Logo
0 800 30 07 00

Хірургія в Черкасах

У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» у відділенні хірургії лікарі надають первинну хірургічну обробку ран (порізів, саден) і проводять малоінвазивні операції.

На прийом до хірурга слід записатися в разі травм м'яких тканин, появи новоутворення на тілі та хворобливих відчуттів у м'язах. Запис на прийом лікаря ведеться цілодобово.

Ми приймаємо з:

Хто такий хірург

Хірург — це лікар, який діагностує та лікує ураження м'яких тканин (рани, абсцеси), а також видаляє доброякісні шкірні та підшкірні новоутворення. Лікарі відділення хірургії проводять малоінвазивні операції відкритим, лазерним і радіохвильовим методами. Схему лікування хірург призначає індивідуально з урахуванням результатів обстежень і особливості організму пацієнта.

Які захворювання лікує хірург у Черкасах

Лікування в хірурга може бути медикаментозним або хірургічним. Хірург медичного центру «ОН Клінік Черкаси» лікує такі захворювання:

 • гнійні процеси в м'яких тканинах (абсцес, карбункул, фурункул, гідраденіт);
 • врослий ніготь (оніхокриптоз);
 • запалення м'яких тканин пальців рук, ніг і навколонігтьового валика (пароніхію, панарицій);
 • доброякісні новоутворення (атерому, ліпому, гігрому, дерматофіброму);
 • мозолі та натоптиші;
 • судинні патології (варикозне розширення вен і судинну сіточку);
 • рубці на шкірі.

Також хірург видаляє кліща зі шкірного покриву, обробляє місце укусу і за необхідності призначає дослідження та медикаментозну терапію для запобігання наслідкам (розвитку кліщового енцефаліту або бореліозу). Хірург може накласти шви і зробити перев'язку при відкритій рані.

Проходити огляд хірурга в профілактичних цілях рекомендується один раз на рік. На медогляді хірург дивиться на стан хребта, положення стоп, оглядає шкіру на предмет запалень і новоутворень, варикозного розширення вен.

Показання до консультації хірурга в Черкасах

На прийом до хірурга слід записатися в разі виявлення новоутворень на дермі або під шкірою (ущільнення, шишки). Показання до консультації хірурга:

 • почервоніння, припухлість і біль у ділянці суглобів;
 • поява гематоми і больових відчуттів після травми (падіння, удару, порізу, укусу тварини);
 • запалення шкірних покривів або м'яких тканин (почервоніння, набряклість, підвищення локальної температури);
 • деформація нігтьової пластини (розшарування, збільшення товщини, кришіння);
 • запалення або нагноєння навколонігтьового валика;
 • набряклі вени на нижніх кінцівках;
 • поява судинної сіточки на тілі;
 • наявність огрубілої ділянки на шкірному покриві, мозолі, натоптиша.

До хірурга слід звернутися в разі ран і виразок на шкірі, які не загоюються тривалий час (протягом трьох-чотирьох тижнів). Також допомога лікаря необхідна в разі нагноєння (абсцесу, нариву) м'яких тканин, що може мати вигляд гнійного прища або червоного горбка на шкірі, боліти й пульсувати. Нарив потребує хірургічного розтину і дренажу (видалення гнійного вмісту). Самостійний розтин гнійника небезпечний розвитком ускладнень: поширенням гнійного процесу та інфекції, сепсисом, флегмоною.

Підготовка до огляду в хірурга

Підготовка до прийому хірурга не потрібна. На прийомі лікар збере анамнез (вислухає скарги, ознайомиться з історією хвороби), проведе фізикальний огляд і за необхідності призначить лабораторні та інструментальні обстеження.

Консультація хірурга в Черкасах

Хірург медичного центру «ОН Клінік Черкаси» призначає лікування патології після комплексного обстеження. Діагностика патологій, які лікують у відділенні хірургії, може включати:

У відділенні гнійної хірургії в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» лікарі діагностують і лікують інфекції м'яких тканин. Гнійні процеси можуть викликати патогенні мікроорганізми: стрептококи, стафілококи, синьогнійна паличка, грибки.

Малоінвазивна хірургія в Черкасах

У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» у відділенні хірургії лікарі проводять малоінвазивні операції, які передбачають мінімальне втручання в організм (проводяться через невеликі розрізи, проколи або фізіологічні отвори). Переваги малоінвазивної хірургії:

 • не потребує госпіталізації та наркозу (операції проводять в амбулаторних умовах із застосуванням місцевої анестезії, після процедури пацієнт може відразу вирушати додому); 
 • швидкий період відновлення;
 • відсутність рубців і шрамів;
 • мінімальний ризик ускладнень (виключення інфікування і кровотеч).

Малоінвазивне втручання проводять через невеликі розрізи або проколи, а також фізіологічні отвори. Перед малоінвазивним втручанням хірург призначить необхідні дослідження для виключення протипоказань (наприклад, коагулограму, клінічний аналіз крові, електрокардіограму). Також важливо перед операцією попереджати лікаря про наявність алергічних реакцій на певні медикаментозні препарати і про ліки, які він приймає.

Вид операції залежить від патології та індивідуальних особливостей організму пацієнта. Малоінвазивні методи лікування:

 • радіохвильова хірургія;
 • операції лазером.

Гнійний хірург спеціалізується на лікуванні гнійних процесів: абсцесів, фурункулів, карбункулів. Лікар проводить дренаж гнійного вмісту та висікає некротичні тканини, а також призначає антибактеріальні засоби для усунення інфекції.

Лазерна хірургія в Черкасах

Лазерна медицина ґрунтується на застосуванні теплових властивостей лазерного променя. Операції лазером проводять для висічення патологічно змінених ділянок шкіри, врослого нігтя і новоутворень: атероми (кісти сальної залози), ліпоми (підшкірного жировика), дерматофіброми (шкірного утворення). Етапи лазерної хірургії:

 1. Обробка ураженої ділянки антисептичними препаратами та місцеве знеболення.
 2. Вплив лазерним скальпелем (точково спрямованим променем) на патологічну ділянку.
 3. Обробка післяопераційного місця і накладення стерильної пов'язки (за необхідності).

Лазерне висічення є малоінвазивною атравматичною процедурою, оскільки відсутні розрізи і не зачіпаються прилеглі здорові тканини. Операція не залишає шрамів і рубців. Лазерні операції в середньому тривають 20-40 хвилин залежно від обширності хірургічного втручання, після чого пацієнт може повертатися до звичного способу життя, дотримуючись усіх рекомендацій хірурга.

Радіохвильова хірургія в Черкасах

Радіохвильова хірургія в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» проводиться за допомогою апарату «Сургітрон». Радіохвильовий метод у хірургії використовується для розсічення тканин без розрізів скальпелем.

Радіохвильова терапія дає змогу видалити доброякісні новоутворення (атерому, ліпому, гігрому), а також позбутися мозолів і натоптишів. Переваги радіохвильового методу:

 • низька травматичність (не пошкоджуються здорові тканини);
 • виключена кровотеча під час операції (високочастотний радіохвильовий промінь коагулює судини);
 • не потребує госпіталізації та наркозу (проводиться із застосуванням місцевого знеболювання);
 • короткий період відновлення (в середньому реабілітаційний період займає два-три тижні);
 • виключені інфекційні ускладнення (радіохвилі мають знезаражувальні властивості).

Радіохвильовий метод може застосовувати гнійний хірург для розтину абсцесу. Етапи розтину нариву радіохвилею:

 1. Хірург обробляє ділянку абсцесу антисептичними препаратами і проводить місцеве знеболення.
 2. Лікар розкриває абсцес за допомогою радіохвильового ножа, виконує дренаж (видаляє гнійний вміст) і проводить санацію порожнини, що утворилася.
 3. Хірург накладає шви і стерильну пов'язку на прооперовану ділянку.

Після радіохвильового висічення новоутворень і наривів можна повертатися до звичного способу життя, дотримуючись призначень хірурга. Після малоінвазивної операції радіохвилями протягом реабілітаційного періоду (в середньому на два-три тижні) необхідно уникати травматизації прооперованого місця, виключити гарячу ванну, відмовитися від відвідування сауни і басейну. Також необхідно обробляти післяопераційну рану і приймати медикаментозні препарати строго за призначенням лікаря.

Записатися на консультацію хірурга в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися ціни на радіохвильову або лазерну хірургію можна на сайті або за телефоном у операторів.

Федоткін Вадим Борисович
Федоткін Вадим Борисович
Лікар відділення хірургії

Відгуки про лікарів-хірургів у Черкасах

Працівники медцентру уважні, ввічливі, привітні. Обслуговування гарне. Прийомом у лікаря проктолога Федоткіна Вадима Борисовича задоволена. Крім професійн...
Наталія , 05.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Велика подяка Федоткіну Вадиму Борисовичу за лікування. Обстежив, розповів про діагноз, що треба робити, зробив лазерну вапоризацію гемораїдальних вузлів. Багат...
Тетяна , 27.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Велика подяка Вадиму Борисовичу за допомогу. Зробив лазерну вапоризацію гемораїдальних вузлів. Все пройшло професійно і без болю. Лікар все розповів про мій діа...
Тетяна , 26.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую лікарю Федоткіну за прийом, чуйний, ввічливий, що дуже важливо для пацієнта. Професійно провів допомогу, дуже вдячна за надію і лікування.
Любов Василівна , 09.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вадим Борисович дуже відмінний спеціаліст. Все дуже добре
Наумець Ян , 25.05.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Федоткін Вадим Борисович відноситься до пацієнта дуже чуйно, лікування проходить легко, діагнози точні. На ресепшені завжди привітні, допоможуть та підкаж...
Валерія , 22.03.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-хірургів у Черкасах

Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Черкаси

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.