Logo
0 800 30 77 33

Неврологія в Ужгороді

Відділення неврології спеціалізується на профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань центральної та периферичної нервової систем.

Неврологічні патології включають захворювання головного і спинного мозку, черепно-мозкових і периферичних нервів.

Ми лікуємо:

Що лікує невролог

Ураження нервової системи може мати як функціональний, так і органічний характер. За органічного ураження центральної та периферичної нервової системи спостерігаються структурні порушення в її органах. За функціональних захворювань нервової системи анатомічні порушення органів відсутні.

Хвороби нервової системи можуть бути вродженими та набутими. Невропатолог в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» спеціалізується на діагностиці та лікуванні больових синдромів (зокрема головного болю), порушень мозкового кровообігу (інсульту, транзиторних ішемічних атак), парезу та паралічу, запальних захворювань нервової системи (енцефаліту, менінгіту, плекситу, невриту), міастенії (м'язової слабкості), епілепсії, розсіяного склерозу, деменції (слабоумства). Невролог також лікує пацієнтів із порушеннями емоційної сфери (тривогою, депресією), зниженням пам'яті та уваги, а також займається лікуванням порушень сну.

Ознаки порушень роботи нервової системи

Захворювання нервової системи можуть мати запальну, інфекційну, дистрофічну чи аутоімунну природу. Виснаження нервової системи також може настати на тлі перевтоми та стресу.

Неврологічні симптоми можуть бути постійно або з'являтися на тлі провокуючих факторів (під час навантаження, за підвищеного артеріального тиску, недосипання). Ознаки порушення роботи нервової системи включають:

 • неврологічні болі;
 • миготіння мушок перед очима;
 • двоїння в очах;
 • запаморочення, що супроводжується нудотою та блюванням;
 • хиткість під час ходіння;
 • порушення мовлення, пам'яті, уваги;
 • слабкість у руках і ногах;
 • м'язовий спазм;
 • тремор (тремтіння) кінцівок;
 • зниження температурної, тактильної та больової чутливості;
 • закладеність вух;
 • неврологічний свербіж (без ознак запалення шкіри).

Патологія соматичної нервової системи (що забезпечує довільні м'язові рухи) проявляється порушенням здатності рухатися та утримувати рівновагу. Розлади вегетативної нервової системи, що іннервують внутрішні органи, можуть супроводжуватися надмірною пітливістю, блідістю шкіри, прискореним серцебиттям.

Закладеність вух і зниження слуху можуть виникнути внаслідок запалення слухового нерва. Біль і набряк в області обличчя характерні для невритів лицевого і трійчастого нервів.

Посмикування уві сні можуть свідчити про перенапруження нервової системи. Слабкість нервової системи може супроводжуватись підвищеною втомлюваністю, плаксивістю, тривожністю.

Неврологія в Ужгороді

Консультація невролога в Ужгороді доступна в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород». Огляд у невролога починається з розпитування про скарги та вивчення історії захворювання, далі лікар оцінює м'язовий тонус, обсяг руху в м'язах і поверхневу чутливість шкіри, перевіряє рефлекси. За необхідності лікар може призначити аналізи та додаткові обстеження.

Для лікування та відновлення нервової системи застосовуються лікарські препарати з протизапальними, знеболювальними, кроворозріджувальними властивостями. Для заспокоєння нервової системи можуть бути рекомендовані протитривожні засоби. Для підвищення ефективності призначеної терапії лікар може призначити вітаміни для нервової системи. У разі потреби (наприклад, під час лікування мігрені) лікар може рекомендувати дієту (з метою усунути з раціону продукти харчування, які провокують напад головного болю, такі як твердий сир, шоколад, червоне вино).

Для підвищення ефективності медикаментозного лікування, прискорення реабілітації та одужання за нервових хворобах, невролог може призначити фізіотерапію.

У медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» у відділенні неврології електрофорез застосовується для лікування невралгії, остеохондрозу, радикуліту, паралічу, парезу. Після сеансів електрофорезу зменшується біль у спині, покращується проведення імпульсів з нервових волокон, нормалізуються функції центральної нервової системи.

Неврологи застосовують фонофорез (фізіотерапевтичну процедуру, спрямовану на посилення ефективності лікарських препаратів за допомогою ультразвуку) під час лікування суглобових захворювань (артриту, артрозу) та патологій опорно-рухового апарату (остеохондрозу, міжхребцевої грижі, протрузій). Фонофорез має протинабряковий і болезаспокійливий ефект, впливаючи безпосередньо на ділянку запалення.

Невролог також спеціалізується на реабілітації пацієнтів, які перенесли інсульт. Для відновлення роботи центральної та периферичної нервової системи лікар може призначити прийом лікарських препаратів і комплекс вправ.

Профілактика неврологічних захворювань полягає у виявленні та лікуванні серцево-судинних хвороб (артеріальної гіпертензії, атеросклерозу). Зміцнити нервову систему можна за допомогою здорового способу життя: повноцінного сну, регулярної фізичної активності та правильного харчування.

Записатися на консультацію до невролога та лікування неврологічних захворювань в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за телефоном або через форму запису на прийом, вказану на сайті. Дізнатися вартість прийому невролога можна також на сайті або за телефоном.

Лікування захворювань периферичної нервової системи в Ужгороді

Невролог медичного центру «ОН Клінік Ужгород» займається діагностикою та лікуванням захворювань периферичної нервової системи. Поразки периферичної нервової системи включають захворювання черепно-мозкових, спинномозкових та периферичних нервів, а також нервових сплетень.

Захворювання периферичної нервової системи можуть бути гострими та хронічними. Гострі неврити розвиваються раптово і безслідно проходять після лікування, тоді як хронічні порушення периферичних нервів протікають із періодами загострень і ремісій захворювання. До захворювань периферичної нервової системи належать:

 • неврит і поліневрит (запальне ураження одного або декількох периферичних нервів);
 • плексит (запалення нервового сплетення периферичної нервової системи);
 • міастенія (м'язову слабкість);
 • бічний аміотрофічний склероз.

Симптоми захворювань периферичної нервової системи включають біль у місці ураженого нерва, а також порушення рухових функцій і різних видів чутливості (температурної, тактильної, больової). Захворювання центральної та периферичної нервової системи можуть мати запальну, травматичну чи інфекційну природу.

Лікування порушень периферичної нервової системи проводиться медикаментозно. Для відновлення периферичної нервової системи також використовують помірні фізичні вправи. Профілактика захворювань периферичної нервової системи полягає в уникненні травм і переохолоджень.

Лікування люмбоішіалгії в Ужгороді

Люмбоішіалгія — це захворювання, за якого спостерігається біль у попереково-крижовому відділі хребта (люмбалгія) та по ходу іннервації сідничного нерва (ішіалгія). Люмбоішіалгія може бути як односторонньою, так і двосторонньою.

Причиною люмбоішіалгії є запальний процес в області нервових корінців, за якого здавлюється нерв і виникає біль. Причиною вертеброгенної люмбоішіалгії є захворювання хребта, зокрема дискогенна люмбоішіалгія виникає на тлі гриж і протрузій міжхребцевих дисків.

Люмбоішіалгія може бути гострою та хронічною. Симптоми люмбоішіалгії включають:

 • біль внизу спини;
 • біль у сідниці, задній поверхні стегна;
 • напруження м'язів спини.

Лікування люмбоішіалгії проводиться медикаментозно. Для усунення люмбоішіалгії поперекового відділу можуть бути призначені знеболювальні, протизапальні, протинабрякові та міорелаксуючі препарати. У разі потреби за хронічної люмбоішіалгії лікар може призначити додаткове обстеження та консультації суміжних фахівців.

Лікування вестибулярного апарату в Ужгороді

Порушення вестибулярного апарату виникають за пошкодження лабіринту (органу слуху і рівноваги) внутрішнього вуха або вестибулярного нерва. Невролог спеціалізується на лікуванні захворювань, пов'язаних із ураженням вестибулярного нерва (вестибулярного нейроніту).

Причинами порушень вестибулярного апарату можуть бути запальні захворювання ЛОР-органів (вуха і носоглотки), травми голови, судинні хвороби. Вестибулярний неврит у дітей і підлітків найчастіше є наслідком вірусних і бактеріальних інфекцій. Порушення вестибулярного апарату у людей похилого віку, зазвичай, пов'язані з судинними порушеннями.

Сукупність симптомів порушень вестибулярного апарату називається вестибулопатичним синдромом. Вестибулопатичний синдром проявляється:

 • запамороченням і нудотою;
 • порушеннями рівноваги з нестійкістю в ході;
 • дезорієнтацією в просторі.

Запаморочення можуть виникати за повороту голови або ппереміщення в просторі. Різкі запаморочення можуть призводити до порушень координації.

Метод лікування захворювань вестибулярного апарату залежить від їх розвитку. Для усунення проблеми з вестибулярним апаратом можуть застосовуватися протизапальні, протинабрякові, судинні препарати. Для покращення вестибулярного апарату здоровим людям лікар може призначити регулярні тренування.

Лікування больових синдромів в Ужгороді

Невролог в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» проводить діагностику та лікування больових синдромів, пов'язаних з ураженням периферичних нервів. Больовий синдром може бути гострим або хронічним. Біль за гострого больового синдрому може тривати від кількох хвилин до кількох тижнів. Хронічний больовий синдром характеризується больовими відчуттями, що зберігаються або постійно рецидивують протягом більше, ніж трьох місяців.

Лікування болю залежить від його причини та тривалості. Причиною міофасціального больового синдрому може бути перетискання нерва спазмованими м'язовими волокнами, тому для лікування міофасціального болю може бути рекомендований міорелаксувальний препарат. У терапії неврологічних больових відчуттів також використовуються протизапальні та протинабрякові засоби.

Пателофеморальний больовий синдром проявляється дискомфортом в області нижньої третини стегна і надколінка. Для лікування хронічного болю в коліні лікар може рекомендувати лікувальну фізкультуру.

З появою дискомфорту в грудній клітці необхідно диференціювати міжреберну невралгію від болю в серці. Больовий синдром за стенокардії (ішемічної хвороби серця) з'являється за фізичного навантаження і на тлі емоційного стресу, тоді як неврологічні болі можуть посилюватися під час рухів тулуба.

Вертебральний больовий синдром є біль в області хребта різної природи. Вертебральні болі можуть виникнути в шийному, грудному, поперековому відділах хребта внаслідок здавлення нервових корінців за спазмування м'язів, протрузій і гриж міжхребцевих дисків. Пошкодження нервових корінців в області крижів може призвести до формування анокуприкового больового синдрому, який проявляється болем у промежині та задньому проході.

Лікування гангліоніту в Ужгороді

Гангліоніт — це запалення нервового вузла. Причинами розвитку гангліоніту можуть стати вірусна (наприклад, за герпетичного гангліоніту) і бактеріальна інфекція, травма, здавлення пухлиною або набряком нервового вузла. Гангліоніт може бути гострим і хронічним.

Симптоми гангліоніту залежать від його локалізації (розташування). Прояви гангліоніту вушного вузла включають шум у вухах, запаморочення, біль у вусі. Гангліоніт трійчастого нерва супроводжується різким болем в області обличчя. Гангліоніт вузлів язикоглоткового нерва призводить до розвитку больового синдрому в області кутів нижньої щелепи та глотки. Гангліоніт шийних симпатичних вузлів проявляється сильним пульсуючим болем в області шиї. Біль за гангліоніту верхнього шийного вузла може віддавати в області нижньої щелепи.

Тазовий гангліоніт супроводжується різким болем в області паху і статевих органів. Тазовий гангліоніт може розвинутись на тлі запальних захворювань органів малого таза у жінок і чоловіків.

Метод лікування гангліоніту визначається його видом, розташуванням і причиною виникнення. Для медикаментозної терапії гангліоніту можуть застосовуватися протизапальні та знеболювальні препарати, протинабрякові засоби. У разі потреби можуть бути рекомендовані противірусні та антибактеріальні лікарські засоби.

Лікування постінсультних станів в Ужгороді

Невролог у медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» спеціалізується на постінсультній реабілітації. Постінсультний стан може супроводжуватися порушеннями рухових функцій, мовлення, розумових здібностей. Постінсультний синдром також може супроводжуватися появою змін в емоційному (наприклад, постінсультна депресія) та психічному (постінсультний психоз) здоров'ї.

Реабілітація після інсульту починається у перші дні після повернення зі стаціонару. Для відновлення рухливості після інсульту лікар може призначити лікарські препарати та лікувальну фізкультуру. Відновлення мовлення після інсульту також спостерігається на фоні застосування судинних препаратів і мовленнєвих тренувань. Постінсультні когнітивні (розумові) порушення коригуються шляхом читання, виконання вправ для тренування пам'яті та уваги. За розвитку постінсультної епілепсії лікар може рекомендувати прийом протисудомних препаратів.

Постінсультне відновлення дозволяє людині, яка перенесла порушення мозкового кровообігу, відновити звичний спосіб життя. Тривалість постінсультної реабілітації залежить від виду та тяжкості перенесеного порушення мозкового кровообігу, наявності супутніх захворювань. У постінсультному періоді також призначаються серцево-судинні препарати для корекції артеріального тиску, пульсу та рівня холестерину в крові.

Шамаєв Юрій Євгенович
Шамаєв Юрій Євгенович
Лікар відділення неврології

Відгуки про лікарів-неврологів у Ужгороді

Лікар Шамаєв Ю.Є. - професійний лікар, досвідчений клініцист, уважна людина. Я задоволена прийомом та відношенням до пацієнта.
Лариса , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Шамаєв Юрій Євгенович прийняв мене добре. Лікування, яке він призначив пішло на покращення. Я дуже задоволена, як Юрій Євгенович мене прийняв і як відноси...
Віра , 03.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Отримала он-лайн консультацію у лікаря-невролога Шамаєва Ю. Є. Чудовий висококваліфікований лікар з багаторічним досвідом! Доктор, дякую Вам. Буду у вас в кліні...
Марина , 07.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у невролога Шамаєва Ю.Є. Лікар уважний та досвідчений. Дякую!
Ольга , 24.06.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже вдячні ОН Клінік за те, що відгукнулись на наш запит та погодились на виїзд до бабусі, яка тяжко ходить. Чудовий лікар-невролог Шамаєв Юрій Євгенович був...
Світлана , 09.04.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-неврологів у Ужгороді

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога
Виклик лікаря-невролога додому
1000 грн
ОНЛАЙН Консультація невролога за кордон

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Ужгород

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.