Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Гострі респіраторні інфекції верхніх дихальних шляхів

Гострі інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів – це запальні процеси в носоглотці, викликані вірусами або бактеріями. ГРЗ хворіють усі й не тільки в осінньо-зимовий період. Частота захворювань залежить від здатності організму опиратися інфекціям.

Захворювання верхніх дихальних шляхів

У цю категорію захворювань входять: риніт, тонзиліт, синусит, ларингіт, фарингіт, аденоїдит. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Виявляється захворювання через 1 5 днів після зараження.

Якщо встигнути помітити симптоми вірусної інфекції на початковій стадії риніту, можна мінімізувати ризики вторинних бактеріальних ускладнень, використовуючи такі процедури, як промивання придаткових пазух носа, промивання мигдалин, інгаляції. Якщо момент упущений, вірусне захворювання починається гостро, з підйомом температури до 39 ° С і вище, триває 5-7 днів.

Загальні симптоми для інфекційних захворювань:

На відміну від вірусної інфекції, бактеріальна інфекція, проникнувши в організм, розвивається поступово, з температурою до 38°С, але має більш виражені симптоми. Іноді бактеріальна інфекція йде другим колом відразу ж після вірусного захворювання, локалізуючись в носі або в горлі, внаслідок чого хвороба затягується на 12-14 днів.

Крім цього, кожна хвороба має свої характерні симптоми:

 • риніт – набряк слизової, нежить, сльозотеча, головний біль;
 • синусит – запалення придаткових пазух, втрата нюху;
 • ларингіт – запалення гортані і голосових зв'язок, осиплість;
 • фарингіт – запалення слизової глотки, сухий кашель;
 • тонзиліт – почервоніння і запалення піднебінних мигдалин;
 • аденоїдит – запалення носоглоткового мигдалика.

Як проходить лікування захворювань верхніх дихальних шляхів?

Лікування запалень верхніх дихальних шляхів направлено на усунення набряку слизової оболонки, усунення скупчення слизу і відновлення прохідності дихальних шляхів. Для цього використовуються препарати, спрямовані на знищення патогенної бактеріальної мікрофлори, і протимікробні засоби місцевої дії.

Лікування ГРВІ проходить за наступною схемою:

 • прийом жарознижуючих ліків;
 • розрідження і виведення мокротиння;
 • прийом протинабрякових препаратів;
 • препарати для зняття сухого кашлю;
 • промивання носа сольовим розчином;
 • препарати для підвищення імунітету;
 • полівітаміни, рясне тепле питво.

Лікування ГРЗ бактеріальної природи з гнійними проявами або в хронічній формі передбачає застосування антибактеріальних засобів. Вони надають бактерицидну дію і швидко знищують збудника інфекції.

Складність полягає не в лікуванні інфекції дихальних шляхів, а в точному визначенні її природи. При вірусній інфекції антибіотики марні, тільки завдадуть організму шкоду. При бактеріальній – відсутність належного лікування може призвести до ускладнень хвороби. Встановлювати діагноз і визначати спосіб лікування може тільки отоларинголог.

У медичних центрах «ОН Клінік» прийом ЛОРа включає комплексну діагностику ГРЗ і визначення збудника інфекційного захворювання. Діагноз встановлюється на підставі даних огляду, анамнезу хвороби та лабораторних підтверджень. Залежно від діагнозу розробляється терапевтичний план лікування.

Лікування в медичному центрі проводиться амбулаторно. Якщо пацієнт дотримується всіх призначень лікаря, одужання приходить швидко. Висновок про стан здоров'я ЛОР дає на контрольному огляді.
 

Доступно в медичних центрах:

Отоларингологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік