Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Сігмоскопія

Діагностика оболонки слизової прямої і сігмовидної кишки допомагає виявити запалення або пухлину в прямій і сігмовидній кишці. Таке дослідження дає можливість визначити характер і причину захворювання (інфекція, вроджена аномалія, розвиток гемороїдального вузла).

Найчастіше сігмоскопію проктологи рекомендують пройти людям після 50 років. Це допомагає своєчасно діагностувати злоякісні пухлини в кишечнику або поліпи, які можуть їх викликати.

Сігмоскопія в порівнянні з колоноскопією є більш щадна і інформативна методика. Сігмоскоп – це прилад з вбудованою відеокамерою у вигляді гнучкої трубки, яка вводиться в анальний отвір на 30-60 см і дозволяє якісно обстежити нижній відділ кишечника.

В середньому, сеанс триває не більше 15 хвилин, під час якого пацієнт не відчуває дискомфорту і болю. Зображення слизової товстої кишки виводиться на екран комп'ютера і дає можливість лікарю-проктологу встановити точний діагноз.

У порівнянні з іншими способами ректального огляду сігмоскопія дозволяє виявити більше 90% патологій в товстій і сігмовидній кишці. Саме це ендоскопічне дослідження кишечника дає більше інформації про його поточний стан, ніж, наприклад, ректороскопія.

За допомогою сігмоскопу можна виявити:

  • поліпи;
  • гемороїдальні вузли;
  • анальні тріщини;
  • коліт;
  • холецистит;
  • сторонні об'єкти.

Підготовка до сігмоскопії включає в себе обов'язковий проктологічний огляд. Це допомагає виявити можливі протипоказання до процедури.
Пройти таке обстеження можна в мережі медичних центрів «ОН Клінік». Кваліфіковані проктологи з досвідом роботи успішно виконують обстеження ануса і сігмовидної кишки за попереднім записом. Ви зможете уникнути черги до лікаря і вибрати найбільш зручний час для візиту в медичний центр.

Показання до проведення сігмоскопії

Основними показаннями до проведення сігмоскопії є періодичні порушення випорожнення, підозра на коліт, холецистит, утворення поліпів у області шлунково-кишкового тракту, а також при кровотечах з ануса.

Дослідження може бути призначене лікарем-проктологом у випадках, коли:

  • виявлено наявність андрологічних захворювань;
  • виявлені гінекологічні хвороби;
  • діагностовано наявність поліпів в області ШКТ (в анамнезі пацієнта або близьких членів сім'ї).

Не завжди сігмоскопія може бути призначена пацієнтові, якщо у нього розлад шлунку (будь-якого характеру). Відхилення від норми можуть бути через порушення раціону харчування, через надмірне вживання спиртних напоїв або внаслідок стресу і нервових розладів.
Направлення на дослідження за допомогою сігмоскопуію проктолог виписує при серйозних скаргах пацієнта на ректальну кровотечу, біль в області ануса або часті запори.

В обов'язковому порядку сігмоскопія призначається при підозрах на захворювання товстої кишки, жовчного міхура (наприклад: холецистит, геморой) або для того, щоб провести витягання чужорідних об'єктів (зокрема, при виявленні сторонніх предметів в дистальному відділі кишечника).

Наявність деяких гінекологічних захворювань у жінок теж може привести до необхідності пройти дослідження на сігмоскопі. В цьому випадку направлення на обстеження виписує лікуючий гінеколог.

Підготовка до трансректального лікування в «ОН Клінік» передбачає виключення з раціону молочних і кисломолочних продуктів, очисну клізму за допомогою кружки Есмарха (ввечері перед візитом до проктолога).

В якості профілактики сігмоскопія може бути призначена проктологом як діагностика через кілька років після проведення холецистектомії або скринінгу при профілактиці раку.
Записатися на прийом в медичний центр можна за допомогою електронної форми або по телефону.

Доступно в медичних центрах:

Діагностика в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік