Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Обстеження в офтальмолога

Більше 80% інформації про навколишнє середовище людина одержує за допомогою зору. Підтримувати зір у нормі – значить бачити світ у його красі, бачити близьких і дітей, насолоджуватися творами мистецтва, читати та дивитися на нічне небо. Щоб підтримувати нормальний стан очей і вчасно виявляти порушення зору, потрібно періодично обстежуватися в лікаря.

Офтальмолог займається діагностикою, лікуванням і профілактикою очних захворювань. Для обстеження пацієнта і його зручності лікар використовує робоче місце офтальмолога. Медичний центр надає офтальмологічні послуги:

 • комп'ютерна діагностика зору;
 • корекція аномалії рефракції з підбором окулярів або контактних лінз;
 • діагностика глаукоми та її лікування;
 • корекція зору в дітей і підлітків;
 • апаратне лікування амбліопії, міопії, гіперметропії, астигматизму та косоокості;
 • амбулаторні методи лікування: призначення ліків і парабульбарні ін'єкції;
 • біомікроскопія – дослідження переднього відрізка очей;
 • офтальмоскопія – дослідження очного дна;
 • лікування демодекозу;
 • тонометрія – вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • видалення стороннього предмета.

Обстеження в офтальмолога починається з опитування – лікар уточнює причину звернення та розпитує про скарги. Він оцінює стан слізних проток, положення та рухливість очей, досліджує очне дно, обстежує зіниці й оцінює їхню реакцію на світло.

Далі лікар проводить візометрію та використовує інструментальні методи діагностики: біомікроскопію, рефрактометрію та скіаскопію.

Візометрія – це спосіб визначення гостроти зору за допомогою таблиць або проектора знаків, де розташовані букви або картинки різного розміру.

Біомікроскопія ока передбачає детальне вивчення оптичних середовищ і тканин ока.

Рефрактометрія – об'єктивне визначення рефракції ока за допомогою спеціальних приладів.

Скіаскопія – це метод визначення рефракції очей, під час якого офтальмолог оцінює заломлення світлового променя в очному яблуці. Підозрюючи супутню патологію, лікар призначає консультацію в суміжних фахівців (невролог, ендокринолог) або додаткові методи обстеження, наприклад, магнітно-резонансну томографію головного мозку.

Після обстеження офтальмолог ставить діагноз, призначає лікування та дату наступної консультації для оцінки ефективності терапії, підбирає методи профілактики.

Корекція аномалії рефракції (підбір окулярів, контактних лінз)

Аномалія рефракції – це порушення, під час якого око не може точно сфокусувати зображення. У результаті людина бачить розпливчасто. Найчастіші аномалії рефракції – міопія (короткозорість), гіперметропія (далекозорість), астигматизм і пресбіопія. Цим захворюванням не можна запобігти, але їх можна діагностувати та допомогти очам працювати правильно.

Для діагностики аномалій рефракції офтальмолог перевіряє зір за допомогою набору лінз і пробної оправи. Ці інструменти також дозволяють виявити приховану або явну косоокість. Для лікування використовуються коригувальні окуляри або контактні лінзи, апаратне лікування. Зір відновиться, якщо вчасно звернутися до лікаря та вилікувати дефекти рефракції особливо в дитячому віці.

Апаратне лікування амбліопії, міопії, гіперметропії, астигматизму та косоокості

Амбліопія або синдром «ледачого ока» – це зниження гостроти зору, який зустрічається в 1% населення розвинених країн. Міопія або короткозорість – це дефект зору, під час якого людина не може бачити чітке зображення на далекій дистанції. При гіперметропії й астигматизмі заломлені промені не потрапляють на сітківку. Косоокість – це патологія, під час якої вісь ока відхиляється від нормальної.

Ці хвороби поєднує одне – їх можна вилікувати не лише підбором окулярів, але й сучасними інструментальними способами. В офтальмологічному відділенні використовується апарат – комплекс «Бослаб». Обладнання стимулює роботу потиличної кори головного мозку, яка відповідає за обробку зорової інформації. Це підвищує активність клітин мозку та покращує зір.

Крім амбліопії, міопії та косоокості, лікування комплексом «Бослаб» показане при ністагмі, далекозорості, астигматизмі, спазмі акомодації, астенопії, дистрофії сітківки й атрофії зорового нерва. Лікування проводиться протягом 15-20 сеансів, кожен з яких триває до 30 хвилин. Покращення зору спостерігається у 80-90% пацієнтів.

Офтальмоскопія

Офтальмоскопія – це метод діагностики очного дна за допомогою спеціальних інструментів:

 • лінза Гольдмана, за допомогою якої офтальмолог оцінює стан очного дна, вивчає кут передньої камери та центральну частину ока, досліджує периферичну область очного яблука;
 • електричний офтальмоскоп – інструмент, який дає чітке зображення очного дна з адекватним освітленням, яке виключає рефлекторне закриття очей і зміну діаметра зіниці (це підвищує точність огляду очного дна).

Офтальмоскопія дозволяє виявити атрофію й ушкодження зорового нерва, макулодистрофію, інфекцію або відшарування сітківки. Крім того, офтальмолог може виявити ознаки супутніх захворювань: цукрового діабету, злоякісних новоутворень і гіпертонічної хвороби.

Біомікроскопія очей

За допомогою біомікроскопії лікар оцінює стан слізної плівки, рогівки, передньої камери ока, райдужки, склоподібного тіла, сітківки та кришталика. Для цього офтальмолог використовує щілинну лампу та лінзу Гольдмана. Це безболісна процедура, яка не вимагає підготовки та приймання ліків. У результаті біомікроскопії можна виявити судинні порушення ока, помутніння, знайти дрібні сторонні предмети, наприклад, скляний пил.

Тонометрія

Глаукома – важке захворювання очей, що призводить до часткової або повної сліпоти. Патологія розвивається через підвищення внутрішньоочного тиску. Отже, щоб запобігти глаукомі, потрібно регулярно проводити тонометрію – дослідження внутрішньоочного тиску. Для цього офтальмолог використовує тонометр Маклакова. Хід процедури:

 • пацієнт лягає на кушетку, лікар сідає біля голови і капає в очі знеболюючий препарат;
 • офтальмолог ставить на рогівку маленький металевий циліндр, на дно якого нанесено трішки фарби;
 • рогівка зменшується в діаметрі, лікар знімає металевий циліндр, фіксуючи те, скільки фарби залишилося на його дні.

Наприкінці процедури лікар ставить циліндри на папір, який обробляється спиртом, і оцінює відбитки. На папері залишаються кола, діаметр яких лікар вимірює лінійкою. Діаметр відбитків металевого циліндра показує внутрішньоочний тиск, який вимірюється в міліметрах ртутного стовпа.

Зверніться до офтальмолога, якщо:

 • знизилася гострота зору;
 • болять або швидко втомлюються очі;
 • виникають спонтанні сльозотечі;
 • з'явився дискомфорт в очах;
 • червоніють очі;
 • в очне яблуко потрапив сторонній предмет.

Щоб запобігти хворобам очей, проходьте профілактичний огляд в офтальмолога раз на 1 рік. Запишіться на прийом, зателефонувавши за номером телефону або залишивши онлайн-заявку на сайті.

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік