Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Дакріоцистит - запалення слізного мішка

У людини слізний мішок розташований між внутрішнім кутом повік і носом. Якщо виникає непрохідність носослізної протоки, вона запалюється. Це захворювання називають дакріоциститом, і воно може розвиватися як у дорослих, так і в дітей, частіше в немовлят.

Як правило, причинами виникнення дакріоциститу виступають аномалії розвитку носового гирла або носослізної протоки, захворювання верхніх дихальних шляхів, гострі респіраторні інфекції, офтальмологічні хвороби, травми очей.

Також до факторів, що провокують патологію, відносять:

  • зниження імунітету;
  • недоліковані хронічні хвороби;
  • алергічні реакції.

У групі ризику перебувають люди, в яких діагностований цукровий діабет, (уроджене звуження слізного каналу), атеросклероз.

За відсутності належного лікування можуть виникати ускладнення дакріоциститу (запалення тканин очей і очного яблука, інфекційні ураження головного мозку). Якщо ігнорувати запалення слізного мішка – може знадобитися прочищення слізного каналу за допомогою хірургічного втручання (операція). Щоб цього не допустити, за перших симптомів патології терміново звертайтеся по допомогу до лікаря-офтальмолога.

Гострий дакріоцистит

Розрізняють гостру та хронічну форми хвороби. До симптомів гострої стадії відносять появу набряку в області повік, синюшність шкірних покривів біля слізного мішка, звуження очної щілини, виділення гною. Поряд із цим можуть виникати головні болі, слабкість, ломота в суглобах, підвищення температури тіла, а також утворення свища.

Несвоєчасне лікування може призвести до розвитку супутніх уражень очей, зокрема:

  • кон’юнктивіту – ураження слизової ока;
  • блефариту – запалення краю повіки, під час якого підсилюється чутливість очей до світла.

Хронічний дакріоцистит

Неякісне або несвоєчасне лікування дакріоциститу в гострій формі призводить до розвитку хронічної форми. До основних симптомів додається постійна сльозотеча та виділення гною, набряклість і припухлість у зоні очей. Згодом розвивається патологічне розтягання слізного мішка через безперервний гнійний процес. Це загрожує появою виразок на рогівки.

Дакріоцистит і його лікування

Пройти ефективне лікування дакріоциститу в Україні можна в мережі медичних центрів «ОН Клінік» у вашому місті. Діагностика в офтальмолога включає візуальний огляд ураженого ока, пальпацію слізного мішка та необхідні дослідження за призначенням лікаря (біомікроскопія, посів рідини зі слізного каналу, проба Веста та інші).

Після підтвердження діагнозу лікар підбирає діючу терапію, яка містить у собі використання антибактеріальних і протизапальних препаратів, фізіопроцедури для дорослих пацієнтів (наприклад, УВЧ-терапію). За показниками призначають імунопідтримуючу терапію.

Запишіться на прийом до лікаря в офтальмологічне відділення мережі медичних центрів «ОН Клінік», щоб вилікувати дакріоцистит у дорослих і дітей.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік