Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Рентген органів грудної клітини

Рентгенографія органів грудної клітини (ОГК) – це один з найбільш поширених та інформативних методів променевої діагностики для виявлення патологічних змін анатомічних структур грудної клітини (ребра, легені, серце, магістральні артерії та ін.).

У медичному центрі «ОН Клінік» рентгенографія ОГК виконується за допомогою сучасного цифрового обладнання, яке дозволяє швидко отримати чітке зображення досліджуваної області в фіксованому положенні і в робітничому русі, при цьому променеве навантаження на пацієнта знижена в десятки разів, у порівнянні з опроміненням від аналогових рентген-апаратів і цифрових флюорографів.

Що показує рентген грудної клітки?

Залежно від показань пацієнту можуть бути призначені, як оглядова рентгенографія ОГК, так і прицільне дослідження конкретного органу, або рентгеноскопія.

Оглядова рентгенографія органів грудної клітини ефективна у визначенні таких захворювань і патологічних змін, як:

  • інфекційні та запальні процеси (в легких, перикарді, в плеврі і ін.);
  • скупчення газів або крові в плевральній порожнині;
  • хронічні захворювання (емфізема легенів);
  • злоякісний процес в легенях;
  • зміна форми і контурів діафрагми, плевральних синусів;
  • порушення цілісності структур, які формують грудну клітку (травма легенів, перелом ребер, ключиць і ін.);
  • збільшення розміру регіонарних лімфатичних вузлів та ін.

Прицільна рентгенографія дозволяє отримати детальну інформацію про аномалії в локальному органі грудної клітини. Так, рентген серця є не тільки методом діагностики захворювань, але і способом контролю роботи імплантованих імплантатів і медичних апаратів, наприклад, кардіостимуляторів або дефібриляторів, а рентген легенів показує наявність вогнища запалення або пухлини.

Чим відрізняється флюорографія від рентгена грудної клітини?

Флюорографія спрямована на виявлення патологічного процесу виключно в легких, вона є обов'язковою щорічною процедурою оцінки здоров'я органу.

Рентгенографія грудної клітини є набагато більш інформативним методом, але з економічних міркувань виконується за показаннями або для профілактичного обстеження пацієнтів з груп ризику. Дозове навантаження при рентгенографії органів грудної клітини істотно нижче, ніж при флюорографії.

За необхідністю дослідження може додатково проводитися і в бічній проекції, що забезпечує одномоментну діагностику декількох захворювань, наприклад травмування легкого зламаним ребром.

Показаннями для проведення рентгену ОГК служать:

Однак, проведення процедури не рекомендовано жінкам в період вагітності, дітям до 12 років, а також пацієнтам з важкими захворюваннями судин і щитовидної залози.

Як роблять рентген грудної клітки?

У більшості випадків проведення рентгену ОГК не вимагає спеціальної підготовки. В ході процедури пацієнт знаходиться між променевою трубкою і зчитує апаратурою, глибоко вдихнувши, він повинен затримати повітря на кілька секунд. Під час даної затримай повітря і виробляється знімок грудної клітини.

Щоб пройти рентгенологічне дослідження органів грудної клітини в медичному центрі «ОН Клінік» звертайтеся до нас по вказаному телефону або за допомогою заповнення он-лайн заявки на сайті медичного центру.

Доступно в медичних центрах:

Рентген в Харкові
(м. Палац Спорту)
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік