Лікування гострих респіраторних інфекцій верхніх дихальних шляхів у Миколаєві

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) - велика група інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом і вражають верхні дихальні шляхи. ГРЗ верхніх дихальних шляхів - це риніти, синусити, тонзиліти, фарингіти.

Запалення верхніх дихальних шляхів викликають мікроорганізми, що мають різноманітну природу, - віруси, бактерії, грибки. 90% всіх респіраторних захворювань припадає на частку вірусів, і вони відокремлені в окрему групу під назвою ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція.

Симптоми гострих респіраторних інфекцій

Усі інфекції дихальних шляхів мають схожі ознаки та проявляються загальною інтоксикацією організму і специфічними симптомами:

 • озноб і висока температура;
 • головний і м'язовий біль;
 • слабкість і млявість;
 • сльозотеча;
 • сухий кашель;
 • нежить і чхання;
 • першіння і біль у горлі.

За важкістю перебігу розрізняють легку, середньотяжку і тяжку форми ГРВІ залежно від ступеня інтоксикації, температури та катаральних явищ. Оскільки люди мають високу сприйнятливість до вірусів, захворювання на ГРВІ поширюються дуже швидко і часто перетворюються на епідемії. Джерелом вірусної інфекції є хвора людина.

За сильного імунітету організм здатен впоратися з вірусом самостійно, і хвороба проходить у легкій формі. Якщо імунітет ослаблений, до вірусної інфекції може приєднатися бактеріальна інфекція. Якщо не організоване адекватне лікування, хвороба проходитиме у важкій формі або з ускладненнями.

У подальшому отримані ускладнення можуть спровокувати хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів, порушити роботу серця та інших життєво важливих органів.

Як проходить лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів у Миколаєві

У відділенні отоларингології медичного центру «ОН Клінік Миколаїв» пацієнтам надають послуги діагностики та лікування ЛОР-захворювань, застосовуючи сучасні методики. Лікування спрямоване на придушення симптомів вірусної інфекції та відновлення функцій ЛОР-органів.

Діагноз ставиться на підставі скарг пацієнта, даних огляду, ендоскопії та лабораторних аналізів. Лікування ГРВІ верхніх дихальних шляхів проводиться комплексно із застосуванням медикаментозної терапії та фізіотерапії.

Медикаментозна противірусна терапія включає препарати:

 • судинозвужувальні;
 • жарознижувальні;
 • від кашлю;
 • протинабрякові;
 • антимікробні;
 • антигістамінні;
 • імуномодулятори.

Антибіотики в схемі лікування ГРВІ не застосовуються. Але внаслідок несвоєчасного звернення по допомогу і за висновком отоларинголога про те, що на вірусну інфекцію нашарувалася бактеріальна, призначається курс антибіотиків широкого спектру дії. Цей захід допомагає вберегти пацієнта від таких ускладнень, як гайморит, пневмонія, пієлонефрит, менінгіт.

Профілактика гострих респіраторних захворювань верхніх дихальних шляхів полягає у підвищенні імунітету та зміцненні захисних сил організму. У періоди епідемій рекомендується мінімізувати контакти з хворими та не допускати переохолодження.

Якщо попередити захворювання не вдалося, необхідно своєчасно звернутися по лікарську допомогу, щоб уникнути ускладнень. Чим раніше ви потрапите до лікаря, тим легше буде провести лікування.

Вартість прийому лікарів у Миколаєві

Консультація отоларинголога
300грн. / 285грн.
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
300грн. / 285грн.

Відгуки про отоларингологах ОН Клінік у Миколаєві

Адреса: Миколаїв, вул. Велика Морська, 74/3

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00 Сб - Нд: 8:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цiлодобово.