Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Пренатальний скринінг

Пренатальним скринінгом називається медичне обстеження плода, спрямоване на виявлення будь-яких відхилень у нормальному перебігу вагітності, включаючи аномалії розвитку плода. Згідно з наказом МОЗ України №417, майбутнім матерям рекомендується пройти дві процедури - в першому і другому триместрі вагітності. Обстеження безболісні і безпечні для здоров'я жінки і її дитини.

Для чого потрібен пренатальний скринінг?

Пренатальній скринінг потрібен для раннього виявлення патології у формуванні плоду. Перший скринінг проводять зазвичай на 11-13 тижні.

За результатами досліджень лікар може виключити такі важкі хромосомні порушення, як:

 • синдром Дауна;
 • синдром Едвардса;
 • синдром Патау.

Другий скринінг дає ще більш точну оцінку стану дитини і майбутньої матері, дозволяє оцінити стан плода, його кісткову структуру, норму розвитку внутрішніх органів.

Що показує пренатальний скринінг?

За допомогою ультразвукового дослідження (УЗД), лікар визначає розміри плоду, окружність голови і живота, приблизну масу тіла і ряд інших показників. Порівнюючи їх з нормальними значеннями для конкретної тижні вагітності, лікар робить висновки про відсутність аномалій розвитку.

Основні критерії оцінки при скринінгу 1 триместру:

 • розмір плода від тімені до куприка (КТР);
 • відстань між скроневими кістками (БПР);
 • товщина комірного простору;
 • довжина кісток носа.

Норми першого скринінгу складають 43-65мм для КТР, 17-24мм для БПР при розмірі комірного простору не більше 3 мм. Наявність відхилень від даних цифр ще не означає патологію - для постановки точного діагнозу потрібні інші дослідження, наприклад, аналіз крові на біохімію.

На скринінгу 2 триместру фахівець також оцінює місце прикріплення плаценти до матки (для виключення ризику її відшарування) і місце кріплення пуповини.

Як роблять пренатальний скринінг?

Процедура УЗД абсолютно безпечна для матері і її дитини. Лікар призначає час проведення дослідження. УЗД не вимагає спеціальної підготовки. Якщо будуть потрібні додаткові обмеження, наприклад, дотримання дієти або тимчасова відмова від вживання ліків, про них розповість гінеколог, який спостерігає. Розшифровка результатів першого і другого скринінгу готуються відразу після обстеження, уточнити їх можна в кабінеті вашого лікаря.

На якому терміні роблять перше УЗД плоду?

Згідно з рекомендаціями МОЗ України, перший скринінг при вагітності виконують на 11-13 тижнях. Тимчасові рамки для проходження другого скринінгу при вагітності – 18-20 тижні. За бажанням, майбутня мама може пройти УЗД і в третьому триместрі для визначення передлежання плода.

Чи потрібно робити пренатальний скринінг?

Пренатальний скринінг не обов'язковий, але рекомендуємо не нехтувати ним. Він дозволяє виявити важкі і несумісні зі здоровим розвитком плоду на ранній стадії і прийняти зважене рішення про збереження вагітності.

Важливо пройти обстеження жінкам, які перебувають у групі підвищеного ризику:

 • з генетичними захворюваннями в сімейному анамнезі;
 • народжують у віці старше 35-40 років;
 • перенесли інфекційні захворювання в першому триместрі;
 • приймають ліки, здатні порушити формування плоду;
 • працюють на шкідливих виробництвах;
 • з невиношуванням вагітності в медичній історії.

Пройти процедуру можна в медичному центрі «ОН Клінік». Ми використовуємо сучасне ультразвукове обладнання, що дозволяє з високою точністю визначати всі необхідні параметри формування плоду. Записатися на обстеження можна за контактним номером телефону медичного центру.

Youtube ON Clinic

Доступно в медичних центрах:

УЗД в Харкові
(м. Палац Спорту)
Запис по телефону цілодобово:
УЗД в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
УЗД в Харкові
(м. Пушкінська)
Запис по телефону цілодобово:
УЗД в Одесі
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік