Лікування радикуліту в Черкасах

Якщо болить спина, є велика ймовірність того, що це радикуліт. Основною причиною розвитку радикуліту є остеохондроз, травми спини, а також патології хребта. Саме запалення нервових корінців внаслідок їх пошкодження з різних причин і призводить до розвитку цього захворювання. Спровокувати запалення може навіть підняття важких предметів, сильне переохолодження організму, міжхребцева грижа і захворювання нервової системи.

Радикулітом називається ураження спинномозкових корінців, що викликає різкий біль у спині й обмеження рухливості. Довгий час поперековий радикуліт вважали хворобою старості, але в останні роки невропатологи зіткнулися з «омолодженням» захворювання. Гіподинамія, сидяча робота, незбалансоване харчування призводять до дистрофічних змін у кістковій і м'язовій тканині молодих людей, які згодом переходять у радикуліт.

Захворювання виникає в різних відділах хребта, але найчастіше діагностується попереково-крижовий радикуліт. Це призвело до помилкової думки, що будь-який гострий біль у поясниці – ознака радикулопатії. Поставити цей діагноз може лише невропатолог після проведення ряду обстежень.

Причини та симптоми радикуліту

У більшості випадків причини радикуліту криються у способі життя людини. Найчастіше ця хвороба наздоганяє тих, у кого сидяча робота і хто веде малорухливий спосіб життя. За статистикою, радикуліт найчастіше виникає у чоловіків і жінок, які відмовляються від ранкової або вечірньої розминки, занять спортом, а також від сну і відпочинку на ліжках з ортопедичним матрацом.

Радикулопатія розвивається з наступних причин:

 • порушений обмін речовин, що призводить до дистрофії опорно-рухового апарата або структурної зміни хрящової тканини;
 • генетична схильність;
 • малорухливий спосіб життя;
 • незбалансоване харчування, під час якого організм не одержує повний спектр мікро- та макроелементів;
 • травма хребта (наприклад, у результаті невдалого падіння або ДТП);
 • загальне переохолодження організму, що призводить до запалення тканин;
 • інфекційні ураження нервових закінчень;
 • деформації в сегментах хребта (наприклад, утворення кісткових «шипів» і «мозолів»).

У групу підвищеного ризику розвитку радикуліту входять особи, які займаються важкою фізичною роботою, важкоатлети, люди, які працюють у несприятливій кліматичній зоні. Незалежно від причини виникнення радикулопатії, механізм захворювання однаковий: навколишні тканини (це можуть бути як м'язи, так і кістки або хрящі) здавлюють корінець нерва, порушуючи його живлення та заважаючи нормальній роботі нервової системи.

Перша ознаки радикуліту – гострий біль. Але це не єдиний симптом захворювання.

Основні симптоми радикуліту

 • постійна або періодична біль в області поперекового відділу або в спині;
 • скутість рухів і порушення ходи;
 • підвищене потовиділення;
 • відчуття печіння або поколювання в місці виникнення больового ефекту;
 • іноді виникає запаморочення, погіршення зору;
 • м'язове напруження з ураженої сторони: м'які тканини стають стягнутими, що додатково сковує рухливість і порушує кровопостачання області;
 • блідість шкіри та зниження температури тіла поруч із вогнищем патології;
 • зниження чутливості.

Чимало пацієнтів реагують на подібні симптоми однаково – використовують народні методи або зігріваючі мазі для одержання тимчасового полегшення. Але самолікування не спрямоване на виявлення й усунення причини захворювання. Тому незабаром біль повертається.

Діагностика радикуліту можлива тільки кваліфікованим лікарем. Оскільки ознаки радикуліту схожі з багатьма захворюваннями і патологіями хребта.

Якщо не лікувати радикуліт, уражається весь хребет і область попереку. В результаті у людини порушується рухова активність. У деяких випадках під дією зовнішніх і внутрішніх факторів розвивається параліч.

Як проходить лікування?

Основне завдання невропатолога – установити причину появи радикуліту. Для цього проводиться ретельна діагностика. Наприклад, він може розвинутися як наслідок остеохондрозу або бути викликаний грижею міжхребетного диска. Вилікувати ці захворювання народними методами неможливо. Патологія буде лише посилюватися, що призведе до ще серйозніших дегенеративних ушкоджень хребта та нервових закінчень. Тому з появою ознак радикуліту необхідно записатися на прийом до невропатолога.

Лікар проведе первинний огляд і направить пацієнта на додаткові обстеження. Призначаються аналізи крові, за необхідності дається направлення на КТ або МРТ ураженої області. В обов'язковому порядку призначають рентгенологічне обстеження хребта. Це допомагає оцінити, де і наскільки сильно вражений хребет або його ділянка. За результатами виробляється план лікування. Зазвичай він передбачає зміну звичного способу життя (пацієнтам необхідно обмежити рухливість, спати на жорсткому ліжку), приймання знеболюючих препаратів. Гарних результатів можна досягти за допомогою фізіотерапії та мануальної терапії.

Якщо біль у спині застала зненацька, потрібно забезпечити хворому постільний режим і викликати лікаря додому. Основне лікування лікар призначить після зняття гострих «спинних» болів знеболюючими препаратами і мазями.

Ускладнення радикуліту можуть виникати при відсутності лікування або при неправильному підборі методики одужання, а також при недотриманні приписів і рекомендацій лікаря. Це загрожує порушенням чутливості, мієлітом, невритом, інфарктом спинного і головного мозку.

Профілактика радикуліту повинна ґрунтуватися на комплексі заходів, які потрібно виконувати не тільки після одужання, а й протягом усього життя. Це заняття спортом, ведення рухливого способу життя. Бажано проходити курс масажу спини хоча б раз на рік.

Одержати консультацію про лікування радикуліту, пройти обстеження та позбутися болей у спині можна у кваліфікованих лікарів у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси».

Вартість прийому лікарів у Черкасах

Консультація невролога
300грн. / 285грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога
300грн. / 285грн.
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 300 700 цілодобово.
 • По мапі