Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Ліпома

Поява на тілі набряку і припухлості може свідчити про появу ліпоми - доброякісної пухлини підшкірного шару, що складається з жирових клітин. Вона безболісна, не викликає почервоніння шкіри, тому іноді люди схильні применшувати її небезпеку, вважаючи звичайним косметичним дефектом.

Поступово патологія розвивається: пухлина збільшується в розмірах і може переродитися в злоякісне новоутворення. Тому підшкірна ліпома вимагає компетентного лікування. При появі перших симптомів захворювання, рекомендується звернутися в медичний центр "ОН Клінік".

Що таке ліпома?

Ліпома розвивається в сполучній пухкій тканині під шкірою, в деяких випадках проникає між м'язовими волокнами і проростає до окістя. Складається переважно з жирових клітин, але локалізується в зонах, бідних жировою тканиною: на плечах, у верхній частині стегон, на спині.

Підшкірна ліпома росте повільно, але може досягати значних розмірів. При натисканні на пухлина легко зміщується і в більшості випадків не заподіює людині болю або дискомфорту. Але це залежить від виду новоутворення. Які бувають ліпоми?

Лікарі розрізняють наступні види:

 • періневральна - оточує нервові волокна і віджимає їх, викликаючи гострий біль в ураженій області;
 • люмбосакральна - проростає в спинномозковий канал, створюючи ризик пошкодження нервів;
 • підшкірна ліпома - утворюється безпосередньо в підшкірному шарі і рідко зачіпає оточуючі тканини;
 • міжм'язова - проростає крізь м'язові волокна і схильна до рецидивів у разі неповного видалення.

Також лікарі розрізняють міо- і англіоліпоми, і пухлини суглобів і сухожиль. Але найчастіше у пацієнтів діагностується підшкірне новоутворення (яке в народі називають «жировик»).

Причини його виникнення наступні:

 • порушення метаболізму;
 • генетична схильність;
 • хронічні хвороби печінки і підшлункової залози;
 • цукровий діабет;
 • надмірне вживання алкоголю;
 • незбалансоване харчування.

Пухлини розвиваються у чоловіків і жінок будь-якого віку. У разі підозри на жировик необхідно записатися на прийом до хірурга в медичний центр "ОН Клінік".

Чи може ліпома стати злоякісною?

Багато новоутворень безболісні, але їх розвиток супроводжується низкою ризиків. Досягаючи великих розмірів, вони порушують функції сусідніх органів, перекривають нормальний кровотік. Але головна небезпека полягає в переродженні ліпоми в ліпосаркому – злоякісну пухлину м'яких тканин. Тому рекомендується звернутися до фахівця для вироблення оптимальної тактики терапії.

Лікування полягає в хірургічному висіченні жировика. Перед операцією пацієнт проходить ряд обстежень для виявлення можливих протипоказань. У медичному центрі "ОН Клінік" процедури проводять на передовому устаткуванні, що дозволяє видаляти пухлини через мікророзріз. Малоінвазивні операції мають наступні переваги:

 • призначаються людям будь-якого віку;
 • не зачіпають навколишні (здорові) тканини;
 • скорочують ризик крововтрат;
 • мінімізують час реабілітації до декількох тижнів.

Процедури проводяться амбулаторно під місцевою анестезією, госпіталізація пацієнта не потрібна. Вже через кілька годин після видалення ліпоми людина повертається до звичного життя.

На період реабілітації (до загоєння операційного поля) необхідно дотримуватися простих рекомендацій: регулярно змінювати пов'язку, не допускати її намокання або забруднення, відмовитися від інтенсивних фізичних навантажень, відвідування сауни, лазні або солярію.

Видалення підшкірної ліпоми безболісно, дискомфорт в відновлювальний період мінімальний.
Записатися на прийом до хірурга можна за контактним телефоном медичного центру "ОН Клінік" у вашому місті або заповнивши форму на сайті.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік