Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Панкреатит

Підшлункова залоза - орган, який знаходиться за шлунком, біля тонкої кишки, і відповідальний за виконання двох функцій:

  • виділення травних ферментів в тонку кишку для забезпечення перетравлення їжі;
  • виділення гормонального інсуліну і глюкогона в кровотік. Ці гормони допомагають тілу контролювати використання їжі для вироблення енергії.

Панкреатит являє собою запалення підшлункової залози. Збій роботи органу відбувається, коли травні ферменти активуються перед тим, як вийти в тонку кишку і викидаються на підшлункову залозу.

Симптоми при панкреатиті

Причини панкреатиту виражаються в:

  • присутності жовчних каменів;
  • довготривалому вживанні алкоголю;
  • спадкових патологіях підшлункової залози;
  • пережитих травмах і пораненнях підшлункової залози;
  • порушення обміну речовин;
  • застосування певних лікарських засобів.

Якщо ж Ви страждаєте від якихось із перелічених симптомів, найкращим рішенням буде звернутися до лікаря-гастроентеролога. В «ОН Клінік» діагностика панкреатиту займе зовсім небагато часу і додасть Вам впевненості у своєму здоров'ї. На першому ж прийомі лікар проведе збір анамнезу. При необхідності будуть призначені і інші методи діагностики: відеогастроскопія, УЗД, аналізи на присутність в організмі хелікобактер пілорі.

Лікування панкреатиту полягає в тому, що після комплексної діагностики пацієнтові прописується індивідуальна схема лікування. Це прийом медикаментів, спеціальна дієта, в деяких випадках крапельниці.

Панкреатит є небезпечним захворюванням, і краще буде не лікувати його самостійно. Точні симптоми і лікування панкреатиту може визначити кваліфікований лікар. Якщо виникли підозри на захворювання, правильним кроком буде звернення до хорошого фахівця, який допоможе визначити характер хвороби і призначити необхідне лікування.

Раптовий гостра біль у верхній частині живота може застати людину зненацька або бути вже знайомим явищем. Це і служить першим дзвіночком гострого або хронічного панкреатиту.

Хронічний панкреатит

Хронічний панкреатит характеризується довготривалим запаленням підшлункової залози. Виникає внаслідок гострого панкреатиту або довгого вживання алкоголю. Цікавим є те, що вже розвинена патологія може не подавати ознаки протягом багатьох років. Але потім дають про себе знати несподівані симптоми хронічного панкреатиту:

  • помірний або сильний біль у верхній частині черевної порожнини;
  • втрата ваги, викликана всмоктуванням їжі. Відхилення відбувається через випуск малої кількості ферментів для переробки їжі.

Крім того, через пошкодження клітин, що виробляють інсулін, не виключено розвиток діабету.

Лікування хронічного панкреатиту направлено, в першу чергу, на усунення больового синдрому. Людині необхідно переглянути раціон і, по можливості, з'ясувати, чи не спровокувала певна їжа повторний напад хвороби. Далі за індивідуальною схемою встановлюється дієта для пацієнта, призначається терапія, в разі потреби крапельниці. Фахівці «ОН Клінік» важливим пунктом виділяють саме індивідуальну схему лікування, оскільки тільки так можна досягти бажаних результатів в лікуванні захворювання. Тільки приділяючи увагу способу життя, звичному раціону харчування і іншим звичкам людини, можна побудувати ефективну схему лікування для конкретного випадку.

Пацієнти повинні припинити курити, пити алкоголь. Необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря-гастроентеролога. Важливо вживати належні ліки, щоб стримати напади.

Гострий панкреатит

Гострий панкреатит - це різке запалення підшлункової залози, яке виражається приступом сильного болю. Після того, як людина пройшла через правильну терапію, настане одужання. У запущених випадках гостра форма призводить до виливання крові в залозу, що провокує пошкодження тканини, розвиток інфекції та поява кісти.

Симптоми гострого панкреатиту: різкий сильний біль у верхній зоні очеревини, здуття, блювота, часте серцебиття.

Лікування, як правило, полягає в зменшенні больового синдрому, внутрішньовенному введенні спеціальних медикаментів і дотриманні дієти.

Записатися до лікаря-гастроентеролога в «ОН Клінік» можна в будь-який час доби. По телефону є можливість дізнатися вартість первинного обстеження і наступних прийомів.

Доступно в медичних центрах:

Гастроентерологія в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
Гастроентерологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Гастроентерологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Гастроентерологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік