Кондиломи, папіломи і генітальні бородавки у жінок

 

Для здоров’я жінок кондиломи і папіломи представляють куди більш серйозну загрозу, ніж для чоловіків. Це обумовлено тим фактом, що одне з найпоширеніших жіночих онкологічних захворювань – рак шийки матки – може бути викликано деякими різновидами вірусу папіломи людини (ВПЛ), які також сприяють появі їх появи.

Плоскі і загострені кондиломи у жінок як загроза онкопатології

Вірус папіломи людини відноситься до числа найбільш поширених вірусних захворювань на Землі. Він має безліч різновидів, кожна з яких по–різному проявляється в організмі жінки. Невід’ємним супутником цього захворювання є кондиломи – невеликі нарости (за своєю природою вони є доброякісними пухлинами), схожі на бородавки з тонкою і м’якою ніжкою. Вони можуть розташовуватися в різних частинах тіла: на шиї, під пахвами, в області геніталій і навіть на язиці.

Кондиломи не дають метастазів і не несуть прямої загрози здоров’ю людини, але, тим не менше, жінці, яка зіткнулася з цією проблемою, краще перестрахуватися і сходити на медичне обстеження.

Гострокінцевими кондиломами називаються доброякісні новоутворення вірусного походження, що виникають на шкірних покривах і слизових оболонках, як у жінок, так і у чоловіків.

Ці утворення являють собою скупчення дрібних сосочків, які мають тілесний або рожевий колір. Їх консистенція м’яка. Діаметр варіює від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. Гострокінцеві кондиломи у жінок найчастіше локалізуються в області як зовнішніх, так і внутрішніх статевих органів. Це:

 • вульва;
 • клітор;
 • присінок піхви;
 • шийка матки;
 • уретра (сечовипускний канал);
 • промежина;
 • анус (задній прохід).

Саме тому їх ще називають генітальними бородавками. Крім інтимної зони, кондиломи зрідка вражають ротову порожнину і пахвові западини. Якщо вони нічим не ускладнені, то їх поява і розвиток в основному безсимптомні.

Кондилома вульви найчастіше зустрічається у молодих, а також вагітних жінок.

Плоска кондилома шийки матки – інший не менш поширений вид доброякісних утворень урогенітального тракту, який так само небезпечний за відсутності лікування. Особливістю плоскої кондиломи є те, що її розвиток і ріст спрямовані не зовні, як у гострокінцевій, а всередину епітелію слизової оболонки шийки матки. Вона не піднімається над поверхнею шкіри або слизовою – а залишається плоскою, урівень з тієї поверхнею, з якої сформувалася. І це ускладнює її діагностування при звичайному огляді. Формується вона в глибоких шарах епітелію шийки матки. Розвиток з глибоких шарів говорить про хронічну форму вірусу, його давню присутність в організмі.

Плоска кондилома також виникає в основному у молодих жінок. Приблизно в половині випадків такий вид протікає з дисплазією, яка оцінюється як стан передонкології.

Генітальні кондиломи у жінок та їх лікування представляють практичний інтерес не тільки для гінекологів, а й для онкологів. Оскільки, на жаль, саме гострокінцеві та плоскі кондиломи найбільш схильні перероджуватися.

Наслідки кондиломи у жінок

Кондилома піхви або кондилома матки небезпечна не тільки тим, що є тривожним сигналом для жінки і нагодою перевіритися на наявність онкологічних захворювань. Вона приносить дискомфорт в статеве життя й ускладнює процедури особистої гігієни. При статевому акті або під час прийняття душу Ви можете випадково пошкодити її та внести інфекцію через відкриту рану. Ні в якому разі не можна намагатися видалити її самостійно – це дуже небезпечно! Лікування кондилом у жінок – прерогатива кваліфікованих фахівців. Пам’ятайте, що це новоутворення, і нехай Вас не бентежать його крихітні розміри, воно може доставити масу незручностей та ускладнень в майбутньому.

Симптоми: на що звернути увагу

Симптоми кондиломи у жінок – це, в першу чергу, її характерний зовнішній вигляд. Тобто, скупчення дрібних сосочків, що піднімаються над поверхнею шкіри.

Інші важливі симптоми гострих кондилом – це тактильність новоутворень, їх висока фізична відчутність. Адже недарма вони називаються гострими: значить, мають гостру, відчутну верхівку. Ця якість дуже важлива для первинного виявлення симптомів самою жінкою. Наприклад, якщо вона розташована не на поверхні шкіри, де її легко помітити – а всередині тіла (піхві, уретрі, шийці матки). Тому розвиток найменших нових відчуттів (незвичайний дискомфорт під час статевого акту, біль, печіння і свербіж) має негайно звернути на себе увагу.

Лікування кондилом у жінок в «ОН Клінік»

Лікування кондилом у жінок (а також бородавок на статевих органах, папіломи на статевих губах), як і у чоловіків, здійснюється за допомогою найбільш ефективних у сучасній дерматології та гінекології методик:

 • локальна кріотерапія і кріодеструкція (припікання рідким азотом);
 • припікання концентрованими кислотами;
 • лазерна абляція (випарювання);
 • хірургічне видалення (видалення);
 • озонотерапія;
 • радіохірургія;
 • електрокоагуляція;
 • дарсонвалізація.

Слід розуміти, що лікування такого захворювання завжди симптоматичне. Тобто, існує можливість усунути тільки його клінічні прояви – але не їх причину – ВПЛ у жінок. А тому певна ймовірність рецидивів завжди присутня.

З метою зниження ризику малігнізації (виникнення злоякісної пухлини), до якої схильні саме гострокінцеві кондиломи, а також для підвищення загального опору організму, паралельно може проводитися імунотерапія препаратами інтерферону.

Завдяки сучасним технологіям такі дефекти як кондилома піхви або кондилома шийки матки з легкістю прибираються без болю та операцій. Для цих цілей в медичному центрі «ОН Клінік» ми використовуємо прилад «Сургітрон». Цей прилад видаляє кондиломи у жінок за допомогою радіохвильового впливу, яке є абсолютно безпечним для здоров’я людини.

В ході декількох короткочасних процедур Ви зможете позбутися від кондилом, не відчуваючи при цьому ніякого дискомфорту. Лікування в «ОН Клінік» проводиться кваліфікованими фахівцями після детального огляду та вивчення історії хвороби.

Навіщо ускладнювати собі життя, відчувати біль і дискомфорт, коли є надійний і абсолютно безпечний спосіб видалення кондиломи у жінок? Медики гінекологічного профілю міжнародного центру «ОН Клінік» завжди готові доступно роз’яснити пацієнткам, що таке кондиломи та їх причини. В арсеналі профільних фахівців завжди знайдеться, чим лікувати кондиломи у жінок. Записатися на прийом до лікаря–гінеколога в «ОН Клінік» дуже просто. Ви можете зателефонувати за номером, вказаним для Вашого регіону, або заповнити форму запису на прийом на нашому сайті.