоловіка
850 грн / 808 грн
УЗД молочних залоз
250 грн / 238 грн
Пакет №3 Комплексне УЗД "Жіноче здоров'я"
595 грн / 565 грн
Пакет №4 Комплексне УЗД "Чоловіче здоров'я"
680 грн / 646 грн
УЗД органів малого тазу жінок трансабдомінальне (матка, придатки)
250 грн / 238 грн
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне (матка, придатки)
250 грн / 238 грн
УЗД органів малого тазу жінок трансвагінальне + трансабдомінальне
300 грн / 285 грн
Фолікулометрія
200 грн / 190 грн
Знімок
20 грн / 19 грн

Лікарі відділення

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 10:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 300 700 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама