Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Тромбоз і тромбофлебіт

Рух крові від тканин нижніх кінцівок до серця забезпечується злагодженою роботою мережі венозних судин: глибокі і периферичні вени, і їх комунікантні судини, що їх зв’язують. Порушення гемодинаміки, внаслідок зміни діяльності структур венозної системи, істотно позначається на здоров'ї і стає причиною розвитку багатьох захворювань. Одними з найбільш поширених патологій вен є тромбофлебіт і тромбоз глибоких і поверхневих вен нижніх кінцівок.

Діагностика і лікування, що проводяться лікарями-флебологами медичного центру «ОН Клінік» дозволяють максимально швидко встановити тип судинного захворювання і призначити результативний курс терапії, знижуючи ризик розвитку небажаних наслідків. Також наші пацієнти отримують схему заходів для профілактики порушень кровообігу в майбутньому.Лікування народними засобами і відсутність спостереження фахівця може привести до істотного погіршення поточної клінічної картини.

Чим відрізняється флеботромбоз від тромбофлебіту?

Флеботромбоз - це гостре захворювання, яке спровоковане зміною згортання крові і порушенням прохідності вени через утворення тромбу. Наслідком гострого тромбозу вени стає не тільки погіршення кровообігу, але і легенева тромбоемболія, і хронічна венозна недостатність.
Тромбофлебіт - це запальне захворювання венозної стінки, що супроводжується формуванням згустку крові. При гострому тромбофлебіті існує високий ризик відриву тромбу від судинної стінки і розвитку легеневої емболії, сепсису (септичний тромбофлебіт).

Таким чином, незалежно від механізму і причини виникнення патологій, вони призводять до закупорки судини і можуть стати причиною станів, що загрожують життю пацієнта.

Факторами збільшення ймовірності виникнення тромбозу і тромбофлебіту в венах служать:

 • перенесені травми, переломи і операції;
 • варикоз;
 • вроджені аномалії судин і схильність до утворення тромбів;
 • гормональний дисбаланс;
 • метаболічні порушення;
 • захворювання серця;
 • тривала катетеризація судини;
 • куріння, алкоголізм та ін.

Клінічними ознаками тромбофлебіту глибоких вен є набряк і біль в ураженій кінцівці. Тромбофлебіт поверхневої вени супроводжується ущільненням і локальним підвищенням температури шкіри по ходу запаленої вени, відчуттям важкості і втоми ніг.

Тромбоз глибоких вен на ранніх стадіях не має яскраво виражених характерних симптомів, але прогресування захворювання супроводжується:

 • раптовим болем, що посилюється (особливо при фізичних навантаженнях);
 • сильним набряком м'яких тканин;
 • підвищенням температури тіла (до 39 ° С);
 • посинінням шкіри ураженої кінцівки;
 • проявом мережі розширених поверхневих вен (на другий/третій день тромбозу) і ін.

Ми наполегливо рекомендуємо звернутися до лікаря при появі перших ознак захворювання. Засоби народної медицини при безконтрольному застосуванні можуть погіршити поточний стан пацієнта та не надати очікуваного лікувального ефекту. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні широкий спектр досліджень і аналізів для визначення типу і стадії хвороби. Щоб записатися на прийом до судинного хірурга або флеболога нашого медичного центру, зателефонуйте нам по вказаному телефону або залиште заявку із зазначенням бажаної дати і часу прийому.

Доступно в медичних центрах:

Флебологія в Харкові
(м. Пушкінська)
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік