Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Печіння і свербіж в задньому проході

Мережа медичних центрів «ОН Клінік» спеціалізується на ефективному й безопераційному лікуванні проктологічних хвороб. Малоінвазивна терапія без болю й ускладнень проводиться досвідченими й висококваліфікованими лікарями. Щоб зрозуміти, чому виник сильний свербіж в анальному отворі, необхідно записатися на консультацію й огляд. 

Що означає анальний свербіж?

Що значить свербіж заднього проходу (анальний свербіж)? Це подразнення шкіри в області заднього проходу, і воно є досить розповсюдженим захворюванням у проктології. Свербіж й печіння в задньому проході ділять на первинні (самостійне захворювання) і вторинні (як симптом іншого захворювання). Причини виникнення цього захворювання досить різноманітні: цукровий діабет, глистна інвазія, жовтяниця й ін. Однак якщо свербіж в області заднього проходу присутній, то найчастіше це є симптомом геморою (лікування геморою).

Почервоніння, свербіж й печіння в задньому проході при геморої є проявом ерозії стінок гемороїдальних вузлів. Крім того, якщо гемороїдальні вузли кровоточать, слизова оболонка й шкіра ануса запалюються, що й приводить до появи свербежу й печіння навколо ануса.

Анальний свербіж (чешеться шкіра навколо сфінктера або щипає після дефекації), як правило, особливо виражений при хронічному геморої, а також при супутніх захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Крім того, свербіж заднього проходу може бути викликаний випаданням гемороїдальних вузлів і потраплянням слизу на шкірні покриви, що стає причиною розвитку мацерації шкіри перианальної області.

Також у цій області може виникнути контактний дерматит від лікувальних препаратів, особливо мазі й свічок, що містять подразнюючі компоненти. Клінічні прояви при невизначеному свербежі й печінні в задньому проході (анальному каналі) досить різноманітні. У більшій частині випадків їх прояви наростають поступово. На початковій стадії захворювання ці симптоми проявляються поодиноко й короткочасно, однак разом з розвитком геморою свербіж заднього проходу звичайно посилюється й стає постійним і інтенсивним.

Усунення й лікування свербежу в задньому проході

Постійно ставлять запитання, як лікувати цю проблему. Якщо пацієнт скаржиться на невизначений свербіж в задньому проході, лікування лікарем, як правило, не проводиться окремо. Спочатку проктолог повинен усунути причину, що його викликала. Якщо з'ясовані причини свербежу заднього проходу, і лікування буде по-справжньому ефективне. Найчастіше воно засноване на використанні різних лікарських препаратів, які мають супутній вплив. Воно пригнічує шкірний свербіж і печіння в прямій кишці, лікування ж спрямоване на усунення причини.

Якщо є скарга на сильне печіння в задньому проході (якщо чешеться або щипає під час дефекації), лікування обов'язкове повинне включати дотримання наступних правил особистої гігієни:

  • часте підмивання теплою водою просто необхідно, якщо пече або чешеться в задньому проході, не залежно від причин;
  • використання присипки із цеолітами (якщо геморой не кровоточить);
  • прохолодні примочки із заспокійливими травами;
  • виключення контакту подразненої шкіри із синтетичними матеріалами.

Як зняти свербіж при геморої, як усунути печіння

Коли турбує сильний свербіж в задньому проході, лікування (лікування анального свербежу й болю) передбачає певну дієту, може підсилюватися від певної їжі. Рекомендується в цей період утриматися від м'ясних бульйонів, яєчного білка, меду, шоколаду, копченостей, пряностей, кави й алкогольних напоїв. Також при анальному свербежі при геморої слід обмежити вживання повареної солі.

Звернувшись до медичного центру «ОН Клінік», пацієнт проходить первинне обстеження (діагностика прямої кишки), у результаті якого з'ясовується, чому з'явилося печіння в задньому проході в чоловіків або жінок. Якщо причина – наявність збільшеного гемороїдального вузла, проводиться симптоматична терапія (мазі, ванночки, таблетки) і видалення вузла (без операції, амбулаторно)! Якщо причина інша, то можлива консультація з дерматологом і призначення спільного консервативного медикаментозного впливу.

Доступно в медичних центрах:

Проктологія в Ужгороді
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Сумах
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Маріуполі
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік