0 800 30 77 33

Гастроентерологія в Ужгороді

Гастроентерологічне відділення медичного центру «ОН Клінік Ужгород» спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань травної системи.

Гастроентерологічні патології виникають внаслідок ряду факторів: на тлі неправильного харчування (пропуск прийомів їжі, переїдання, харчування всухом'ятку), постійних стресів, шкідливих звичок (зловживання спиртним і нікотином), несприятливої ​​екологічної обстановки.

Ми приймаємо з таких питань:

Серед найбільш поширених хвороб ШКТ:

 • гастрит — хвороба шлунка, за якої запалюється його слизова оболонка;
 • коліт — запальне захворювання слизової оболонки товстої кишки;
 • панкреатит — запалення підшлункової залози.

Крім запалень шлунково-кишкового тракту, гастроентеролог медичного центру «ОН Клінік Ужгород» також вилікує виразку шлунка і дванадцятипалої кишки (пошкодження слизової оболонки), дисбактеріоз кишечника (порушення кишкової мікрофлори) та інші патології травного тракту.

Важливо своєчасно визначати захворювання шлунка, кишечника та інших органів ШКТ. За відсутності лікування патології шлунково-кишкового тракту можуть перейти в хронічну форму, що призведе до їх поглиблення, утруднить лікування, збільшить ймовірність розвитку ризиків для здоров'я (наприклад, розвитку обструктивних захворювань ШКТ, пов'язаних зі звуженням просвіту і закупоркою органів шлунково-кишкового тракту). Обструктивні захворювання ШКТ викликають непрохідність різних органів системи травлення і становлять загрозу для життя людини, можуть призводити до летального результату, тому вимагають негайної госпіталізації.

Симптоми хвороб ШКТ

Симптоматика гастроентерологічних патологій різноманітна і варіюється залежно від ураження конкретних органів ШКТ. До типових симптомів хвороб ШКТ відносять:

 • біль у животі, що з'являється натщесерце або після їжі (тягнучий, гострий, переймоподібний, розпираючий, оперізувальний);
 • сухість і гіркота в роті;
 • сірий або білий наліт на язиці;
 • розлади травлення (закреп або пронос, печія, нудота, відрижка, здуття живота);
 • втрату апетиту.

На початкових стадіях проблеми зі шлунком, кишечником та іншими органами травлення можуть бути безсимптомними. Для того, щоб не допустити їх розвитку, рекомендовано проходити профілактичні огляди у гастроентеролога.

Обстеження у гастроентеролога в Ужгороді

Пройти повне обстеження у гастроентеролога можна в гастроентерологічному відділенні «ОН Клінік Ужгород». Прийом гастроентеролога в «ОН Клінік Ужгород» в Ужгороді починається з вивчення скарг, огляду стану язика і слизової рота, пальпації живота (для визначення точного місця локалізації болю). Додатково може бути призначена інструментальна діагностика хвороб шлунково-кишкового тракту, що включає:

 • гастроскопію — ендоскопічне дослідження слизової оболонки шлунка, стравоходу і дванадцятипалої кишки;
 • ультразвукове дослідження органів травного тракту, що використовується для візуалізації їх будови, визначення патологічних змін.

У разі необхідності можуть бути призначені аналізи крові, сечі та калу. Підготовка до обстеження у гастроентеролога включає відмову від вживання їжі та води в день обстеження (щоб наповнений шлунок не завадив отримати точні результати). Також у день консультації не можна чистити зуби, щоб не прибрати наліт з язика, який може свідчити про наявність патологій ШКТ.

Гастроентеролог на підставі результатів обстеження поставить діагноз і призначить лікування виявленої хвороби кишечника, шлунка та інших органів травної системи. Також лікар дасть рекомендації, які допоможуть поліпшити травлення, зокрема підбере правильну дієту за хвороб ШКТ

Харчування за хвороб ШКТ

Лікування гастроентерологічних захворювань починається з правильного харчування, що дозволяє налагодити роботу травного тракту. Харчування за хвороб ШКТ має бути регулярним і дробовим (від 3 до 5 разів на добу невеликими порціями). Не рекомендується відмовлятися від вживання перших страв, приготованих на легкому бульйоні (бо вони легше засвоюються і перетравлюються шлунком і не подразнюють слизову оболонку шлунка), переїдати.

За патологій травної системи забороняється вживання смаженого, гострого, мучного, копченостей, консервації, спиртних і газованих напоїв. Основу раціону повинні складати каші, перші страви на овочевих або легких бульйонах, нежирна риба і м'ясо. Їжу потрібно варити, запікати або готувати на парі.

Вилікувати патології ШКТ і попередити їх появу в майбутньому допоможе правильне харчування і уважне відстеження свого самопочуття. За появи перших патологічних симптомів важливо звертатися за медичною допомогою.

Записатися на прийом до гастроентеролога в «ОН Клінік Ужгород» і на лікування хвороб ШКТ у Ужгороді можна, зателефонувавши за номерами, вказаними нижче, або залишивши форму запису на прийом на сайті. Наш оператор зв'яжеться з вами, щоб уточнити зручний час для консультації гастроентеролога.

Гарчар Валентина Петрівна
Гарчар Валентина Петрівна
Лікар відділення гастроентерології

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Ужгороді

Вартість прийому лікарів гастроентерології у Ужгороді

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Ужгород

Адреса: Ужгород, вул. Пестеля, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00; Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.