Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Гайморит

Гайморит – це синусит, локалізований в верхньощелепній (гайморовій) пазусі. Інфекційно-запальне захворювання слизової оболонки гайморової пазухи проявляється набряком носових шляхів, утрудненим диханням, гнійними виділеннями з носа і головним болем. Запалення може бути одностороннім, а якщо вражає відразу обидві пазухи – це двосторонній гайморит.

Симптоми гаймориту

Розвивається хвороба найчастіше на тлі ГРВІ та ГРЗ. Потрапивши на слизову носа, інфекція поширюється в додаткові синуси, і при слабкому імунітеті знаходить там для себе благодатний ґрунт для розмноження. Запальний ексудат, накопичений в пазухах, тисне на їх стінки, при доторканні до лиця з'являються болі.

Характерні симптоми гаймориту:

  • сильний головний біль при нахилах;
  • нежить, що триває більше тижня;
  • в голосі з'являються і посилюються гугняві нотки;
  • виділення з носа набувають жовто–зелений колір з неприємним запахом;
  • при натисканні під очима, біля носа і в області чола з'являється біль;
  • загальна слабкість, запаморочення, висока температура (при гострій формі).

При хронічній формі з'являється сухий нічний кашель, що не піддається лікуванню. Його викликає гній, що витікає з пазух, який дратує задню стінку глотки.

Різке посилення болю в області проекції навколоносових пазух теж підказує, що це вже не просто риніт, а ознаки гаймориту, і потрібно терміново звертатися до лікаря. При згаянні моменту, коли гостра форма перейшла в хронічний гайморит, може знадобиться прокол, щоб видалити слиз і гній.

Запалення гайморової пазухи викликають бактерії, віруси, грибки. Крім інфекційних відомі неінфекційні форми – вазомоторний гайморит і алергічний. Вони характеризуються хвилеподібним перебігом хвороби з ремісіями і загостреннями.

Лікування і профілактика гаймориту

У медичних центрах «ОН Клінік» діагноз захворювання встановлюється після проведення ендоскопічного дослідження порожнини носа. У сумнівних випадках і для уточнення природи запалення додатково проводиться передня риноскопія або рентген придаткових пазух, призначається загальний аналіз крові. Виходячи з результатів діагностики, отоларинголог визначає, як лікувати гайморит у даного пацієнта.

Лікування гаймориту передбачає загальну протизапальну терапію і місцеве лікування, спрямовані на знищення збудника хвороби та дренаж пазух. При гнійної формі з ознаками загальної інтоксикації проводиться антибактеріальна терапія.

З дренажем пазухи відмінно справляються антисептики і розчини, забезпечуючи відтік виділень і санування її порожнини. Для промивання носа при гаймориті застосовуються розчини бактеріофагів, які пригнічують діяльність патогенних бактерій. Після зняття у пацієнта гострих симптомів захворювання можуть призначити курс фізіопроцедур.

З'явившись одного разу, запалення носових пазух може проявлятися і далі в періоди міжсезоння.

Всім, хто в групі ризику, необхідно дотримуватися правил профілактики гаймориту, щоб зупиняти захворювання на ранньому етапі:

  • вдягатися по сезону;
  • зміцнювати імунітет;
  • вчасно лікувати захворювання носоглотки;
  • своєчасно лікувати стоматологічні захворювання.

Якщо в будові носових ходів є анатомічні дефекти, які можуть порушувати відтік ексудату і викликати запалення верхньощелепних пазух, їх треба усунути. Всі запалення є осередками інфекції та можуть спровокувати різні ускладнення при збігу несприятливих обставин.
За консультацією звертайтеся до ЛОРа, запис на прийом в «ОН Клінік» цілодобово.

Доступно в медичних центрах:

Отоларингологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік