Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Мезотимпаніт

Мезотимпанит – це різновид хронічного отиту з гнійним запаленням середнього вуха і перфорацією барабанної перетинки по центру. При неправильному лікуванні запалення середнього вуха гострий отит переходить в хронічну форму. При цьому відбувається зміна складу бактеріальної мікрофлори, її токсичність зростає настільки, що натягнута частина барабанної перетинки практично розплавляється, перетворюючись в гнійний вміст.

Симптоми мезотимпаніту

Головний симптом – погіршення слуху з боку вуха з постраждалою перетинкою та інтоксикація організму, що проявляється слабкістю, головним болем, сонливістю, температурою до 39°С. В області вуха відчувається пульсація.

На загострення хвороби вказують виділення, що з'являються з вуха, які можуть мати різний характер: спочатку у вигляді слизу без запаху, потім у вигляді гною з неприємним запахом. Якщо процес зачепив тільки середнє вухо, в ньому з'являється низькочастотний шум, закладеність, відгук власного голосу.

При повторенні епізодів мезотимпаніта і ураженні внутрішнього вуха виникає високочастотний дзвін, свист, писк і подальше зниження слуху. Навіть при помірному фізичному навантаженні, легких поворотах голови, можуть відбуватися вестибулярні порушення у вигляді запаморочення.

Причини виникнення мезотимпаніту – перенесені ГРВІ, переохолодження і потрапляння у вухо води.

Як проходить лікування мезотимпаніту в «ОН Клінік»

Незважаючи на те, що мезотимпанит лікується і прогноз сприятливий, самолікування може призвести до ускладнень і повної або часткової втрати слуху. У медичних центрах «ОН Клінік» при своєчасно розпочатої терапії вдається уникнути розвитку ускладнень і відновити слух до початкового рівня.

Діагностика мезотимпаніту в медичному центрі проводиться за допомогою стандартних процедур отоскопії та отоендоскопії. Мазок вмісту, взятого з вуха, направляється в баклабораторію для вивчення мікрофлори та виявлення збудника захворювання. Для оцінки стану організму роблять загальний аналіз крові та на цукор.

За неясною картиною отоларинголог додатково призначає:

  • рентген сосковидних відростків за Шюллером;
  • відеоотоскопію;
  • аудіометрію.

Після того, як лікар переконався в правильності діагнозу і визначив фазу хвороби, він приступає до активного лікування пацієнта:

  • проводить очищення та продування порожнини вуха від гною;
  • для усунення запалення призначає курс антибіотиків;
  • для знезараження і просушування вуха застосовує мазі, свічки, аерозолі;
  • контролює процес рубцювання і відновлення барабанної перетинки;
  • для зміцнення імунітету призначає курс вітамінів і антигістамінних препаратів.

У період ремісії для закріплення терапевтичних результатів ЛОР призначає фізіотерапію: електрофорез, фонофорез, мікрохвильовий вплив, УФО, УВЧ. Ці процедури, призначені курсами, покращують обмін речовин і прискорюють процеси загоєння в вусі. Після зняття набряклості, розкриття слухового проходу і відновлення роботи барабанної перетинки і кісточок до пацієнта поступово повертається гострота слуху.

Якщо пацієнт схильний до періодичних спалахів отиту, для нього кращою профілактикою мезотимпаніту буде своєчасний початок лікування ГРВІ та захворювань носоглотки, щоб не допустити потрапляння інфекції в вухо. Паралельно потрібно працювати над зміцненням імунітету і захисних сил організму.

Пацієнти, що пройшли курс лікування у відділенні отоларингології «ОН Клінік», отримують детальні рекомендації, як уникнути отиту і розвитку мезотимпаніту. 

Доступно в медичних центрах:

Отоларингологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік