Обрати клініку
Ділимося порадами про здоров'я:

Комплексне обстеження прямої кишки у проктолога: методи і принципи

Для призначення адекватної терапії та успішного лікування будь-якого проктологічного захворювання найважливіше значення має правильна діагностика. Сучасна проктологія має широкий спектр методів діагностики.

Рання діагностика і лікування прямої кишки та заднього проходу в проктології стають більш комфортними і результативними завдяки новітнім методам обстеження. Комплексне інструментальне, візуальне та відеообстеження прямої кишки і геморою дозволяє вже при первинному огляді поставити точний діагноз. Проктолог відразу ж призначає правильне лікування.

Інструментальні методи дослідження прямої кишки допомагає здійснити спеціальне сучасне обладнання. До них відносяться:

 • аноскопія;
 • ректороманоскопія;
 • іригоскопія (рентген);
 • колоноскопія.

Відеообстеження у проктолога приладом (на глибину 20 см) відноситься до ендоскопічних методів діагностики. Воно здійснюється за допомогою відеоректоскопу: медичного приладу, оснащеного спеціальною відеооптикою.

Незважаючи на велику кількість високотехнологічних інструментальних методів обстеження, мануальний спосіб займає в сучасній діагностиці далеко не останнє місце. По-перше, перевірка прямої кишки і огляд ручним способом є обов’язковим при первинному обстеженні. По-друге, пальцьовий огляд ануса і заднього проходу дозволяє безпомилково діагностувати навіть злоякісну пухлину заднього проходу. Адже в 50% всіх випадків проктологічної онкопатології новоутворення локалізується в межах досяжності введених в анус пальців

Проктологія – делікатна сфера медичної діяльності. Не дивно, що кожного пацієнта цікавлять питання про те, як проходить обстеження прямої кишки у проктолога в клініці, що і як обстежує проктолог, як обстежити пряму кишку без сорому і без болю.

У медичному центрі «ОН Клінік» ректальне дослідження прямої кишки, аналізи і біопсія проводяться максимально комфортно для пацієнта. Проктолог призначає біопсію тільки при підозрі на поліпи або пухлину.

Очна діагностика, порядок її проведення

Що таке комплексне проктологічне обстеження прямої кишки, відомо небагатьом. А між тим, навіть мале знання того, як робиться діагностика прямої кишки у проктолога, дозволить уникнути конфузних моментів.

Більшість пацієнтів звикло думати, що єдина поза для проктологічного огляду – це навкарачки, спираючись на кушетку зігнутими в ліктях руками. Або в гінекологічному кріслі. Однак колінно-ліктьове положення – не єдино можлива позиція для обстеження. І тим, хто вже побував в медичному центрі «ОН Клінік», добре відомо, в якій позі проходить огляд у проктолога. Це лежання на боці на кушетці зі зігнутими в колінах ногами. Дуже зручна і природна для пацієнта поза, яка дозволяє максимально розслабитися: як морально, так і фізично.

Сором’язливу прекрасну стать завжди буде хвилювати питання, як жінки проходять проктологічний огляд. Насправді, істотних відмінностей між тим, як відбувається огляд чоловіків і жінок, немає.

Поряд з питанням про те, в якій позі обстежуються пацієнти, багатьох цікавить питання: що дивиться проктолог?

Ректальне обстеження прямої кишки в проктології дозволяє лікарю візуально оцінити стан анального отвору, слизової оболонки і м’язів ануса, а також дистального і сигмовидного відділів прямої кишки.

Щоб не відкладати візит до проктолога на інший день через непідготовленість, необхідно знати, як готуватися до обстеження у проктолога. Необхідний перехід на легку їжу і очисна клізма за добу до обстеження.

Перш ніж зважитися на проходження обстеження у проктолога, пацієнт поцікавиться тим, скільки коштує комплекс діагностичних заходів, необхідний для постановки точного діагнозу. Вартість дослідження у проктолога формується з урахуванням всіх діагностичних заходів, які в нього входять.

Кожній людині варто пам’ятати про те, що ціна комплексного проктологічного обстеження завжди нижче тієї ціни, яку згодом доводиться витрачати на лікування, якщо хвороба вже далеко зайшла. Тому вчасно пройдена діагностика рятує і від ускладнень, і від серйозних грошових витрат.

Дослідження ануса

Проктологія і діагностика проктологічних захворювань відіграє виключно важливу роль у функціонуванні шлунково-кишкового тракту, стану репродуктивної системи.

Які існують процедури і методи діагностики проктологічних захворювань? Сучасні методи дослідження заднього проходу включають в себе:

 • пальцеве ректальне обстеження;
 • інструментальний огляд ануса (аноскопія);
 • відеообстеження (відеоаноскопія, відеоректоскопія);
 • колоноскопія;
 • іригографія (рентген з контрастною речовиною);
 • УЗД;
 • біопсія, цитологія.

Методи обстеження в проктології дозволяють виявити найменші структурні зміни слизової оболонки ануса (наявність інфільтратів, рубців, нориць), вчасно діагностувати поліпи і онкоутворення.

Забір біоптату зазвичай відбувається при ректороманоскопії, коли лікар дивиться через ендоскоп на стан прямої кишки і дистального відділу сигмовидної кишки. Чи боляче робити біопсію? Досвід проктолога і вдало обрана для обстеження поза мінімізують ймовірність неприємних відчуттів. До того ж, при дослідженні ануса застосовується анестезуючий гель.

Які процедури включає огляд анального каналу у лікаря? Зазвичай це пальцеве дослідження ануса, аноскопія та ректоскопія. Види огляду пацієнта різноманітні. Їх підбір індивідуальний, і залежить від характеру скарг.

Що включає в себе поглиблений огляд, що потрібно для благополучного його здійснення? Ректороманоскопія дозволяє досліджувати пряму і сигмовидну кишки на глибині до 30-35 см.

Що повинен подивитися на прийомі лікар-проктолог? Стан перианальних тканин, анальний отвір і слизову оболонку прямої кишки.

Як часто потрібно проходити огляд? Хоча б раз на рік. І це стосується не тільки проктології, а й будь-якої галузі медицини. А при наявності тривожних станів (тривка діарея або запор, болюча дефекація) слід пройти огляд негайно.

Пройти перше обстеження у проктолога – для людини це завжди психологічне випробування. Про те, як обстежується задній прохід, які маніпуляції робить проктолог при обстеженні, в народі ходять справжні легенди, які бентежать розум новачків. Однак проктолог в діагностичному центрі багатопрофільної клініки «ОН Клінік» сміє запевнити всіх, хто має сумніви: це не боляче і не соромно. Набагато соромніше не піклуватися про власне здоров’я.

Фахівці центру «ОН Клінік» докладуть усіх зусиль для того, щоб зробити Ваш перший візит в проктологічний кабінет якомога більш невимушеним. А головне – точним в плані діагностики.

Обстеження у проктолога включає:

 • відеоаноскопію (огляд прямої кишки на глибину до 6 см);
 • ректоскопію (огляд прямої кишки на глибину до 15 см);
 • пальцеве дослідження області ануса.

Повне проктологічне обстеження триває близько 40 хв. Використовуються одноразові інструменти, лікування може бути розпочато вже при первинному прийомі.

Послуга доступна у містах: