Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Кіста бартолінової залози

Ще кілька років тому, при діагнозі кіста бартолінової залози, проводилося її повне видалення. Але це залишилося в минулому. У сучасній медицині практикуються різні методики, за допомогою яких можливо побороти цю недугу без негативних наслідків для здоров'я.

Що таке бартолінова залоза

Бартолінова залоза знаходиться біля великих статевих губ. Це парна залоза, вона розташована симетрично щодо входу в піхву. Функція бартолінової залози полягає у виділенні тягучою рідини білкової природи, яка необхідна для підтримки нормальної вологості слизової оболонки піхви. Під час інтимної близькості ця рідина грає роль мастила і сприяє більш комфортному протіканню статевого акту.

Через що може початися запалення бартолінової залози?

Бартолінова залоза знаходиться в зоні, яка найбільш схильна до потрапляння різних інфекцій. Головна причина виникнення запалення - це недотримання правил інтимної гігієни. До запалення бартолінової залози також можуть привести такі хвороби як вульвіт, уретрит, кольпіт, а також захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

Чим небезпечне запалення бартолінової залози?

Коли вивідні канали залоз блокуються, то рідина, що виділяється, починає накопичуватися всередині і утворюється кіста. Її розмір варіюється в межах від 1 до 4 сантиметрів. Кіста бартолінової залози не викликає хворобливих відчуттів, але може створювати дискомфорт під час ходьби. Однак не варто думати, що вона настільки вже нешкідлива. Якщо вчасно не почати лікування бартолінової залози, то кіста загноїться і утвориться болючий абсцес.

Методики лікування

Лікування запалення бартолінових залоз може бути вироблено двома способами: за допомогою розтину кісти або встановлення спеціального катетера.

Розтин кісти бартолінової залози - це найбільш простий, але в той же час, і найменш ефективний спосіб лікування. В ході процедури проводиться розріз, через який витікає вміст кісти та промивається її порожнина, власне, на цьому процедура і закінчується. Запалення сходить, але через якийсь час є велика ймовірність повторної закупорки каналу бартолінових залоз і утворення нової кісти.

Метод встановлення катетера складніший, але і відрізняється високою ефективністю, тому що дозволяє сформувати новий здоровий канал для виходу рідини, що виробляється залозою. Методика полягає в наступному: під місцевою анестезією лікар робить невеликий надріз на кісті або абсцес, через який видаляється вся накопичена в ньому рідина. Потім в очищену порожнину вводиться спеціальний катетер, який буде там знаходиться протягом 6 тижнів. За цей період у бартолінової залози формується новий канал для виведення рідини і ймовірність повторного запалення стає мінімальною.

Лікування бартолінової залози в «ОН Клінік»

У медичному центрі «ОН Клінік» лікування бартолінової залози проводиться із застосуванням катетера. Позитивні сторони цієї методики вже були описані вище. Процедура встановлення катетера займає всього 5-10 хвилин. Після проходження курсу лікування кісти бартолінової залози в «ОН Клінік», ймовірність рецидиву захворювання практично дорівнює нулю.

Щоб записатися на прийом до лікаря-гінеколога в «ОН Клінік», Вам достатньо зателефонувати за телефонним номером, вказаним для Вашого регіону, або заповнити просту форму запису на прийом на нашому сайті.

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік